aksiyon – Sözcü TV

aksiyon

Kategori

Köpek balığının dehşeti yakından görüntülendi

Aksiyon kamerasıyla yakından çekime aldıkları köpek balığı dişlerini sosyal medyada paylaşan kişilerin görüntüleri viral hâle geldi. Görüntüler sosyal medyada ‘testere dişler’ vurgusuyla paylaşıldı.

 

 

Kategori

Köpek balıklarıyla birlikte yüzdü

PADI’nın sosyal medya platformları üzerinden paylaştığı video sosyal medyanın gündemine geldi. Köpek balıklarıyla yüzen bir serbest dalışçı bu deneyimi aksiyon kamerasıyla belgeledi. Perrin James isimli kişinin çalışması sosyal medyada viral hâle geldi.

Kategori

Ölüme ‘en yakın’ anlar

Sosyal medya platformu olan YouTube içerisinde bugüne kadar aksiyon kamerasıyla kaydedilmiş olan sıra dışı görüntüler derleme hâle getirilerek izleyicilerle paylaşıldı. Olayı çeken kişilerin ölümüyle sonuçlanabilecek kazalar ve olaylar; sosyal medya içerisinde viral hâle geldi.

Kategori

Yamaç paraşütünde seviye yükselttiler

Ülkemizde Fethiye başta olmak üzere birçok yerde tecrübe edilebilen yamaç paraşütü deneyimi, iki sporcunun girişimiyle aksiyon kamerası yardımıyla farklı bir şekilde görüntülendi. Yamaçlar arasında 180 derece dönebilen sporcuların çalışması sosyal medya içerisinde izleyicilere sunuldu.

Kategori

Komadan çıkan biri bu olanlardan kaçına inanır?

Steven Seagal’in “Hard to Kill” filmini hatırlayın. Kahramanımız yedi yıl sonra hastane odasında gözlerini açıyor ve zor da olsa peşindeki katillerden kaçıyordu. Daha sonra birkaç olaya şaşıracaktı. Ancak son iki yılda öylesi şeyler yaşandı ki, bunlara ihtimal vermek biraz zor olsa gerek.

Bu ayın DVD'leri

Bu ayın DVD’leri

Televizyondaki yerli dizilerinin dışında, evlerinde kaliteli filmler izlemek isteyenler için Sözcü gazetesi film eleştirmeni Burak Göral son çıkan DVD’leri sizler için değerlendiriyor. İşte romantik komediden, fantastik filmlere, dramdan hızlı aksiyon filmlerine özenle seçilmiş bir avuç DVD…

Kategori

İşte ‘yılın oyunu’ adayı!

28 Şubat’ta çıkacak olan aksiyon – rpg(rol yapma oyunu) oyunu Horizon Zero Dawn daha çıkmadan bütün oyuncuların dikkatini üzerine çekti. Oyun camiasının ana karakterleri kadın olan oyunlara pek alışık olmaması, Horizon Zero Dawn’un bu anlamda da ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Aloy isimli karakter, teknolojik anlamda çok gelişmiş ama bunları kullanma özelliklerini kaybetmiş insanların olduğu ve yapay zekalı robotların doğal hayatın yerine geçtiği bir dünyada hayatta kalmaya çalışıyor.

Başka Şeyler ekibi olarak oyunu bütün oyunseverler için inceledik. Horizon Zero Dawn’un aksiyonuna yetişmek çok zor ve oyunun dünyası herkesin ağzını açık bırakacak cinsten.

Kategori

Aksiyon filmlerinin aksiyon dolu kameramanı

Filmlerde bazı sahneler vardır, “Nasıl çekildi acaba?” diye hep merak edilir. İşte o sorunun cevabı tam da burada. Gimbalninja lakaplı kameraman ile tanışma vakti. Bu adam aktörlerden çok daha zor bir şeyi yapıyor. İşte o anlar.

Kategori

Frizbi atarken kendilerinden geçtiler!

Kimisi çok uzaklara frizbi atıp düşeceği yerde tutması için arabayla peşine gitti, kimisi atılan frizbiyi tutmak için kendisini uçurumdan denize attı. İşte en aksiyon ve adrenalin dolu frizbi atışları ve bir o kadar da heyecanlı olan tutuşları.

Kategori

En iyi 5 aksiyon film sahnesi

Son zamanlarda izleyicilerin hafızalarında yer eden aksiyon dolu en iyi 5 film izleyenleri çok etkiledi. En iyiler içinde Hızlı ve Öfkeli 7, Mad Max: Fury Road, Kod adı: Londra, Görevimiz Tehlike 5 ve Dünyalar Savaşı z filmi yer alıyor. İşte aksiyon sahnleri için servet harcanan o filmler…

Kurgu-Seslendirme: Aytaç Akyurt

Kategori
Bruce Willis ve Stephen Colbert yumruk yumruğa kavga etti

Bruce Willis ve Stephen Colbert yumruk yumruğa kavga etti

Hollywood’un ünlü ismi Bruce Willis ile Stephen Colbert programda kavga etti. 60 yaşındaki ünlü yıldız aksiyon filmlerindeki kavga sahnelerinden birini Stephen Colbert’ın programın böyle canlandırdı.Birbirleri ile amansız kavgaya tutuşan ikilinin sahte eşyalarla birbirlerine vurmasıyla artan gerilim 60 yaşındaki Bruce Willis’in yere yığılmasıyla son buldu.

Kategori
Mad Max ile alışveriş çılgınlığı

Mad Max ile alışveriş çılgınlığı

Alışverişin en çılgın hali ve aksiyonun doruklarda yaşandığı Black Friday ile aksiyonun dibi Mad Max: Fury Road filminin birleşiminden ortaya çıkan enfes video.

Kategori

Sinefilm Rehberi; Bu hafta vizyondaki filmler (04.09.2015)

4 Eylül 2015 cuma günü vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt’un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi’nde… Beyazperdeye bu hafta Taşıyıcı: Son hız, Şeytanın Gecesi, Robinson Crusoe ve Cuma, Piyasadan Büyük Alacağımız Var ve Minyonlar filmi yerini alıyor. Heyecanlı ve macera dolu filmler sinema severleri beyazperdeye davet ediyor.

Kategori

Onlar konuşur Tom Cruise yapar!

Diğer aksiyon yıldızlarının aksine dublör kullanmayan ünlü aktör Tom Cruise en son ingiltere’de bir ordu uçağının dışına tutunmuş şekilde tehlikeli bir uçuş gerçekleştirirken görüntülenmişti.

Tom Cruise’un dublör kullanmadan kendi gerçekleştirdiği 10 muhteşem aksiyon sahnesi bu videoda.

Kategori

Sinefilm Rehberi; Bu hafta vizyondaki filmler (21.08.2015)

21 Ağustos 2015 cuma günü vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt’un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi’nde… Beyazperdeye bu hafta Hitman: Ajan 47, Pixels, 13 Günah, Lanet 2 ve Hayallerimdeki Kadın filmi olmak üzere toplam 5 film yerini alıyor. Heyecanlı ve macera dolu filmler sinema severleri beyazperdeye davet ediyor.

Kategori

Sinefilm Rehberi; Bu hafta vizyondaki filmler (07.08.2015)

7 Ağustos 2015 cuma günü vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt’un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi’nde…  Beyazperdeye bu hafta Fantastik Dörtlü, Son Şans, Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 yolu, Aç Kalpler ve Vahşet Geçidi filmi olmak üzere toplam 5 film yerini alıyor. Heyecanlı ve macera dolu filmler sinema severleri beyazperdeye davet ediyor.

Kategori

Trenin üstünde böyle sörf yaptılar

Dünyanın en tuhaf sporlarından biri olarak anılır… Özellikle Güney Afrika’da ve Hindistan’da çok fazla yaygındır. Hareket halindeki trenin üzerine çıkan genç erkekler binlerce volt elektrik taşıyan kablolardan kaçmaya çalışır… Bu aksiyon dolu ‘eğlence’ nedeniyle her yıl onlarca genç hayatını kaybediyor… Hareketli trenin üzerinden sağlam şekilde inen gençler saygı duyulan kişiler haline geldiklerini düşünüyor.

Kategori

Sinefilm Rehberi; Bu hafta vizyondaki filmler

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt’un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi’nde…  Beyazperdeye bu hafta Siccin 2, Ayı Teddy 2, Selfless, Yüzündeki sır, Tehlikeli oyun, Antikacı filmi olmak üzere toplam 6 film yerini alıyor. Heyecanlı ve macera dolu filmler sinema severleri beyazperdeye davet ediyor.

Kategori

Sinefilm Rehberi; Vizyonda bu hafta

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt’un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi’nde…  Beyazperdeye bu hafta 6 film yerini alıyor. Hepsi de birbirinden heyecan ve macera dolu filmler sinema severleri beyazperdeye davet ediyor.