anjiyografi – Sözcü TV

anjiyografi

Kategori

Anjiyografi nedir?

Anjiyografi; insan vücudundaki tüm damarların, içlerine yüksek yoğunlukta bir madde verilerek grafilerinin çekilmesi anlamında, genel bir tanımlamadır. İnsan vücudundaki tüm organların (kalp, beyin, iç organlar, kol ve bacaklar dahil) damarları olduğu için anjiyografileri yapılmaktadır. Yapılan bu anjiyografiler sayesinde damarlar ile ilgili birçok hastalığa sağlıklı biçimde tanı koymak olasıdır. Kardiyoloji Uzmanı Doktor Corç Bayramoğlu anlatıyor.

Kategori

Dünya çevresinde 62 bin kilometre!

5 kıtada 11 ülkeyi ziyaret ederek ve dünya çevresinde toplam 38 bin 739 deniz mil yol kat edecek tekneler, yarışın ilk ayağı olan Alicante’den başlayarak bugüne kadar sırasıyla; Cape Town (Güney Afrika), Abu Dabi (BAE), Sanya (Çin), Auckland (Yeni Zelanda) ayaklarını tamamladılar. Teknelerin Itajai’den sonraki durakları ise Newport, Rhode Island (ABD), Lizbon (Portekiz) ve Lorient (Fransa) olacak, Goteborg’da (İsveç) ise yarış sona erecek.
Volvo Ocean Race 2015, Türkiye için ayrı bir önem taşıyor. Türkiye’nin girişimsel kardiyoloji alanındaki tek dünya markası Alvimedica, Volvo Ocean Race’in ilk Türk katılımcısı olarak, Volvo Ocean Race sponsorluğu kapsamında kendi adını taşıyan yelken takımıyla yarışıyor.