ak parti – Sözcü TV

ak parti

Kategori

İşte en genç milletvekili Rümeysa Kadak

24 Haziran seçimleri sonrası AK Parti’den meclise giren 22 yaşındaki Rümeysa Kadak, en genç vekil olarak kayıtlara geçti. Kadak, “Liderler bence bugün bakıldığında Cumhurbaşkanımız gibi gençleri doğru okuyamıyorlar. Gençleri en iyi gençler anlar, önce finalime girdim, sonra esnaf ziyareti yaptım” dedi.

Kategori

AK Partili il başkanı vatandaşlarla tartıştı

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Konak-Karşıyaka vapurunda vatandaşlarla tartıştı. Tartışma anları vapurdaki yolcular tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Kategori

Hükümetin öne çıkan 9 seçim vaadi

Hükümet erken seçim öncesi kesenin ağzını açtı. Mali disiplin unutuldu herkese para veriliyor. İmar afları çıkarılıyor, benzin fiyatları artmasın diye vergiden vazgeçiliyor.

Kategori

‘Bu kapı, ana muhalefet partisine de sonuna kadar açıktır’

Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliğine ilişkin, “Bu anayasanın arkasında 316 imzası olan, Ak Parti olacak. Uzlaşarak ülke sorununu çözmede, siyaset üstü anlayış gösteren MHP olacaktır. Eğer Meclis onay verdiğinde milletin önüne giderse, 79 milyon vatan evladı olacak. Tabii bu kapı, ana muhalefet partisine de sonuna kadar açıktır, bekliyoruz” dedi.

Kategori

AK Parti, CHP ve MHP’den ortak bildiri

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) bulunan dört partiden AK Parti, CHP ve MHP, yayınladıkları ortak bildiri ile terör olayını kınadı. AK Parti, CHP ve MHP teröre karşı ortak tavır ortaya koydu. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP Grup Başkanvekili Ergin Altay ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ın imzasıyla hazırlanan ortak bildiri, TBMM Genel Kurulunda okundu.

 

Kategori

Yeni anayasa konusunda kritik hafta

AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ve Afyonkarahisar Milletvekili MHP’li Mehmet Parsak arasında yürütülen müzakerelerde önemli ölçüde yol alındı. Ancak tam mutabakat noktasına gelinemedi. Bu nedenle üçüncü tur görüşme oldukça kritik.

Kategori

Etyen Mahçupyan: “AK Parti onlara gereken mesajı verecek”

Akşam Gazetesi Yazarı Etyen Mahçupyan, CNN TÜRK’te “Ne Oluyor?” programında Şirin Payzın’ın konuğu oldu. Payzın’ın 1 Kasım seçim sonuçlarını hatırlatarak, “AK Parti’yi destekleyen bir takım yazar ve çizerlerin ‘yüzde 49 oy aldık, şimdi göstereceğiz gününüzü’ yazıları karşısında ne diyeceksiniz?” sorusuna Mahçupyan, “Ben bunun çok uzun süreceğini sanmıyorum. Bununla bir yere gidileceğini de sanmıyorum. AK Parti onlara gereken mesajı verecek” dedi.

Kategori

Şehit babası: AK Parti yaptı bunu, başkası değil!

Piyade Er Cihan Aksarı’nın şehit düştüğü haberini alan acılı baba Cemal Aksarı, hükümete tepki göstererek “AK Parti yaptı bunu, kimse bana gazel okumasın” dedi.

Kategori

Davutoğlu: Erken seçim düşünmedik!

TRT Haber’de katıldığı programda Nasuhi Güngör’ün sorularını yanıtlayan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimleri sonrasında oluşan siyasi tabloyu değerlendirdi.

Kategori

Balkondan Erdoğan’a selam gönderdi

Ahmet Davutoğlu, AKP tarafında büyük hayal kırıklığı yaşatan seçim sonuçlarının ardından konuşma yapmak için balkona çıktı. Konuşmasının bir kısmında; ”Bu balkonu bir demokrasi makamı yapan Cumhurbaşkanımıza selam olsun” diyen Davutoğlu’nun bu cümlesi sosyal medyada alay konusu oldu.

Kategori

Eyüp Gökhan Özekin de seçilemedi

AKP’nin “Olmasaydın da olurduk” ilanını veren adayı Eyüp Gökhan Özekin de kazanamadı. Uşak’ta MHP’nin 2011 seçimlerinde hiç milletvekili çıkaramadığı Uşak’ta bir milletvekili çıkardı. Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Uşak’tan MHP milletvekili olarak Meclis’e girmeye hak kazandı. Bu sonuçla AKP’nin milletvekili sayısı 2′den 1′e düşmüş oldu.

Kategori

AKP Genel Merkezi’nden – CANLI YAYIN

2015 milletvekili genel seçimlerinin sonuçlanmasının ardından hüsrana uğrayan AKP genel başkanı Davutoğlu’ndan ilk açıklamalar…

Kategori

AKP’de balkon konuşması heyecanı

Sürpriz sonuçların çıktığı seçimlerin ardından AKP cephesinde büyük şok yaşandı. Genel merkez önünde, Konya’dan Ahmet Davutoğlu’nun gelmesini bekleyen AKP’lilerin sayısının 20 kişi civarında olduğu görüldü.

Kategori

”Oy sayımını etkileyecek herhangi bir arıza oluşmadı”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik iletim ve dağıtım durumunu, sistemdeki son durumu değerlendirdi. Bakan Yıldız, “Yıldırım düşmelerinden ve aşırı şarzlı havadan kaynaklanan, yağmurdan kaynaklanan ve çok küçük bölgeleri etkileyen bazı elektrik kesintileri çok az miktarda oldu. Oy vermeyi oy sayımını etkileyecek herhangi bir arıza hamd olsun oluşmadı” dedi.

Kategori

Erdoğan: ”Demirtaş’a ulaşamıyoruz!”

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdogğan, Atv’de gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor. Diyarbakırdaki patlamayla ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan; ”Yaklaşık 1 saattir HDP Eş Başkanını arkadaşlarıma arttırıyorum. Henüz telefonuna ulaşamadığımız için geçmiş olsun dileklerimizi iletemedik bunu da buradan belirtmek istiyorum” dedi.

Kategori

Yenikapı’daki fetih kutlamasının havadan görüntüleri

Yenikapı’daki fetih kutlamasının havadan görüntüleri anbean böyle kaydedildi. Helikopter kamerayla alınan görüntüler ile katılımın yoğun olduğu gözlemlendi.

Kategori

İsmailağa Cemaati Yenikapı’ya kortej halinde geldi!

‘Şeyhimiz Mahmut Efendi, Yiğidimiz Recep Tayyip Erdoğan’ yazılı pankart taşıyan İsmailağa Cemaati üyeleri marşlar ve ilahiler eşliğinde kortej oluşturup, Yenikapı’ya yürüdü.

Kategori

AKP’nin seçim aracına silahlı saldırı

Adıyaman’da mahallelerde dolaşan AKP İl Başkanlığı’na ait seçim minibüsüne bir otomobilden tabancayla 3 el ateş açıldı. Olayda yaralanan olmazken, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Kategori

Melih Gökçek: ”Vallahi, billahi…”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ülke TV’de Elif Çakır’ın sunduğu Söz Bitmeden programına katıldı. Melih Gökçek, programın başında “AK Parti’yi hiç sevmeyen yabancı bir ülkenin” 7 Haziran için yaptırdığı anketin sonuçlarını öğrendiğini söyledi.

Kategori

Mehmet Metiner’den Arınç’a tepki: Şaşkınım

AKP Milletvekili  Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzleme Heyeti’ne olumlu bakmadığına dair sözlerini eleştiren Arınç’a “Bu üslubundan hiç hoşlanmadım” şeklinde yanıt verdi.