arı – Sözcü TV

arı

Kategori

Terk edilmiş ev eşek arısı istilasına uğradı

ABD’nin Louisiana eyaletinde bulunan Patterson’da terk edilen bir evin içerisinde aksiyon kamerasıyla giren kişi dev boyutta eşek arısı yuvası buldu. Arılara karşı koruma sağlayan kostümle eve giren kişinin çektiği görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi. Çekilen görüntüleri izleyen kişiler ilk kez böyle büyük bir eşek arısı yuvası gördüklerini belirtti.

Kategori

Bu savaş hayat mücadelesinin ta kendisi!

Ağına sıkıştırdığı arıyı zehirleyerek yemeye çalışan örümceğe karşı yaşam mücadelesi veren ve kazanan arının çabası görülmeye değer.

Kategori

Arıların bu kadar güçlü olduğunu biliyor muydunuz?

Arıların bu kadar güçlü olduğunu büyük ihtimalle birçok kişi bilmiyor. Taşın içindeki çiviyi söküp atan arı herkesi şaşkına çeviriyor…

Kategori

Firari arılar bu halde bulundu

Sinop’ta kovanlarından ayrılarak kente inen bal arıları, vatandaşları korkuttu. Arıların toplandığı bir motosikletin kaskından kovana alınmasıyla vatandaşlar rahat bir nefes aldı.

Kategori

Otobüs durağını arılar istila etti!

Adana’da kovandan kaçan bal arıları otobüs durağında bekleyen vatandaşlara korku dolu dakikalar yaşattı. Merkez Seyhan İlçesi Kuruköprü Mahallesi’ndeki belediye otobüs durakları bir anda binlerce bal arısının istilasına maruz kaldı. Havada uçuşan arılar yüzünden durakta bekleyen vatandaşlar, korku ile etrafa kaçıştı, esnaf zor anlar yaşadı.

Kategori

Binlerce arı, kraliçe arıyı kurtarmaya çalıştı

İngiltere’de alışveriş yapmak için arabasını park yerine bırakan Carol Howarth, geri döndüğünde bu bağlılığın en ilginç örneklerinden biriyle karşılaştı. Yaklaşık 20 bin arı, bir arabanın arka tarafında kapalı kalan kraliçe arıyı kurtarmak için iki gün boyunca aracı takip etti.

Kategori

3D çizimle gerçeğinden ayırt edilemeyen arı

PortraitPainter Pabst adlı YouTube kanalı 3D çizimlerine bir yenisini ekledi. Bu sefer bir arı resmeden kanal, gerçeklikle birebir örtüşen ilginç bir çalışmaya imza attı.

Kategori

Çiviyi çıkarttı kendine yuva yaptı!

Duvardaki çiviyi tek başına çıkartan arı kendine yuva yaptı. Görüntülerde bir bal arısı uzun çabaları sonucu duvardaki çiviyi çıkartıp yere düşürüyor, duvarın içinde kalan boşluğa kendisi yerleşiyor.

Kategori
Arı yuvasını ortadan kesince

Arı yuvasını ortadan kesince

Terkedilmiş eşek arısı yuvası bulan bu aile, arı yuvasını bıçak yardımıyla ortadan ikiye kesiyor. Yuvanın içinden çıkan sonuç ise herkesi oldukça şaşırtıyor.

Kategori

Asansörde çılgın arı şakası!

Asansöre bu kılıkta biri girse ve elindeki arı kutularını yere düşürse tepkiniz ne olurdu ? Şaka mağdurlarının düştüğü komik anlar Vivox TV kanalının hazırladığı bu videoda.

Kategori

Asansörde çılgın arı şakası!

Asansöre bu kılıkta biri girse ve elindeki arı kutularını yere düşürse tepkiniz ne olurdu? Şaka mağdurlarının düştüğü komik anlar asansör kamerasına böyle yansıdı.

Kategori

Filistinliler şifayı arılarda buluyor

Filistin’in El-Halil kentinde bazı hastalıklar arı zehri ile tedavi ediliyor. Arılarla tedavi yöntemini AA muhabirine anlatan İç Hastalıkları Uzmanı Asım et-Temimi, arıların sokarak salgıladığı zehri onlarca hastalığın tedavisinde kullandığını, bu yöntemin yan etkilerinin bulunmadığını belirtti.Temimi, 20 yıllık tecrübesine 7 aydan bu yana arılarla tedavi yöntemini ekledi.

Kategori

Yuvanın içinden öyle bir şey çıktı ki…

Meraklı bir şekilde hangi hayvana ait olduğunu kestiremeden yuvanın içine doğru yaklaşan adam, yuvayı kurcalamaya çalışıyor. Daha sorasında ise yuvanın içinden fırlayan yaban arısı adamın gözünden sokuyor ve feci bir hale getiriyor.

Kategori

Kararmış muz tekrar sarı hale nasıl gelir?

Kararmış muzu ilk önce pirincin içine koyarak 1 saat süre bekleten adam sonrasında ise fön makinesini alıp soğuk ayarda çalıştırıyor ve muza tutuyor. Muz anında eski halini alıyor…

Kategori

Banyo duvarının içinden bakın ne çıktı ?

Şanlıurfa’da bir evde tadilat yapan işçi, yıktığı duvarın içinde arı kovanı buldu.Eyyübiye Mahallesi’ndeki bir evde tadilat işi yapan fayans ustası Mehmet Sel, banyonun duvarını yıktığı sırada, arıların duvar içinde petek yaptığını fark etti.

Kategori

Yıllar sonra yeniden ‘O’ şarkıyı söyledi

Kanal D ekranlarının sevilerek izlenilen ve takip edilen talk show programı Beyaz Show’da bu hafta konukların arasında Zeynep Casalini’de vardı, Casalini yıllar önce kendi yazıp söylediği ‘Duvar’ adlı şarkıyı canlı yayında farklı formatta tekrar söyledi.

Kategori

Beyaz Show’da sürpriz konuklar!

Sunuculuğunu Beyazıt Öztürk’ün yaptığı sevilen talk- show programı “Beyaz Show” a bu hafta; Türk Pop Müziği’nin sevilen sesi Gökhan Türkmen, Çok özlenen bir ses Zeynep Casalini, Beşiktaşlı eski futbolcu Ahmet Dursun, Bizim Hikaye filmi ile Sera Tokdemir ve Haluk Piyes, Muhteşem sahne performansıyla Pinhani konuk oluyor. Beyaz Show 27 Mart Cuma akşamı saat 23:15’de Kanal D’de!