akp – Sayfa 2 – Sözcü TV

akp

Kategori

Başbakan Yıldırım: ‘Bu kafayla sittin sene iktidar olamazsınız’

Başbakan Binali Yıldırım AKP grup toplantısında konuştu. Yıldırım, CHP’nin yayınladığı bildiriyi eleştirerek, “Nedir bu ya kepazelik. Siz ana muhalefet partisiniz kardeşim, iktidar alternatifsiniz. Bu kafayla sittin sene iktidar olamazsınız’ dedi.

Kategori

Kurtulmuş: ‘112 AKP’li belediye başkanı yurt dışına çıkış…’

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından gündemdeki gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, HDP operasyonlarının çarpıtılmak istediğini vurgulayarak, “186 belediye başkanı… Bunların içinde AK Parti, CHP, MHP ve HDP’liler var. 112’si AK Parti’li belediye başkanı yurt dışına çıkış istemiş, kabul edilmemiş” dedi.

Kategori

Binali Yıldırım: “Semiha hanım diyor ki…”

AKP grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi ile anlattığı anı partilileri güldürdü. Yıldırım, “Semiha Hanım diyor ki, ‘Ben haberleri izlerken Başbakan haberleri ilgimi çekmiyor, Ulaştırma Bakanı haberleri ilgimi çekiyor.’ Onun kafasında hala Ulaştırma Bakanı olarak duruyoruz, neyse elbet bir gün o da kabul edecek.” dedi.

Kategori

Başbakan Yıldrım: “Bugün de kalkmış Avrupa’dan birisi…”

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyona değinen Başbakan Yıldırım “Bugün de kalkmış Avrupa’dan birisi ‘bu kırmızı çizgimiz’ diyor. Senin çizginin hükmü yok. Bize çizgiyi millet çizer. Basın özgürlüğünü sizden öğrenecek değiliz” diye konuştu.

Kategori

Kadir Mısıroğlu’ndan bir skandal açıklama daha

AKP’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Kadir Mısıroğlu’nun, 28 Mayıs tarihli videosunda, Kurtuluş Savaşına ilişkin, “Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi” dediği ortaya çıktı. Mısıroğlu, kendisini dinleyenlere yaptığı Cumartesi Sohbetleri isimli programdaki konuşmasında, skandal sözler sarf etti. Kurtuluş Savaşı’na ilişkin konuşan Mısıroğlu, “Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi. Ne hilafet yıkılırdı. Ne şeriat yıkılırdı. Ne medreseler lağvedilirdi. Ne hocalar asılırdı. Hiç biri olmazdı” ifadelerini kullanıyor.

Kategori

Tezkere Meclis’ten geçti

Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon için hükümete verilen yetkinin süresi 13 ay uzatıldı. Konuyla ilgili başbakanlık tezkeresi, Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi. Tezkereye, AKP, CHP ve MHP kabul oyu verirken, HDP karşı oy kullandı.

Kategori

AKP, CHP ve MHP 7 maddede uzlaştı

AKP, CHP ve MHP’den oluşan Anayasa Uzlaşma Komisyonu yargı eksenli ‘mini’ Anayasa paketinde 7 maddede uzlaşma sağladı. AKP Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak’tan oluşan Anayasa Uzlaşma Komisyonu yargı odaklı ‘mini’ Anayasa çalışmalarını 9’uncu toplantıda tamamladı.

Kategori

Kılıçdaroğlu AKP Genel Merkezi’nde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nu kapıda karşıladı. Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile parti genel merkezinde bir araya geldi. Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nu kapıda karşıladı. Kılıçdaroğlu ve Yıldırım, tokalaşarak basın mensuplarına poz verdi.

Kategori

Bakan Müezzinoğlu’ndan ByLock açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa’da, Merinos Parkı’nda gerçekleştirilen AKP’nin bayramlaşma programına katıldı. Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, milleti merkeze alan bir anlayışa sahip olduklarını dile getirdi. Müezzinoğlu ayrıca; ”ByLock denilen şifreli sisteme girmiş 180 bine yakın kullanıcının henüz daha yarısının şifresi kırılabildi” dedi.

Kategori

“FETÖ zika virüsünden daha tehlikeli”

AKP heyetinin ABD’ye hareketinden önce heyete başkanlık yapan AKP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, bugün Atatürk Havalimanı VIP Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Mehdi Eker, 15 temmuz hain darbe girişimi sonrası hain terör örgütünün dünyanın değişik noktalarında Türkiye aleyhine bir takım algı operasyonu yaptığını söyleyerek, “Bunun tesiriyle darbe teşebbüsü ile ilgili bazı platformlarda bir takım Türkiye aleyhine olumsuz algılar sebebiyet vermeye çalışılıyor. Gerek hükümetimiz, gerek TBMM bu algı operasyonlarına karşı Türkiye’nin hem karşı karşıya kaldığı hain darbe girişimini, sinsi planı, demokrasiye karşı, milletimize karşı zararlarını anlatmak hem de Türkiye’nin demokrasi mücadelesini daha fazla anlatmak için bir dizi heyetle etkinlikler yapıyoruz. Ben ve beş milletvekili arkadaşımızla ABD’ye gidiyoruz. Bu akşamdan itibaren orada bir dizi görüşme gerçekleştireceğiz” dedi.

Kategori

AKP’li gençten Kılıçdaroğlu’na klip

Daha önce AKP için video hazırlayan AKP’li genç Osman Doğan, Artvin’de saldırıya uğrayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na klip hazırladı. İşte sosyal medyada paylaşılan o klip…

Kategori

Binali Yıldırım’dan 367 açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım partisinin grup toplantısında 367 açıklamasında bulundu. Yıldırım, “Cumhurbaşkanı seçeceğiz, bir icat çıkardılar. Bizim memlekette buna tilki fıstığı derler. Hiç olmayan bir şey, dünyada eşi benzeri görülmemiş. 1924’den beri Cumhurbaşkanı seçiyor meclis bir şey yok, AKP geldi kural değişti. Ne olacak 367 öyle mi? kardeşim ben sana 367’yi gösteririm” dedi.

Kategori

”Biz milletin yoluna baş koyduk”

AKP’nin 15. kuruluş yıldönümünde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Milletin yoluna taş koyanlara inat, biz milletin yoluna baş koyduk” dedi.

Kategori

‘FETÖ’nün kökünü kazımak boynumuzun borcudur’

AKP’nin kuruluşunun 15. yıl dönümünde video konferans ile seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; ”FETÖ’nün kökünü kazımak boynumuzun borcudur” dedi.

Kategori

”Türkiye’yi bu ortamdan çıkaracağız”

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP’nin kuruluşunun 15’inci yılında Genel Merkez’de düzenlenen törende konuştu. Gül: ”Çıkarırken evrensel hukukun özelliklerinin farkındayız. 15 yıl önce yaptığımız gibi, yapacağınız planlarla insanların güvenini kazanacaksınız. İnanıyorum ki Türkiye’yi bu ortamdan çıkaracağız. Unutmayın ki, Türkiye’nin ve Türk halkının sorumluluğu AK Parti’nin omzundadır” dedi.

Kategori

Demokrasi nöbetinde parti kavgası!

Aydın’da, partililerle birlikte ‘Demokrasi yürüyüşü’ yapan Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu, AK Partililer’in öncülüğünde ‘Demokrasi nöbetinin’ tutulduğu alana gelerek buradaki kürsüden halka seslenmek isteyince gerginlik çıktı. İki partililer arasında gerginlik çıktı. AK Parti Kadın Kolları Başkanı olan eski Türkiye Güzeli Seda Sarıbaş, Çerçioğlu’nun konuşma metnini yırttı.

Kategori

Meclis’te tarihi anlar

TBMM, darbe girişimi nedeniyle olağanüstü toplandı. Genel Kurul’da, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından söz alan Meclis Başkanı İsmail Kahraman, İstiklal Marşı’nın kalan kıtalarını okudu. AKP, CHP, HDP ve MHP, darbe girişimine karşı ortak tavır aldı. AKPadına Başbakan Binali Yıldırım, CHP adına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, MHP adına Devlet Bahçeli ve HDP adına Grup Başkanvekili İdris Baluken birer konuşma yaptı. Başbakan Yıldırım, bugünün bir milat olduğunu söyledi. Yıldırım, “Bugün yeni bir gün, 79 milyonun tek yürek olduğu gündür. Bugün AKP’nin, CHP’nin, MHP’nin, HDP’nin ve Meclis dışındaki partilerin darbeye ’Hayır’ dedikleri gündür. Bugün bir milattır. Bu ruhla biz terörü de yeneriz yaralarımızı da sararız” ifadelerini kullandı.

Kategori

Kılıçdaroğlu: “Diktatör bozuntusu”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Dış politikadaki son gelişmeleri değerlendiren CHP lideri Erdoğan’a çok sert sözlerle yüklendi. CHP lideri İsrail’le yapılan anlaşmaya ilişkin “Gazze ablukası için, 3 Ocak 2016’da Erdoğan ‘İsrail’e muhtacız, diyor. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni İsrail’e muhtaç hale getiren bu hükümetin adı nedir? AKP değil midir? Hâlâ bunlara oy mu vereceksiniz, hala vicdanınızı sorgulamayacak mısınız? Ne demek muhtacız? Sözde Ortadoğu’nun, dünyanın lideriydik. İşte diktatör bozuntusu, adama böyle yalatırlar” dedi.

Kategori

Binali Yıldırım: “Yazmış da yazmışlar”

Başbakan Binali Yıldırım AKP MKYK üyeleriyle Ankara’daki iftar programında bir araya geldi. Programda bir de konuşma yapan Yıldırım’a hazırlanan metin uzun geldi. Konuşmasını prompterdan (cam ekran) okuyan Yıldırım, danışmanları tarafından kendisinin okuması için hazırlanan metne bakarak güldü ve “Burada tamamlayalım, yoksa bu bitecek gibi değil. Yazmış da yazmışlar” dedi. Yıldırım, danışmanlarına “Ne kadar az laf çok iş dedikse de onlar bildiklerini okuyorlar” diyerek seslendi.

Kategori

CHP’li Özel’den HDP’ye tarihi yanıt

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP’li Sırrı Süreyya Önder ve AKP’li Naci Bostancı’nın TBMM’de yaptığı konuşmadan sonra sataşma gerekçesiyle söz istedi. CHP’li Özel yaptığı konuşmada HDP’ye yüklendi.

Kategori

Adalet Komisyonunda kavga!

Adalet Komisyonunda AKP’li ve CHP’li milletvekilleri arasında tartışma yaşandı. Danıştay Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın görüşüldüğü Adalet Komisyonu’nda CHP’li milletvekilleri ile AKP’li Milletvekilleri arasında cezaevindeki ziyaretlere ilişkin tartışma yaşandı.