alaska – Sözcü TV

alaska

Kategori

Alaska’nın büyüsü: Daneli Ulusal Parkı

ABD’nin Alaska eyaletinde yer alan Denali Ulusal Parkı, profesyonel bir kameramanın gözüyle ayrıntılarıyla görüntülendi. Taylor Gray isimli kişinin 4K kalitesindeki çekimi sosyal medya platformları içerisinde viral hâle geldi.

Kategori
ABD'li kayakçı 305 metre düştü burnu bile kanamadı!

ABD’li kayakçı 305 metre düştü burnu bile kanamadı!

Amerika’nın kuzeyindeki Alaska eyaletindeki bir dağdan düşüş anı internette tıklanma rekorları kırıyor. Kayakçı Angel Collinson, film çekimi esnasında buz kütlesine takılıp düşmeye başlıyor. Collinson’ın düşüşü tam 305 metre sürüyor ve mucize eseri Amerikalı kadın kayakçının burnu bile kanamıyor.İşte o anlar…

Kategori

Nasuh Mahruki’nin zorlu hayatta kalma eğitimi

Türk dağcı, yazar ve fotoğrafçı Nasuh Mahruki’nin 2001 yılında, Alaska’nın dondurucu soğuğunda aldığı çok özel eğitimin videosu yayınlandı. Nasuh Mahruki Alman arkadaşı Marcus John’la birlikte Kuzey Alaska’da, Danimarkalı eski bir Arktik Komando’dan Arktik Koşullarda Hayatta Kalma eğitimi almıştı.

Kategori

GoPro’nun boz ayı ile imtihanı

Brad Josephs, doğa çekimleri için gittiği Alaska’da sahile yerleştirdiği kamera bir boz ayının dikkatini çekinçe ilginç bir tecrübe yaşadı. Boz ayı temkinle yaklaştığı kameraya pençesiyle vuruyor. Ayının dev pençelerine rağmen kameranın çalışmaya devam etmesi ise dikkat çekiyor.

Kategori

Obama selfie çubuğu ile gezi yaparsa

İklim değişikliğiyle ilgili Alaska’ya üç günlük bir gezi yapan Obama, selfie çubuğu ile bol bol video ve fotoğraf çekti. Dünya liderleri arasında teknolojiyle en haşır neşir başkanlardan biri olan Barack Obama, bu sefer de Alaska gezisini selfie çubuğu ile yaptı. İklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla Alaskan Arctic‘e 3 günlük bir gezi düzenleyen Beyaz Saray, Obama ile birlikte bu geziyi kayıt altına aldı.