Anadolu – Sözcü TV

Anadolu

Kategori
kursun

2 bin 500 yıllık bir Anadolu geleneği

Amasya’daki Oluz Höyük arkeolojik kazılarında bulunan kurşun parçaları nazara karşı suya kurşun dökme geleneğinin Anadolu’da yaklaşık 2 bin 500 yıldır uygulandığını ortaya çıkardı.

Kategori
korku880

Bilinmeyen Enler Bölüm 3: Anadolu’ya ait 4 korku efsanesi

Sozcu.com.tr’nin programı ‘Bilinmeyen Enler’; yayınlanan üçüncü bölümünde Anadolu’ya ait korku kültürünü inceliyor. Bilinmeyen Enler, kültürümüze yerleşmiş olan ve kökleri geçmişe uzanan Türk halk kültüründeki korkulan unsurları sizlere sunuyor.

Kategori
elektrik

İstanbul karanlıkta kaldı

Hava şartları nedeniyle ulusal elektrik şebekesinden yeterli elektrik alınamadığı için Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Fatih, Bağcılar, Sultangazi, Güngören, Büyükçekmece, Çatalca, Esenyurt, Bahçelievler, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Bakırköy, Eyüp, Avcılar ilçeleriyle Anadolu yakası genelinde Kadıköy, Üsküdar, Pendik, Maltepe başta olmak üzere elektrik kesintileri yaşanıyor.

Kategori
adliye

Adalet Sarayı girişinde silahlı kavga: 2 yaralı

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı girişinde karşılaşan bir cinayet davsının iki tarafı arasında çıkan silahlı kavgada 2 kişi hafif yaralandı. İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’nda görülen bir cinayet davasının iki tarafı adliye girişinde karşılaştı. İki grup arasında başlayan tartışma kısa sürede büyüyerek silahlı kavgaya dönüştü. Silah seslerinin yükseldiği kavgada açılan ateş sonucu bir gardiyan ve adalet sarayında görevli bir şoför hafif yaralandı. Ateş açan 3 kişi olay yerinden beyaz bir araçla kaçarken yaralılar tedavi edilmek üzere adliye içindeki sağlık kurumuna kaldırıldı. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri adliye önünde geniş güvenlik önlemi alarak olayla ilgili inceleme başlattı.

Kategori
kopru

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde silah sesleri

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Anadolu istikametinde bir kişi başına silah dayayıp intihar girişimide bulundu. Bunun üzerine olay yerine  çok sayıdapolis ekibi sevk edildi. İntihar girşimi nedeniyle önce köprü çift taraflı trafiğe kapandı. Polisin önlem almasının ardından ise Anadolu-Avrupa istikameti trafiğe açılırken Avrupa-Anadolu istikametinde ise trafik tek şeritten verilmeye başladı. Olay yerine Müzakereci polis geldi. İntihar girişiminde bulunan kişi etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Olay nedeniyle oluşan trafik ise normale döndü.

Kategori
avrasya-tunelı

’Avrasya Tüneli’ havadan görüntülendi

Başbakan Binali Yıldırım’ın 20 Aralık’ta hizmete sunulacağını açıkladığı denizin altından iki yakayı bağlayacak olan Avrasya Tüneli Projesi’nin son durumu havadan görüntülendi. Anadolu ve Avrupa yakalarını denizin altından kara yolu trafiği ile ilk kez bağlayacak olan Avrasya Tüneli Projesi’nin tamamlanmasına aylar kala çalışmalar drone ile havadan görüntülendi. Başbakan Binali Yıldırım’ın 20 Aralık’ta hizmete sunulacağını açıkladığı projedeki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Proje kapsamında Kazlıçeşme’yi Avrasya Tüneli’ne bağlayacak olan yolların büyük ölçüde tamamlandığı havadan çekilen görüntülerle net bir şekilde görüldü.

Kategori
ahmet,

Davutoğlu yeni çözüm süreci paketini açıkladı

Ahmet Davutoğlu, Mardin Artuklu Üniversitesi’nde ‘master plan’ olarak isimlendirilen Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi için 7 ana başlıktan oluşan ‘Terörle Mücadele Eylem Planı’nı açıkladı.

Kategori
dsggfjjh

Erdoğan: “Şah damarımızı kestiler”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kadıköy Ahmet Sani Gezici Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Hizmet Binası ile 2015- 2016 Eğitim- Öğretim Yılı Açılış Töreni’nde konuştu.