akp – Sayfa 4 – Sözcü TV

akp

Kategori

Ömer Çelik: “Davutoğlu zor kararların altına cesurca imza atmıştır”

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyerek, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakma kararına değinen Çelik, Davutoğlu’na hizmetlerinden dolayı AK Parti kadroları adına teşekkür ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Genel Başkanımız, Başbakanımız bu kongrede aday olmayacağını açıkladı. Kuşkusuz Sayın Genel Başkanı’mız, Başbakan’ımız AK Parti’nin genel başkanlığını yürüttüğü süreç içerisinde, AK Parti’nin daha ileriye gitmesi için son derece önemli, son derece kıymetli çalışmalara imza atmıştır” dedi.

Kategori

Aydın Ünal: ”Davutoğlu’ndan sonra düşük profilli bir başbakan olacak”

AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal, “Güçlü cumhurbaşkanı ve güçlü başbakan ile yürümüyor” dedi. “Bundan sonra gelecek başbakanın profili daha düşük olacak” diyen Ünal, Erdoğan’ın daha etkin olacağını belirterek, “Fiili olarak oluşan durum bundan sonra da devam edecek. Türkiye açısından daha sağlıklı olacak” diye konuştu.

Kategori

Ahmet Davutoğlu’ndan flaş açıklamalar

Davutoğlu “mutabakatın olmadığı yerde aday olmayı düşünmem. Kongrede aday olmayı düşünmüyorum” dedi. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve AKP Genel Başkanı olarak her birinizi selamlıyorum. Son 25 yıldır modern tarihin en köklü dönüşümlerin geçirildiği bir süreçteyiz. Bu 25 yıllık tarihte bir akademisyen olarak, bir başbakan başdanışmanı ve büyükelçi olarak, dışişleri bakanı ve başbakan olarak aziz milletimin hizmetinde olmak benim için en büyük gurur vesilesi oldu.

Kategori

Meclis kavgası dünya medyasında

TBMM’deki olaylı dokunulmazlık toplantısı dünya medyasında da geniş yer buldu. Dokunulmazlıkların görüşüldüğü Anayasa komisyonununun ikinci toplantısında tekmeli-yumruklu kavga çıkmış, HDP’liler kavga nedeniyle verilen aranın ardından yeniden toplanan komisyonu terk etmişti. Anayasa değişikliği AKP, CHP ve MHP’nin oylarıyla geçmişti. O toplantıda çıkan kavgaya dünya medyası da geniş yer ayırdı. Son yıllarda Kosova ve Ukrayna parlamentolarında çıkan kavgaları haberleştiren dünya medyası bu kez TBMM’deki olaylı oturumu haberleştirdi. Dünyaca ünlü NBC televizyonu da Türk televizyonlarında bile yayımlanmayan görüntülerle Meclis’teki olayı izleyicilerine duyurdu.

Kategori

Davutoğlu AKP grup toplantısında konuştu

AKP’de il ve ilçe başkanlarını atama yetkisi hafta içi AKP Genel Başkanı’ndan alınarak MKYK’ya verilmişti. Davutoğlu, bu kararın ardından ilk kez grupta konuştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Eski Türkiye özlemi çeken sanal şarlatan ve müfterilerin ayak oyunlarına izin vermeyeceğiz” dedi.

Kategori

Anayasa Komisyonu’nda dokunulmazlık kavgası

Dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişikliği teklifinin Meclis Anayasa görüşmelerinde yine kavga çıktı. Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop oturumu kapattı.

Kategori

Kılıçdaroğlu TBMM’deki kavgaları değerlendirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde TBMM Genel Kurulu ile Meclis Komisyonu’nda AKP’li ve HDP’li Milletvekilleri arasında çıkan kavgalarla ilgili olarak; Parlamentonun böyle kavgalı bir yapıyı sergilemesi bizi de üzüyor dedi.

Kategori

Yumruklar tekmeler havada uçuştu

Meclis’te sabah yapılan toplantı sırasında HDP’li vekillerin salonun dar olduğunu söyleyerek değiştirme talep etmeleri ve basın mensuplarının dışarıya çıkarılmasını istemeleri sonrası tartışma çıkmış ve vekiller arasında arbede yaşanmıştı. Dokunulmazlık Komisyonu’nun öğleden sonraki toplantısında ise, gergin başlayan toplantı yumruklu kavgaya dönüştü.

Kategori

Meclis’te vekillerin kavgası böyle görüntülendi

HDP Şırnak Milletvekili Fethar Encü, kürsüden ‘kolluk kuvvetlerinin sivilleri katlettiğini’ söyledi. Bu sözlere iktidar sıralarından sert tepkiler geldi. Meclis’te yumruklaşmalara varan kavgalar yaşandı. AKP’li vekiller kürsüye yürüdü. Yine AKP’liler bu vekilleri durdurdu. Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın “Kolluk kuvvetleri katletmez” sözleriyle Encü’ye cevap verdi. AKP sıralarından bu sırada ‘terörist’ sesleri yükseldi. O anları CHP’li Mahmut Tanal Periscope’dan canlı olarak yayınladı. Yaşananların ardından Meclis Pazartesi gününe kadar tatil edildi.

Kategori

Japon öğrencilerden ‘Dağ Başını Duman Almış’

AKP 23 Nisan kutlamalarını engellemeye çalışıyor dünya Atatürk’ün izinden gidiyor. Japonya’da bir okulda yüzlerce öğrenci aynı anda ‘Dağ Başını Duman Almış’ı böyle söyledi.

Kategori

Bu protesto duyulmaz görülür

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan TBMM Genel Kurulunda AKP’yi susarak protesto etti. Bircan, iktidar partisi milletvekillerinin muhalefeti dinlememesi ve eleştirileri dikkate almaması üzerine kürsüye çıkıp sadece sustu. 5 dakikalık susma eylemi karşısında oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı devreye girdi. Bahçekapılı’nın hiç konuşmadan bekleyen vekile, “Toparlayın lütfen sayın konuşmacı” demesi salonda gülüşmelere neden oldu.

Kategori

AKP binasının bahçesinde patlama!

Sütlüce’de bulunan AKP İstanbul İl Merkezi binasının arka tarafta bulunan bahçesine kimliği belirsiz kişilerce patlayıcı madde atıldı. Olayda ölen veya yaralanan olmadı. Olay üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Kategori

Erdoğan’dan ‘sırt dönen’ kadınlara şok gönderme!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, toplu açılış adı altında miting yaptığı kentlerde sıklıkla yapılan ‘sırt dönerek protesto’ya, bu kez yanıt verdi. Erzurum’da yaptığı toplu açılış töreninde Iğdırlı kadınların yaptığı ‘sırt dönerek protesto’yu, “Ne anlama geldiği belli de, tabii edebimiz müsaade etmez” diyerek eleştiren Erdoğan, çok konuşulacak bir göndermeye imzasını attı.

Kategori

Batman CHP İl Başkanlığı’nda siyah çelen gerginliği

AKP Batman Kadın Kolları üyelerinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile ilgili söylediği sözlere tepki için CHP İl Başkanlığı’na siya çelenk bıraktı. AKP’lilerin bıraktığı çelengi CHP’li gençler kaldırmak isteyince tartışma çıktı. Çıkan tartışma, polislerin araya girmesiyle sonlandı.

Kategori

Bekir Bozdağ’dan Ensarioğlu yorumu

AKP’nin güçler ayrılığı ilkesini fiilen askıya aldığının itiraf gibi cümleler bugün Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a soruldu. Gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’nun sözlerini ‘dil sürçmesi’ olarak yorumladı.

Kategori

Dikili halkından geri kabul isyanı

İzmir’in Dikili kıyıları, son yıllarda Suriyeli göçmenler için en yoğun kaçış noktalarından biriydi. İç savaş ile başlayan trajediden kurtulmak isteyen onbinlerce sığınmacı, Dikili’den botlara binerek umuda yolculuğa çıktı. Kimileri için kaçış ölüm yolculuğuna dönüştü, boğulan çok sayıda Suriyeli’ye Ege Denizi mezar oldu. Binlercesi yakalandı. Büyük kesimi ise Avrupa’nın kapısı olarak nitelenen Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmeyi başardı. Midilli’den Avrupa ülkelerine dağıldılar. Ancak AKP Hükümeti Avrupa Birliği ile para karşılığı “Geri Kabul Anlaşması” yaptı. Dikili Halkı ise kaygılı ve tepkili. Dikili’nin “Geri toplama merkezi” olarak seçilmesine isyan eden duygu ve düşüncelerini Sözcü TV’ye anlattı.

Haber: Gökmen ULU / Kamera: Kerim UĞUR

Kategori

AKP’lilerin ‘yanlış oyu’ Meclis’i kilitledi

Meclis’teki garip olay dün gece yaşandı… TBMM çalışmaları kapsamında CHP’nin açık oylansın dediği “Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu Tasarısı’nın 6′ncı maddesinin” oylamasında AKP’li milletvekilleri yanlış oy kullanınca Meclis kilitlendi. Yapılan oylama sonucunda, oylamanın şeklinin elektronik yapılmayacağı kabul edildi. Ardından görüşmelere bir süre ara verildi. Daha sonra da komisyon yerinde olmadığı için tasarının görüşmesine devam edilmedi.

Kategori

Komutanlara yazdığı mektup başına iş açtı

Kütahya’nın Simav ilçesi’nde, ülkeyi iyi yönetmedikleri iddiasıyla AKP hükümetini Genelkurmay Başkanlığı başta olmak üzere kuvvet komutanlarına mektup yazarak şikayet yerel gazete yazarı 90 yaşındaki Kamil Muştu hakkında soruşturma başlatıldı.

Kategori

”Dosyayı okurken hüngür hüngür ağladım”

MHP’nin, çocuk istismarının önlenmesi için Meclis’e verdiği araştırma komisyonu kurulması önergesi, muhalefet partilerinin “Evet” okuyuna karşı AKP’lilerin “Hayır” oyu vermesi nedeniyle reddedildi. İlk sözü CHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Lale Karabıyık aldı. Heyet olarak Karaman’a gittiklerini söyleyen Karabıyık, bir anne olarak oraya gittiği belirterek “Çok elim bir hadiseyle karşılaştık” dedi.

Kategori

“Allah belasını versin, bana ne Reza Zarrab’dan”

Kara para aklama, dolandırıcılık ve İran’a uygulanan yaptırımları delme suçlamaları ile ABD’de tutuklanan Reza Zarrab ile ilgili yorum yapan AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Allah belasını versin bana ne Reza Zarrab’dan” dedi.

Kategori

Davutoğlu: “Terör saldırılarını lanetliyorum”

AKP grup toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu: “Yıkılmadık, ayaktayız, yıkılmayacağız. Korkmadık, korkmayacağız. Yılmadık yılmayacağız. Allah milletimizi, devletimiz kadim eylesin. Allah devletimize zeval vermesin. Hangi köşelerden saldırırlarsa saldırsınlar dimdik ayakta olacağız” dedi.