animasyon – Sözcü TV

animasyon

Kategori

Kuzey Amerika’yı vuran kasırgalar hakkında görsel çalışma yapıldı

NASA, 2017’de meydana gelen ve Kuzey Amerika’yı vuran kasırgaları yaptığı görsel çalışmayla özetledi. Irma, Harvey gibi ABD’yi vuran kasırgaların yapılan çalışmayla canlandırıldığı video içerisinde ayrıca Sahra Çölü’nden gelen çöl fırtınaları da yer alıyor.

Kategori

Animasyon köpek balığı müze ziyaretçisini korkuttu

Yakaladıkları perspektif açısıyla ABD’de yer alan International Spy Museum ziyaretçilerini animasyon köpek balığı ile korkutan kişiler hedeflerini korkuttukları anı kameraya aldı. Görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Televizyon simgelerinin arkasında onların sesi var

Sosyal medya platformu olan “Total Nerd” animasyon dünyasına ait karakterlere sesiyle hayat veren kişileri buldu. Derleme video sosyal medyada viral hâle geldi.

Kategori

Game of Thrones’a ‘animasyon’ ayarı

Sosyal medya platformu YouTube içerisinde “Malec” kullanıcı ismiyle yer alan bir kişi Game of Thrones’un ünlü jeneriğini animasyon hâle çevirdi.

Kategori

Rick ve Morty dönüyor!

Yetişkinlere yönelik sevilen animasyon dizisi “Rick and Morty” yeni sezonuyla 30 Temmuz günü bizlerle olacak. Dizinin yapımcıları gerçekleşen gecikme için özür diledi.

Kategori

Canım Kardeşim filminin fragmanı

7 Ekim’de vizyonda yerini alan ‘Canım Kardeşim’ animasyon filminde iki çok sevimli kız kardeşin hikayesi anlatılıyor. Müge kardeşi Mine’nin ablası olduğu kadar hem arkadaşı hem de öğretmenidir. Sevimli kedi Mıncır’ın gözünden evde yaşanan olaylara tanık oluyorsunuz.

Görüntüler Rio Karnavalı’nı aratmadı

Tekirdağ’da bu yıl 52’ncisi düzenlenen ‘Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’ Rio Karnavalını aratmadı. Etkinlikler kapsamında düzenlenen kortej, Varna Bandosu, Bulgaristan gösteri grupları, Afrika, Brezilya ve Kolombiya dans gruplarının animasyon gösterileri büyük ilgi çekti.

Kategori

Kung Fu Panda 3 filmi fragmanı

Animasyon tarihinin en başarılı serilerinden biri olan Kung Fu Panda 3, şu ana kadar ki en komik macerasıyla geri dönüyor. Po’nun uzun süredir kayıp olan panda babası ortaya çıkınca tekrar bir araya gelirler. İkili müthiş yeni pandalarla tanışmak için gizli panda cennetine doğru yola çıkarlar. Ancak doğaüstü kötü adam Kai’nin, bütün Çin’deki kung fu ustalarını yenmeye başlaması üzerine, Po imkansız bir görevi yerine getirmeye çalışır. Bir köy dolusu cana yakın, sakar pandayı eğitmeli ve onları Panda ustası haline getirmelidir.

Kategori

ilk andan itibaren sizi kandıracak!

Reklam firmaları müşterilerinin ürünlerini en iyi şekilde tanıtmak için her yola başvuruyor. Bir kozmetik firmasının yaşlanma karşıtı kremi için hazırlanan reklam filminde, ürünün etkilerini olabildiğince iyi gösterebilmek için gerçek bir insan yerine dijital bir model kullanıldı. Bilgisayar ortamında sıfırdan oluşturulan kadın model reklam filminde oynadı. Saç tellerinden, gözlerine en ince detayına kadar 3 boyut sanatçıları tarafından tasarlanan modeli gerçekten ayırmak mümkün değil.

Kategori

Yapımı 3 yıl süren ‘Anomalisa’ filminin kamera arkası

Anomalisa isimli film yılın en insancıl filmi olarak geçiyor ancak filmde oynayan bir insan yok. Onun yerine onlarca kişiden oluşan bir ekibin oldukça titizce hazırladığı el yapımı minik karakterler var. Yapımı 3 yıl süren filmde birbirinden farklı 1261 yüz yapıldı ve film setindeki her şey özenle el yapımı olarak hazırlandı.

Toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkat çeken animasyon!

İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi tarafından, toplumsal cinsiyet eğitimi için bir materyal olarak tasarlanan “Neden Olmasın?” isimli kutu oyunu, 2011 yılında bir ilköğretim okulunda 1.- 8. sınıf öğrencileriyle yürütülen araştırmanın sonuçlarına dayanarak geliştirildi. “Neden Olmasın?” oyununda amaç; çocukların, insanların cinsiyetleri nedeniyle uğradıkları ayrımcılıkları fark etmelerini ve tersine çevirmelerini sağlamak olarak belirlendi. Çocukların kendi yaşamlarını sorgulamalarını, birbirlerinin deneyiminden öğrenmelerini ve birlikte hareket etmelerini sağlamayı hedefleyen proje kapsamında “Bizim Ailede Olmaz” isimli animasyon da hazırlandı.

Kategori

Sinefilm Rehberi; Bu hafta vizyondaki filmler (02.10.2015)

2 Ekim 2015 cuma günü vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt’un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi’nde… Beyazperdeye bu hafta Marslı, Kafes, Şah Mat, Vesvese: Cin Tuzağı ve Tuhaf Bir Sihir filmi yerini alıyor. Heyecanlı ve macera dolu filmler sinema severleri beyazperdeye davet ediyor.

Kategori

Plaklarla yapıldığına inanamayacaksınız

İzleyicinin animasyonun meydana çıkışını fiziksel olarak deneyimlemesini amaçlayan bu kısa video Elliot Schultz tarafından hazırlanmış. Önce plaklardan ilhamla hazırlanan kumaş disklerin üzerinde işlemeler yapılarak farklı kareler oluşturulmuş. Disk plak gibi hareket ettirildiğinde de bu görüntüler ortaya çıkmış.

Kategori

İnsanlar bu hale gelirse…

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte insanların gelebileceği hali animasyon şeklinde anlatan bu kısa film, en iyi animasyon kısa filmler arasında yer alıyor.

Kategori

Tayvan’dan Erdoğan’ı kızdıracak Gezi videosu

Gezi Parkı protestoları sadece Türkiye’de değil dünya çapında geniş yankı buldu. Protestolar sürerken Tayvan’da yayın yapan bir televizyon kanalı hazırladıkları bu videoyla Gezi Parkı protestolarını ekranlarına getirmişlerdi.

Kategori

Bir taşın başına neler gelebilir?

Bir taşın başına neler geldiğinin anlatıldığı animasyon sizi çocukluk günlerinize götürecek ve artık etrafınızdaki taşlara farlı bir gözle bakacaksınız. Seth Boyden isimli öğrencinin final tezi olarak hazırladığı animasyon “An Object at Rest” bir taşın baştan sona hayatını gösterirken “insan taşa bile rahat vermiyor” dedirtiyor.

Kategori

Muhteşem bir Zeki Müren animasyonu

Yönetmenliğini Gökhan Okur ve Erkan Esenoğlu‘nun yaptığı “Zeki Müren” adlı film 1. Anadolu Animasyon Yarışması kapsamında yarıştı. 3 dakikalık bu kısa animasyonla Zeki Müren’in masalsı hayatına doğru bir yolculuğa çıkıyoruz ve bu defa Sanat Güneşi doğuyor gecelerimize.