artvin – Sayfa 3 – Sözcü TV

artvin

Kategori

Doğa Hopa’da intikamını aldı

Atvin Hopa’da ölümle sonuçlanan sel felaketi başka acı gerçekleri de ortaya çıkarttı. Belediyelerin yıllarca kaçak çöp depolama alanı olarak Çamlıköy ve Fener mevkisi arasındaki yamacın arkasını kullanması sonucunda, sel felaketi bu çöpleri Karadeniz Sahil Yolu’na geri döktü. Bir nevi doğa çöpleri iade etti.

Kategori

Artvin’de mahsur kalan köylüler helikopterle kurtarıldı

Artvin’de yaşanan sel felaketinde Hopa’ya bağlı Yeşilköy’de mahsur kalan 100 kişi üç gün sonra kurtarılabildi.İlçeye bağlı Yeşilköy’de yaşanan toprak kayması nedeniyle 100 kişiye ulaşılamıyordu. Su ve elektriğin olmadığı köye günlerce havadan yardım yapıldı.

Kategori

Hopa’da şiddetli yağış yeniden başladı

Meteorolojinin etkili yağış uyarısının ardından Hopa’da belediye hoparlörlerinden vatandaşlara aşırı yağış uyarısı anonsu yapıldı. Öğle saatlerinde başlayan şiddetli yağış nedeni ile cadde ve sokaklar suyla doldu. Yağmura sokakta yakalanan vatandaşlar Kaymakamlık binasına sığınmaya çalıştı.  ile çevredeki binaların altına sığınmaya çalıştı.

Kategori

Artvin Hopa’da bina çöktü

Artvin’in Hopa ilçesinde etkili olan şiddetli yağış nedeni ile bir bina çöktü. Ölü ve yaralılar var. Olayda ilk belirlemelere göre, 2 kişi hayatını kaybetti. Enkaz altında yaralılar da olduğu öğrenildi.

Kategori

Artvin’i sel vurdu

Artvin’de dün gece başlayan ve sabaha kadar süren sağanak yağış nedeniyle Arvahi, Hopa ve Borçka ilçelerinde su baskınları oldu. Arhavi-Hopa-Fındıklı arasında Karadeniz Sahil Yolu ulaşıma kapandı. Ayrıca Hopa-Borçka-Artvin karayolunda da sel suları nedeniyle ulaşımın sağlanamadığı bildirildi.

Kategori

Kemençeyi duydu ağlamayı bırakıp horon tepti

Otomobil içinde ağlarken kemençe sesi duyup horon çekmeye başlayan minik kız, internetin yeni fenomeni haline geldi. Kısa sürede oldukça fazla tıklanan videosuyla büyük ilgi topladı.

Kategori

Artvin’de çevreciler Cengiz İnşaat’a direniyor

ARTVİN’in Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetlerine karşı halkının mücadelesi devam ediyor. ÇED raporunun geçen yıl iptal edilmesi sonrasında şirketin madencilik faaliyeti için yeniden girişimde bulunması, Orman Bölge Müdürlüğü’nun de buna izin vermesi çevrecilerin tepkisini neden oldu. Müdürlüğe yürüyen çevreciler pankart astı.

Kategori

Türkiye’nin tek biyosfer alanı: Camili

Artvin’in ilçesi Borçka’ya bağlı, doğal güzelliklerini korumuş altı köyden oluşan yöre Maçahel olarak biliniyor.Camili Artvin ‘in Borçka ilçesinin kuzeydoğusunda Türkiye Gürcistan sınırında. Borçka’ya 45 km Artvin’e 75 km dir. Borçka Trabzon havaalanına 230, Erzurum Havaalanına 280 km mesafede yer alıyor. Borçka’dan Camili’ye köy minibüsleriyle ulaşmak mümkün. Hem doğanın hem de dönemin jeopolitik durumlarının geçit vermeyen koşulları, Camili Havzası’nı eşsiz bir tabiat alanına dönüştürmüş. 2005 yılında bu bakir doğa, UNESCO tarafından Türkiye’nin ilk ve tek ‘dünya biyosfer rezervi’ ilan edildi. Camili Biyosfer Rezervi, dünyada 117 ülkede bulunan 621 biyosfer rezervinden biri. Peki biyosfer rezervi ne demek? Kısaca, ‘küresel öneme sahip doğal alanların korunması ve yöre halkının sürdürülebilir gelişimini sağlamak amacıyla UNESCO tarafından onaylanan alanlar’ diyebiliriz. Bu alanlar, tüm dünya için örnek alanlar olarak gösterilir. Ayrıca Camili Biyosfer Alanı, WWF tarafından tüm Avrupa’da 100 yer olarak belirlenen, Türkiye’de ise 9 tanesi bulunan ‘Sıcak Nokta’lardan biri.

Kategori

Hopa’da, ”hırsız-katil AKP” sesleri!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, Artvin’in Hopa İlçesi’ndeki AKP milletvekili tanıtım mitingi olaylı geçti. Topbaş’ı protesto eden bir gruba polis müdahale ederek alandan uzaklaştırdı. Vatandaşlar ”Hırsız, katil AKP” sloganları atarak protestolarını sürdürdü. Yaşanan olaya çevik kuvvet müdahale etti.

Kategori

Yeni Galaxy S6 hızlı şarj ve batarya özellikleri

Samsung Galaxy S6‘nın pek öne çıkarılmasa bile en önemli özelliklerinden biri kuşkusuz hızlı şarj özelliği. Yaptığımız testte %5‘ten %60 seviyesine sadece 30 dakikada çıkabilen bu özellik sayesinde cihazınızı yaklaşık 1 saatte tam şarj etmiş oluyorsunuz. Galaxy S5‘e oranla Galaxy S6‘da QuadHD ekran olması ve pil kapasitesinin azalması dolayısıyla Galaxy S6‘nın pil süresinde azalma yaşandığını söylemiştik. Ancak süper güç tasarrufu ve hızlı şarj gibi ekstra özellikler bu handikapı kapatmaya yetiyor.