asit – Sözcü TV

asit

Kategori
asit-yagmur

Asit yağmuru iddiaları Gazianteplileri endişelendirdi

Türkiye’nin doğu ve güneydoğu bölgelerindeki illerde asit yağmuru olabileceği uyarısı, Gaziantep’te yağış başlayınca vatandaşları endişelendirdi. DEAŞ’ın hava saldırılarını engellemek için ateşe verdiği Musul’un güneyindeki kükürt tesisinden yayılan zehirli gazlarla yüklü bulutların Türkiye’ye ulaştığı açıklanarak, NASA’nın yayınladığı haritada kükürt yüklü bulutların etkileyeceği bölge gösterilmişti. Meteoroloji uzmanları yağışların kükürtlü ve asit yüklü olduğu konusunda uyarı yaparak, bugün Güneydoğu Anadolu Bölgesinde başlayan sağanak yağışla birlikte asit yağmurunun da olabileceği belirtilmişti. Gaziantep’te ise vatandaşlar, sabahın erken saatlerinde başlayan sisin ardından sağanak yağışla karşılaştı. Gazianteplilerin asit uyarılarına rağmen sağanak yağış esnasında dışarıda dolaşması dikkat çekti. Zorunlu olduğu için dışarıda bulunduklarını belirten vatandaşlardan kimileri aside karşı poşet, şapka ya da şemsiyelerle korunmaya çalışırken, bazıları ise koşarak üstü kapalı yerlere sığındı.

Kategori
ısteasyon-dehset

Tren istasyonunda asitli saldırı dehşeti

Koşarak geldi, elindeki asidi insanların yüzlerine boca etti. İngiltere’de bir tren istasyonunda yaşanan olayda, bankta oturan gençlerin yanına gelen şahıs, cebinden çıkardığı şişedeki asidi grubun üzerine döktü. Asitli saldırıya maruz kalan gençler büyük şaşkınlık yaşarken, saniyeler sonra da acılar içinde kaldı. Hemen hastaneye kaldırılan mağdurların yüzlerinde ciddi yanıklar oluştuğu, içlerinden birininse görme yetisini kaybettiği ifade edildi.

Kategori
80

Kola şişesi faciaya neden oldu

Kola şişesini çalkalayıp yere attıktan sonra şişeyi uçuran genç ikinci denemesinde videoyu çekeni vurdu. İçindeki yoğun asit ve basınçtan dolayı havaya atıp bıraktığınız zaman çarpmanın da etkisiyle hızlıca yükselen şişe kamerayı çeken kişiyi vurunca ortaya bu görüntüler çıktı.

Kategori
Sisirilmis bir balona portakal kabugu sIkilirsa ne olur?

Şişirilmiş balona portakal kabuğu sıkılırsa ne olur?

Portakal kabuğundan elinize bulaşan sıvı, uçucu bir yağdır ve çok hızlı bir şekilde yanar. Bir balon üzerine bu yağ damlacıkları sıkıldığında ise bakın ne oluyor?

Kategori
11

Asitin eritemediği şey hayrete düşürdü!

Asitler genel anlamda düşünüldüğünde değdiği objeyi yakma, eritme gibi özellikler taşır. Burada kalıp çikolatanın üstüne asit döküldü. Asitin çikolatayı eriteceği düşünülürken pek de düşünüldüğü gibi olmadı.

Kategori
asitt

Kıskandığı için çocuğun yüzüne sülfürik asit atmış

Restoranda 3 yaşındaki Yaman K’nın yüzüne kimyasal madde atılmasıyla ilgili soruşturmada ilginç detaylar ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Yaman K’nın teyzesinin eşi Cihan A.’nın olayı kıskançlık yüzünden gerçekleştirdiğini söylediği belirtildi.  İddiaya göre, Yaman K., avukat olan annesi Işıl Güven ve akrabaları olan birkaç aile ile yemeğe gitti. Yemeğe gidenler arasında Yaman K’nın teyzesi ve teyzesinin eşi Cihan A. da vardı. Annesi ve akrabaları yemek yerden çocuk oyun pistine geçti. Çocuklar oyun oynarken bir kişi Yaman K.’nın üzerine kimyasal madde attı. Diğer çocuklar da bu maddeden kısmen etkilendi. Yaman K. hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.  Polis yürüttüğü soruşturma kapsamında Cihan A’yı gözaltına aldı. Cihan A. ifadesinde, kendisinin de aynı yaşlarda çocuğunun olduğunu ancak bütün ilginin Yaman K.’ya gösterildiğini, olayı da kıskançlık yüzünden gerçekleştirdiğini anlattı.

Kategori
dfsgfhf

Kola şişesinin içine çakmak gazı sıkılırsa…

Rus deneyci kolanın içine çakmak gazı sıkarak olanları kameraya kaydetti.  Neler olur hiç merak ettiniz mi ?

İşte o anlar…