akp – Sözcü TV

akp

Kategori

AK Partili il başkanı vatandaşlarla tartıştı

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Konak-Karşıyaka vapurunda vatandaşlarla tartıştı. Tartışma anları vapurdaki yolcular tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Kategori

Güvenpark yıkılacak, yerine cami yapılacak

Ankara denince akla Anıtkabir ve Güvenpark gelir.

Güvenpark’ı, yani Kızılay’ı ise simge yapan şey Güvenpark Anıtı’dır

Anıt, Atatürk‘ün Kurtuluş Savaşı‘nda ve İnkılap hareketlerinde beraber bulunduğu arkadaşlarını temsil ediyor
 
Aynı yapıt aynı zamanda insan zekasını, çiftçinin tarım çalışmalarını betimleyen kabartmalara sahip
 
AKP’li Büyükşehir Belediyesi, burayı‘ibadet alanı’ ilan etmek için özel proje hazırladı
 
1935 yılında Avusturyalı mimar C. Holzmeister’ın önerisiyle yapılan Güvenpark yıkılabilir
 
Atatürk Orman Çiftliği, Atakule, SSK İşhanı, Yeni Sahne gibi simge yerler kapatıldı ya da büyük değişime uğradı. 
 
Bakalım bu kez ne olacak?
Kategori

Burun kırılan kavgadan yeni görüntüler

Yeni ortaya çıkan görüntülerde AKP’li Şahin’in Meclis Başkanlık Divanı kürsüsündeki bir cam su bardaığını alarak CHP’lilerin üzerine fırlattığı bundan saniyeler sonra ise yüzüne yumruk yediği görülüyor.AKP’li Şahin’in burnunun kırıldığı kavgaya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Kategori

AKP’nin ‘Hoca’sı Necmettin Erbakan’nın AKP’ye Başkanlık karşıtı eleştirisi

Günümüzde yaşanan Erdoğan döneminde 18 Ada’nın Yunanistan tarafından işgali ve Kıbrıs için uzmanlardan gelen tehlike çanları, AKP’nin ‘Hocamız’ dediği Erbakan tarafından hem başkanlık hem de Sevr konusunda yıllar önce bu uyarılara sahne olmuştu.

Kategori

Meclis’te yumruklu, tekmeli kavga

Anayasa değişiklik teklifinin beşinci maddesi görüşülürken Meclis’te kıyamet koptu. CHP’li vekiller kürsüyü işgal etti yumruklaşmaya varan kavgalar yaşandı. Bazı milletvekillerinin yaralandığı görüldü. Kavga sonrası CHP’li milletvekilleri maddenin Meclis’in feshi anlamına geldiğini belirterek oylamaya katılmadı. Teklifin 5. maddesine 343 kabul, 7 ret oyu kullanıldı.

Kategori

Mecliste kavga çıktı oylama durdu!

Anayasa görüşmelerinin yapıldığı Genel Kurul’da 3.maddenin oylanması sırasında AKP ve CHP’li vekiller arasında kısa süreli yumruklaşma yaşandı. Öte yandan yaşanan gerginlik sırasında AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de salonda bulundu.

Kategori

Deligöz: ‘Ulan alın, açık kullanıyorum. Ne yapacaksınız?

‘Partili cumhurbaşkanlığı’ sistemini getirecek yeni anayasa teklifinin Meclis’te görüşülmesine ilişkin oylamada bazı AKP’li milletvekilleri açık oy kullandı. RS FM’de Yavuz Oğhan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Bidebunudinle’ programında konuşan AKP Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, açık oy kullanmasının nedeninin CHP’li vekillerin kendisini tahrik etmesi olduğunu söyledi. Deligöz, “Aslında başta böyle bir niyetim yoktu ama baktım kabinlerin önünde 15-20 CHP’li, hepsinin elinde bir kamera, sürekli çekiyorlar. Ben de ‘Siz kimsiniz kardeşim? Ne çekiyorsunuz?’ diyerek, ‘Ulan alın, açık kullanıyorum. Ne yapacaksınız? dedim” ifadelerini kullandı.

Kategori

”3 erkek bir kabinde ne yapıyordunuz?”

TBMM’deki anayasa oylamasında gizlilik ilkesinin AKP’li vekillerce ihlal edildiği iddialarına ilişkin söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, AKP sıralarına şu soruyu yöneltti: “Aynı kabinde aynı anda 3 erkek vekil oy kullanıp gizliliği ihlal etmediyseniz o kabinde ne yaptınız?”

Kategori

Kabul oyunu göstererek kullandı

TBMM’de Anayasa değişikliğine ilişkin oylamaların yasa gereği “gizli” yapılması gerekiyor. Ancak bazı AKP’liler, oylarını kabin dışında göstere göstere oy kullanmayı tercih ettiler.  Kabinden çıkarak, ne oy attığını tüm Genel Kurul’a açıkça gösterip, en çok dikkat çeken vekil ise, AKP Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz oldu.

Kategori

Kılıçdaroğlu: ‘Bal gibi de rejimi değiştiriyorlar’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu AKP hükümetine seslendi: Diyorlar ki rejim değişmiyor. 1923 ‘te rejim vardı, değişmiyor diyorlar. Bal gibi değiştiriyorlar. Anayasa Değişikliği yapmalarına izin vermeyeceğiz. Sorun tek başına CHP’nin değil Türkiye’nin sorunudur. Bütün milliyetçilerin bütün ülkücülerin bütün samimi İslamcıların destek vermelerini istiyorum.
Buradan Yıldırım’a ve Meclis Başkanı’na da bir çağrıda bulunmak istiyorum. Anayasa Komisyonu’ndaki görüşmeleri durdursunlar, teklifi geri çeksinler. Türkiye’yi bu ayıptan kurtarsınlar.

Kategori

O vatandaştan yeni tepki: “Vergilerimiz nereye gidiyor?”

“AKP’nin hizmet olarak gösterdikleri hizmet değil” temalı bir video çeken ve viral olan Umut İpek’ten yeni video: Vergilerimiz nereye gidiyor?

Kategori

Başbakan Yıldırım ‘Terör sadece Türkiye’nin meselesi değil’

Başbakan Yıldırım, AKP Genel Merkezi’ndeki İl Başkanları toplantısında konuştu. Değerli kardeşlerim, özellikle son dönemde terör örgütleri canları yandıkça, asimetrik eylemlere başladılar. İstanbul ve Kayseri’de yaşanan saldırıların arkasından son olarak Rus Büyükelçi’ye yapılan alçakça suikast, tüm dünya olarak terörü doğru bir zeminde değerlendirme ihtiyacını ortaya koyuyor. Teröre karşı hiçbir ülke biz güvendeyiz diyemez. Türkiye’nin maruz kaldığı terör saldırılarını, sadece Türkiye’nin meselesi olarak görmek fahiş bir hatadır. Irak ve Suriye’ye yerleşmiş olan terör örgütlerinin sadece Türkiye’yi tehdit ettiğine inananlar yanılırlar.

Kategori

Sosyal medyanın konuştuğu ‘otoyol’ tepkisi

Videodaki vatandaş AKP’nin yaptıklarının “hizmet” olmadığını belirtirken, insanların para verip kullandığı şeylerin “hizmet” olarak yansıtılamayacağını belirtiyor.

Kategori

Anayasa teklifi Meclis’e sunuldu

AKP ve MHP’nin uzlaştığı ‘yeni anayasa’ değişikliği için hazırlanan taslak metni, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a sunuldu. ‘Yeni anayasa’ taslak metni AKP Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş, Naci Bostancı, Mehmet Muş ve AKP Genel Sekreteri Abdulhamit Gül tarafından Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a verildi. Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın’ın da katıldığı sunuşta teklif hakkında kısa bir bilgi veren Mustafa Elitaş, daha sonra anayasa taslağını İsmail Kahraman’a verdi. Taslak dosyasını alan İsmail Kahraman “Sonucun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kategori

Yıldırım: ‘112 milyar lirayı devlete ödemek için kuyruğa girdiler’

AKP Genel Başkanı Başbakan Binali Yıldırım Grup toplantısında konuştu.Yıldırım’ın konuşmasından satır başları Kriz diyorlar. Özellikle Amerika’da Başkanlık seçimlerinden sonra ortaya çıkan durum piyasalarda bir tedirginlik oluşturdu. Diğer yandan Suriye. Teröristler cirit atıyor. Sınır ötesindeki mücadelemiz devam ediyor. FETÖ ile mücadelemiz aynı şekilde devam ediyor.Döviz gezi olayları döneminde de yükselmişti. Yine üstesinden gelmiştik.Kriz, kriz diyoruz 8.5 milyon vatandaşımız 78 milyar lira için müracaat etti borcunu ödemek için. 112 milyar lirayı devlete ödemek için kuyruğa girdiler. Böyle bir milletin evlatlarından bahsediyoruz. Kriz mi? Al sana para…

Kategori

AKP ilçe Başkanlığına silahlı saldırı

İzmir’in Karabağlar ilçesinde henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından AKP İlçe Başkanlığına silahlı saldırı düzenlendi. Olay gece saat 03.30 sıralarında Eski İzmir Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler Karabağlar AKP İlçe Başkanlığına silahlı saldırı düzenledi. Dört kurşunun isabet ettiği binada maddi hasar meydana gelirken, saldırıda ölen yada yararlanan olmadı. Saldırı sonrası saldırıyı düzenleyen şahıs veya şahıslar olay yerinden hızla kaçtı.

Kategori

Bahçeli’den AKP’nin önerisine yeşil ışık

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “AKP’nin değişiklik önerilerini genel olarak makul buluyoruz. Konuşa konuşa yokuşları aşacağız, tartışıp her bir maddeyi titizlikle müzakere ederek mutabakata varacağız inşallah” dedi.

Kategori

Talat Bulut’tan büyük tepki

AKP, çocuklara cinsel istismar suçlarında mağdur ve failin evlenmesi halinde, cezanın ertelenmesini öngören düzenlemeyi Meclis’e getirdi. Meclise getirilen yasa ünlü oyuncu Talat Bulut tarafından da tepkiyle karşılandı. Bulut, sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla yasaya tepki gösterdi.

Kategori

Yıldırım: “Hazırlıklarımızda sona gelmiş bulunuyoruz”

Başbakan Binali Yıldırım, AKP Genel Merkezi’nde 113’üncüsü düzenlenen genişletilmiş il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada “Bu toplantılarımız bugüne kadar hem parti içinde birlik hem de ülke bütünlüğünü temsil eden özelliğe sahip. Bu çatı altında bir tek insanımızı dışarıda bırakmaksızın, 79 milyon vatan evladının tamamı temsil ediliyor. Genel merkezimiz, yalnızca partinin işlerinin yürütüldüğü sıradan bir yer değildir. AKP Genel Merkezi, Anadolu insanının siyasetteki baba ocağıdır. Türkiye’deki diğer partiler oy dağılımında belirli bölgelere hitap ediyor halbuki AKP insanı merkeze alan, her bir vatandaşımız nasılsa nazarımızda aynıysa bölgelerimizde, ilçelerimizde, mahallelerimizde aynıdır. Mühendis Mehmet bizim için ne kadar değerliyse, çiftçi Ahmet de o kadar değerlidir. Türkiye’nin her köşesi ve bütün renkleri bizim siyasetimizde AKP siyasetinde, kendisini bulur. Partimiz, bugüne kadar girdiğimiz bütün seçimlerde bu misyonun hakkını veren sonuçları almayı başarmıştır. Seçim tabloları incelendiğinde bu gerçeğin rakamsal ispatını görebiliriz. AKP davasına sadakatle bağlı olan her arkadaşımızın büyük emeği vardır. AKP’nin siyaset tarihine başarı olan geçen bütün muvaffakiyetlere bütün kardeşlerimizin alın teri vardır. Sizler, siyasi literatürde konu ne olursa olsun yiğit ve çalışkan insanlar olarak geçeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Kategori

Bahçeli: “Anayasa taslağında Cumhurbaşkanı ifadesi var”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’nin anayasa hazırlık metni üzerindeki çalışmaları dikkatli ve ‘kılı kırk yaran’ bir değerlendirmeyle yaptıklarını belirterek, “Meselemiz kimin hangi makam ve statüye kavuşmayı hedeflediği hiç değildir. Anayasa değişikliği ile ilgili çalışmalar sonlandıktan sonra gerekirse milletimizden görüş almaktan çekinmeyelim. MHP daha önce açıkladığı anayasal kapsamdaki kırmızı çizgilerine, ilke ve esaslarına bağlı olmak şartıyla milleti ve ülkesi için her olumlu, her anlamlı teşebbüse zaten vardır ve çoktan hazırdır. Bu süreçte CHP naz etmemeli, kapris yapmamalı, geri durmamalıdır. Başbakan’a kapıları açıksa teklifi bir de biz görelim diyorlarsa, buyursunlar kafa kafaya verelim, el ele omuz omuza gönül gönüle fiili açmazı giderelim” dedi. Bahçeli toplantı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada ise “Taslak metinde Cumhurbaşkanı ifadesi var” dedi.

Kategori

AKP binasına bombalı saldırı

Van’ın Muradiye İlçesi AKP İlçe binasına PKK’lılar tarafından el bombası atıldı. Binada büyük hasar meydana gelirken, ölen yada yaralanan olmadı. Yenişehir Mahallesi’nde bulunan binaya saldırı bugün saat 03.00 sıralarında yapıldı. PKK’lı teröristler tarafından yapılan el bombalı saldırıda ilçe binasında büyük hasar meydana geldi. İlçe binasının alt katında bulunan fırında çalışanların haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis inceleme başlattı. Olayda ölen yada yaralanan olmazken, AKP İlçe Başkanı İbrahim Vanlı binanın arka tarafından atılan el bombasının mutfak kısmında patladığını söyledi.