akp – Sayfa 3 – Sözcü TV

akp

Kategori

İşte AKP’nin AK kadroları

Başbakan Binali Yıldırım Kütahya’da katıldığı iftar programı sonrasında bir konuşma yaptı. Konuşmasının hemen sonunda AK kadrolar diye anons yapılarak sahneye bakanlar milletvekilleri ve Kütahya Valisi’ninde davet edilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Kategori

Rıza Saka: Sonuna kadar mini eteğiyle…

Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu “Türkiye’nin Gündemi” programına konuk olan Hukukçular Derneği Üyesi Avukat Rıza Saka, AKP’nin eğitim ve kültür alanında 14 yıl boyunca başarısız olduğunu belirterek, “çünkü kendi misyonunu, kendi vizyonunu bu okullara intibak ettiremedi” dedi. Rıza Saka’nın liselerin mezuniyet törenleriyle ilgili “Rezalet ötesi mezuniyet baloları” sözleri ise tepki çekti. Saka, “İçki içen, sonuna kadar mini eteğiyle bizim toplumsal örf ve adetimize uygun olmayan” ifadelerini kullandı.

Kategori

Bahçeli: “Görüşürken yakalarsak dar ederiz”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümet yetkilileri ile PKK yöneticileri arasında görüşmeler yapıldığı iddialarına ilişkin olarak, “AKP ile PKK’yı kuytu köşelerde görüşürken yakalarsak bu iktidarı onlara dar ederiz, dünyayı da başlarına yıkacağız. süreç bitmiştir, en azından söylenenlere inanmak istiyoruz” dedi.

Kategori

CHP’lilere polisten sert müdahale

CHP İstanbul İl Başkanlığının çağrısıyla Sütlüce’de toplanan kalabalık bir grup, AKP İl Başkanlığı’na yürümek istedi. Polis çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken CHP’liler, Kemal Kılıçdaroğlu’na destek sloganları attı. Türk bayrakları ve CHP flamaları taşıyan kalabalık yürüyüşe geçmek istedi. Polis müdürleriyle CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat arasında yapılan görüşmelerin ardından grubun Haliç Kongre Merkezi girişine kadar yürümesine izin verdi.

Kategori

”Bana her şey hükümeti hatırlatıyor”

Başbakan Binali Yıldırım vatandaşlarla buluşmak için gittiği kendi memleketi olan Erzincan’da uzun bir konuşma yaptı. Binali Yıldırım konuşmasının sonlarına doğru AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile özdeşleşmiş parça olan: ”Beraber yürüdük biz bu yollarda” adlı parçanın sözlerini değiştirerek vatandaşlara tekrar ettirdi. Yıldırım tam bu sırada: ”Bana her şey hükümeti hatırlatıyor” diyerek ne söylemek istediği konusunda anlaşılır olamadı. İşte Yıldırım’ın o anları…

Kategori

Aykut Erdoğdu, doğalgaz yolsuzluğunu TBMM’de anlattı

Milyarlarca dolarlık doğalgaz ve kömür yolsuzluğu TBMM kürsüsünde… CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, AKP’nin enerji alanında yaptığını iddia ettiği yolsuzlukları TBMM’de açıkladı. AKP milletvekilleri sessizce dinledi.

Kategori

Üç partiden ortak Almanya bildirisi

Alman parlamentosunun 1915 olaylarını “soykırım” olarak tanımlanmasına tepki olarak AKP, CHP ve MHP’den ortak bildiri geldi. Bildiride; “Asılsız Ermeni iddialarını esas alan kararı şiddetle kınıyoruz” denildi. Bildiriyi vekiller ayakta alkışladı. HDP bildiriye imza atmadı.

Kategori

AKP’den ‘hayırlı olsun’ lokumu

AKP Çanakkale İl Başkanlığı, Binali Yıldırım’ın başbakan olması ve 65’inci hükümetin kurulması nedeniyle, il genelindeki esnaf ve vatandaşlara, üzerinde Başbakan Binali Yıldırım’ın fotoğrafının yer aldığı 25 bin adet ‘hayırlı olsun’ yazılı lokum dağıttı.

Kategori

Binali Yıldırım böyle isyan etti

AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım partisinin ilk grup toplantısına katıldı. Konuşmasını yapmak için kürsüye çıkan Binali Yıldırım’ı İzmir ve Erzincan partililerinin yaptığı tezahüratlar salonu inletti. Tezahüratlar yüzünden konuşması bölünen Yıldırım, böyle isyan etti.

Kategori

Yıldırım: Genel Başkanım Erdoğan’a saygılar

AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım partisinin ilk grup toplantısına katıldı. Kürsüye çıkan Yıldırım, “AKP’nin kurucusu Genel Başkanımız, Liderimiz, Türkiye’nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a buradan sevgi ve saygılarımızı iletiyoruz” dedi.

Kategori

Yıldırım’ın ses sorununa ıhlamurlu çözüm

AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım partisinin ilk grup toplantısına katıldı. Konuşma sırasında sesi kısılan Yıldırım, “Sesim arıza moduna geçiyor, biraz bana müsade edin sonra istediğiniz kadar çoşkuya serbestsiniz” dedi ve ıhlamur içti.

Kategori

Binali Yıldırım grup toplantısında böyle karşılandı

AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım partisinin ilk grup toplantısına katıldı. Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkarken partililerin sevgi gösterileri dikkat çekti.

Kategori

İşte 65. Hükümet

Pazar günkü kongrede AKP’nin Genel Başkanlığına seçilen Binali Yıldırım, Ak Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşerek yeni hükümet kabinesini sundu. Kabinenin onaylanmasının ardından kameralar karşısına geçen Yıldırım yeni kabineyi böyle açıkladı.

Kategori

Bahçeli AKP’yi böyle övdü

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında AKP’yi böyle övdü: “Yol yapılıyor güzel, köprü yapılıyor tamam, havalimanı inşa ediliyor ve hızlı trenler işliyor bunlarada diyecek bişey yok fakat milletimiz hala açtır, hala işsizdir.”

Kategori

Binali Yıldırım: “Islanıyorsunuz, sizi ıslatmaya gönlüm razı gelmiyor”

AKP Genel Başkanı Binali Yıldırım, parti genel merkezine girişi açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım, “Islanıyorsunuz, yağmurda sizi ıslatmaya gönlüm razı gelmiyor. Malum dün AK Parti’nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi’ni büyük bir coşku içinde gerçekleştirdik. Büyük bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşti. Bugün ilk MKYK toplantısını gerçekleştireceğiz. Tanışma olacak, genel bir değerlendirme olacak” dedi.

Kategori

Binali Yıldırım’ın sesi kısıldı

AKP’nin 2. Olağanüstü Kongresi’nde 1405 oyla genel başkan seçilen Binali Yıldırım, oylamadan önce salondakilere hitap etmek için çıktığı kürsüde sesinin kısılması sonrası zaman zaman zor anlar yaşadı. Konuşmasına sık sık ara veren Yıldırım, su içse de sesi bir türlü düzelmedi.

Kategori

İşte Erdoğan’ın kongrede okunan o mesajı

AKP olağanüstü genel kongresinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği mesaj okundu. Mesajın okunmasında ise dikkatlerden kaçmayan detay salonda bulunan herkesin dikkatle ayakta dinlemesi oldu. İşte o mesaj.

Kategori

Davutoğlu kongre salonuna böyle geldi

AKP Genel Başkan’ı Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP’de yeni genel başkanının seçileceği 2’nci Olağanüstü Büyük Kongre’nin yapıldığı salona partililerin yoğun ilgisi eşliğinde girdi.

Kategori

Binali Yıldırım kongre salonuna böyle girdi

AKP’nin genel başkan adayı Binali Yıldırım, kongrenin yapılacağı salona “Erdoğan şarkısı” ile girdi.

Kategori

AKP kongreye hazır

AKP’nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi  Ankara Arena’da gerçekleşiyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren kongrenin yapılacağı Ankara Arena Spor Salonu’na gelmeye başlayan partililer tribünleri büyük ölçüde doldurdu.

Kategori

Erdoğan: “22 Mayıs akşamı yeni başbakana görevi vereceğim”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin 2. Olağanüstü Kongresi’nin yapılacağı 22 Mayıs akşamı yeni başbakanı süratle görevlendirip yeni kabinenin oluşturulmasına imkan vereceğini söyledi.