algoloji – Sözcü TV

algoloji

Diz kireçlenmelerinde ameliyatsız tedavi yöntemleri

Algoloji- Ağrı Prof. Dr. Nurettin Lüleci cevaplıyor, Diz kireçlenmelerinde ameliyatsız tedavi yöntemleri. Bugün diz kireçlenmeleri gerçekten günlük yaşam kalitemizi bozan hastalıkların başında gelmektedir. 50 , 60 yaşını geçtikten sonra herhangi bir şekilde herhangi bir nedenden dolayı  ağrı çekeriz. Genç yaşlarda  daha ziyade dizin içerisindeki kıkırdak problemlerinden kaynaklanan ağrılar yaş ilerledikçe kireçlenme ağrıları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Boyun fıtığında ameliyatsız tedavi yöntemi

Algoloji- Ağrı Prof. Dr. Nurettin Lüleci cevaplıyor, Boyun fıtığında ameliyatsız tedavi yöntemi ‘Lazer ve Ozon mikrodiskektomi’ nüfusumuzun aktif kesiminde yani 20 ile 50 yaşları arasındaki kesimimizde özellikle masa başı çalışanlarda ayakta çok duranlarda gördüğümüz boyun fıtıklarının tedavisinde ameliyatsız, narkozsuz, neştersiz yöntemler ön plana çıkmaktadır.

Ağrı tedavisinde “Hacamat” yöntemi

Algoloji- Ağrı Prof. Dr. Nurettin Lüleci cevaplıyor,  Ağrı tedavisinde “Hacamat” bugünlerde sık  kullanılmaya başlanan bir yöntemdir. Binlerce yıldır uygulanan ve batı da  kopik terapi olarak bilinen bu tedavi yani ıslak kupa tedavisi özellikle ingiltere’nin başını çektiği , Avrupa ülkelerinde kullanılmaya başlanmış ve klinik uygulamalara girmiş bir tedavi yöntemidir.

Ağrı tedavisinde hacamat yöntemi

Algoloji- Ağrı Prof. Dr. Nurettin Lüleci ağrı tedavisinde “Hacamat” yöntemini anlatıyor. Ağrı tedavisinde hacamat bugün sık  kullanılmaya başlanan bir yöntemdir. Binlerce yıldır uygulanan ve batı da  kopik terapi olarak bilinen bu tedavi yani ıslak kupa tedavisi ağrı tedavisinde özellikle ingilterenin başını çektiği , avrupa ülkelerinde kullanılmaya başlanmış ve klinik uygulamalara girmiş bir tedavi yöntemidir.