anıtkabir – Sözcü TV

anıtkabir

Kategori
ataturk

10 Kasım Belgeseli: ‘Atatürk vatandır bölünmez!’

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıl dönümünde Türk milletine akıl, bilim ve çağdaşlığı miras olarak bıraktı. Hayatının son günlerinde dahi son enerjisini ülkesi için veren Atatürk 57 yıllık yaşamına sayısız zafer sığdırdı.

Kategori
880anitkabir

Anıtkabir’in tarihçesi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahat yeri Anıtkabir’in çevresinin imara açılma tartışmaları devam ediyor. İşte Anıtkabir’in geçmişten bugüne gelen tarihçesi

Kategori
f4f14f

Vatandaşlar Anıtkabir’e akın etti

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78’inci yıl dönümünde vatandaşlar, Anıtkabir’i gecenin ilerleyen saatlerine kadar boş bırakmadı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78’inci yıl dönümünde Anıtkabir ziyaretçi akınına uğradı. Sabah saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı Resmi Tören’in ardından kapılarını halka açan Anıtkabir, gün boyu vatandaşların akınına uğradı. Gecenin ilerleyen saatleri olmasına rağmen Anıtkabir’i boş bırakmayan vatandaşlar, ellerindeki bayraklarla İstiklal Marşı’nı okudu ve ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sloganını attı.

Kategori
10-kasim

Atatürk için canımı feda ederim

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. yılında Anıtkabir’e Türkiye?nin dört bir yanından vatandaşlar akın etti. Anıtkabir’e 77 yaşındaki eşi Mehmet Turalı ile birlikte gelen 73 yaşındaki Döndü Turalı, ‘Atatürk için canımı feda ederim. hastalansam da buraya emekleyerek geleceğim’ dedi.

Kategori
erdogan

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 78. yılında Anıtkabir’de düzenlenen devlet töreniyle anıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Kategori
s21f4f

Anıtkabir havadan görüntülendi

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü öncesi Türkiye’nin başkenti Ankara’da yer alan Anıtkabir havadan görüntülenerek özel bir klip hazırlandı. İşte o görüntüler…

Kategori
erdogan-baskent

Başkent’te 29 Ekim töreni

Cumhuriyet Bayramı’nın 93’üncü yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde ilk tören Anıtkabir’de yapıldı. Törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakanlar Kurulu üyeleri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarıyla yüksek yargı başkanları da hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet erkanıyla birlikte, Aslanlı Yol’dan Atatürk’ün mozolesine yürüdü. Aslanlı Yol’da yan yana yürüyen Başbakan Yıldırım ile CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yürüyüş sırasında bir süre sohbet ettiği görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kategori
erdogan-anıtkabır

Erdoğan Ata’nın huzurunda

Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla devletin zirvesi, Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aziz milletimizin tıpkı 94 yıl önce olduğu gibi tüm farklılıklarını bir kenara bırakarak, 15 Temmuz gecesi ortaya koyduğu irade en büyük güven kaynağımızdır. Zatıalinizin ve aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan bu vatanı canımız pahasına korumaya ve büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

Kategori
by3

Binali Yıldırım’dan Anıtkabir’de dua

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Anıtkabir’i ziyaret etti. Aslanlı Yol girişinde komutanlar tarafından karşılanan YAŞ heyeti üzerinde ‘YAŞ üyeleri’ yazan çelenkle Atatürk Mozolesine kadar yürüdü. Mozoleye çelenk bırakmasının ardından Başbakan Yıldırım’ın dua etmesi dikkat çekti.

Kategori
Still0823_00001

YAŞ Üyeleri Anıtkabir’de: Büyük Atatürk…

Başbakan Binali Yıldırım, YAŞ üyeleri ile Anıtkabir’i ziyaret etti. Yıldırım, Anıtkabir özel defterine, “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindedir ilkesini eksiksiz olarak hayata geçirmek demokrasimizi en ileri düzeye ulaştırmak ve milli iradeyi tehdit eden bütün unsurları bertaraf etmek için var gücümüz ile çalışıyoruz. Dünyanın güçlü devletleri arasında Türkiye Cumhuriyeti, masum çocukların bile hedef alındığı haince terör faaliyetlerini darbe teşebbüslerini ve vatandaşlarına yönelecek her türlü tehdidi bertaraf edecek kudrettedir” ifadelerini yazdı.

 

Kategori
yaş

YAŞ üyeleri Anıtkabir’de

Başbakan Binali Yıldırım, Yüksek Askeri Şura üyeleri ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Başbakan Yıldırım ve kuvvet komutanları Aslanlı Yol’da yürümelerinin ardından, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Misak-ı Milli Kulesi’ne geçilmesinin ardından ise Başbakan Yıldırım, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Kategori
Anıtkabir'i fındığın üzerine çizdi

Anıtkabir’i fındığın üzerine çizdi

El sanatını konuşturarak mükemmel bir şekilde fındık içine Anıtkabiri resmeden yetenekli genç sosyal medyada büyük ilgi çekti.

Kategori
18

Asker bayıldı müdahaleyi bakan yaptı

65. Hükümet’e güven oylaması sonrası Anıtkabir’e yapılan ziyarette tansiyonu düşen bir asker bayıldı. İlk müdahaleyi Sağlık Bakanı Recep Akdağ yaptı.

Kategori
13

Kılıçdaroğlu, gençleri Anıtkabir’de yalnız bırakmadı

CHP’nin organize ettiği “Atamıza yürüyoruz” etkinliği için binlerce Ankaralı Güven Park’ta toplanıp Anıtkabir’e yürüdü. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki yürüyüşe CHP’li vekiller de katıldı.

Kategori
Anıtkabir

Anıtkabir’de 9’u 5 geçe

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77’inci yılında Anıtkabir’de ve Dolmabahçe’de düzenlenen törenle anılıyor.

Kategori
canlı

Cumhuriyetimiz 92. yaşında – Anıtkabir’den Canlı

Türkiye Cumhuriyeti bugün 92’inci yaşını kutluyor. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları devlet erkanının katılımıyla Anıtkabir ziyareti ile başladı. Öte yandan, bu anlamlı günde Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşam öyküsü, arşivlik bir kitapta derlendi. 1881-1919 arasındaki dönem, belgeler ve fotoğraflarla bizzat Atatürk’ün ağzından anlatılıyor. Günlükler, mektup ve telgraflar 20’nci yüzyılın başlangıcına ışık tutuyor.

Kategori
atatürk-ölmedi

Atatürk öldü deyince…

Atatürk’ü Anıtkabirde gördüğünü söyleyen minik kıza Atatürk öldü deyince minik kızın verdiği cevap izleyenleri böyle şaşırttı.

Kategori
show

Damat adayı kendisini reddedince öyle bir şey yaptı ki

İzdivaç programına katılan ve talip olduğu kişi tarafından yüzündeki çizgiler nedeniyle reddedilen Necla Özdamar, büyük bir değişim geçirdi. 3 hafta içinde yeni görüntüsüne kavuşan Özdamar, “Bu andan sonra beni beğense de ben kendilerine yolu açık olsun” diyorum dedi.