ameliyatı – Sözcü TV

ameliyatı

Karın germe ameliyatları hangi durumlarda tercih edilir? 

Karın germe ameliyatları sarkan karın derisi ve gevşemiş olan karın duvarını düzeltmek için yapılan bir ameliyattır. Çok belirgin bir değişim sağlayan ve vücudun fit görünmesine yol açan bir ameliyattır. Ameliyat izi külot içerinde kalmakta ve kişiyi rahatsız etmemektedir. Karın ve bel bölgesinin incelmesi kişinin daha rahat hareket etmesine yardımcı olmaktadır. Böylelikle kişiler daha aktif ve enerjik bir hayat sürmeye başlamaktadır. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Borman cevapladı.

Endoskopik yüz germe ameliyatı

Yüz gençleştirme ameliyatları son yıllarda tıptaki gelişmelerden en çok etkilenen alanlardan biridir. Endoskopik cerrahi; 4 mm ince bir kamera ve ışık sistemiyle ciltte çok fazla kesi yapmadan dokulara hasar vermeden büyütme altında ameliyat yapma imkanı sağlamaktadır. Uygun hasta profilinde alın ve orta yüz bölgesine saçlı deriden yapılan 1,5 cm’lik kesilerle iz kalmadan gençleştirme işlemleri yapılabiliyor. Bu ameliyat genel anestezi altında 3 saat sürede yapılabilen bir ameliyattır. Kesilerin ve cerrahi travmanın az olması nedeniyle klasik yüz germe ameliyatlarına göre iyileşme süresi çok daha kısa ve sosyal hayata dönüş çok daha kolay olmaktadır. Alın bölgesinde oluşan kırışıklıklar, kaş konturunde dış 1/3 lük kısmın düşük olduğu durumlarda, göz çevresinde oluşan kaz ayakları ve cilt birikintilerinin giderilmesinde, orta yüz bölgesinde sarkma ve dudak yanak bileşkesinde derinleşen ve yorgun ifadeye neden olan problemlerin ortadan kaldırılmasında endoskopik yüz gençleştirme cerrahisinden faydalanıyoruz. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Barış Keklik cevapladı.

Estetik burun ameliyatında nefes alma problemi giderilir mi?

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Deniz Küçükkaya cevaplıyor; Estetik burun ameliyatı yapılan hastalarda nefes alma problemi giderilir mi? Estetik burun ameliyatları sırasında eğer nefes almayı engelleyen orta hatta bulunan kıkırdakta yada bunun diğer yapılarıyla ilgili herhangi bir problem varsa buna dönük müdahale de yapılabilir. www.denizkucukkaya.com

Abuja hastanesinde açık kalp ameliyatı yaptılar

Abuja hastanesinde açık kalp ameliyatı yapıldı.Ameliyatı mikroskobik kameralar tarafından kayıt altına alan doktorlar operasyonun başarılı geçtiğini söylediler.