ahmet hakan – Sözcü TV

ahmet hakan

Kategori

Ahmet Hakan Ana haberin kapanışını Serdar Cebe ile yaptı

Ahmet Hakan, dün akşam itibariyle Kanal D Haber’i sunmaya başladı. Ahmet Hakan, Kanal D haber’in kapanışını programın eski sunucusu Serdar Cebe ile kapattı.

Kategori

Merak edilen soru cevabını buldu

Ahmet Hakan, bu akşam itibariyle Kanal D Haber’i sunmaya başladı fakat Hakan’ın bir konuda kararsız olduğu biliniyordu. O da Ana haber bültenini sunarken kravat takıp takmayacağı konusuydu. Köşesinde de bunu dile getiren Hakan, izleyicilerin karşına kravat takarak çıktı.

Canan Karatay son noktayı koydu

Son günlerde medyada Nutella ile başlayan palm yağı tartışmaları gittikçe yoğunlaşıyor. Palm yağının kanser tehlikesi barındırıp barındırmadığı konuşulurken, marketlerdeki bir çok ürünün içeriğinde bu yağın olduğunu görüyoruz. Kek, bisküvi, çikolata gibi yiyeceklerin yanında dondurulmuş olarak satılan mantıda ve patateste bile palm yağı kullanılıyor. Bunların dışında şampuan, cilt losyonu ve sabun gibi bakım ürünlerinde de kullanılan palm yağı kanserojen mi? Ahmet Hakan’la Kanal D Ana Haber Programına konuk olan Prof. Dr. Canan Karatay son günlerde  çok konuşulan palm yağı hakkında önemli bilgiler verdi.

Kategori

İlhan Kesici uyardı: Hayali bir zenginlik

CNN TÜRK’te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın konuğu olan CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, AKP hükümetinin ekonomi politikasını eleştirdi. Ahmet Hakan’ın “Türkiye’de bir zenginleşme var” sözleri üzerine Kesici, “2002’de hane halkı olarak 4 milyar dolarlık borcumuz vardı. Şu anda bu rakam 143 milyar dolar. Bu kişilerin, bizim borcumuz. Hayali bir zenginlik bu kardeşim. Yani bir şey olsa, orta sınıf çöker…” dedi.

Kategori

Eski Emniyet Müdürü: Uyuyan hücreler var

Eski Emniyet Müdürü Cevdet Saral, CNN TÜRK’te Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programında Rus büyükelçiye Andrey Karlov’a yönelik suikastla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Cevdet Saral, Ahmet Hakan’ın “çevik kuvvet içinde bu adam gibi, uyuyan hücre, suikast yapabilecek başka FETÖ’cü polisler var mıdır? sorusuna, “vardır tabi. Bu eylem çok enteresan bir eylemdir” cevabını verdi.

Kategori

Aykut Erdoğdu ile Ayhan Oğan arasında kavga!

CNN Türk ekranlarında CHP’li Aykut Erdoğdu ile AKP’li Ayhan Oğan arasında İsrail tartışması çıktı. Tartışma esnasında ‘şerefsiz’ polemiği uzayınca kavga çıktı. CHP’li Aykut Erdoğdu ile AKP’li Ayhan Oğan birbirinin üzerine yürüdü bardaklar kırıldı. Ahmet Hakan araya girse de canlı yayın esnasında Erdoğdu ile Oğan burun buruna kavganın eşiğinden döndüler.

Kategori

Mehmet Metiner Ahmet Hakan’ı çileden çıkardı!

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın modere ettiği Tarafsız Bölge programında Cumhuriyet Gazetesine yapılan operasyon masaya yatırıldı.Programın konuklarından Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner’in CHP’li Gürsel Tekin’in 7 Haziran seçimleri öncesi ‘Gazetelere el koyacağız’ sözlerini gündeme getirmesi üzerine, Gürsel Tekin canlı yayına bağlandı.Gürsel Tekin sözlerine açıklık getirmek isterken canlı yayında Mehmet Metiner ile tartıştı. Metiner, Gürsel Tekin’den hangi gazeteleri kastettiğini açıklamasını isterken ‘İçinde bulunduğumuz medyanın da geçmiş tarihlerde kimlerden ne ihaleler aldığını açıklayın.’ dedi.Bu sözler üzerine sinirlenen Ahmet Hakan ‘ İçinde bulunduğunuz kuruluş falan diyerek niye töhmet altında bırakıyorsunuz bizi? Gürsel Tekin’in düştüğü hataya sizde düşüyorsunuz. Varsa elinizde bir şey açıklayın. Bizim yayın kuruluşumuzun ne haysiyetsizliği var? Niye töhmet altında bırakıyorsunuz?’ sözleriyle Metiner’e tepkisini gösterdi.

Kategori

Tarafsız Bölge’de reklama götüren kavga!

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programının yeni bölümünde Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan ile Cumhuriyet Halk Partisi grup başkanvekilli Özgür Özel arasında yaşanan gerginlik programa damgasını vurdu. Yaşanan bu tartışma sonrasında Ahmet hakan reklam arası vermek zorunda kaldı.

Kategori

“2005’te Gülen’le ilgili önerge vermiştik”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk’te canlı yayınlanan programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, “2005’te Gülen’le ilgili önerge vermiştik. Fethullah Gülen tarikatının dershanelerde ve eğitim kurumlarında militan yetiştirirerek devlet de kadrolaşmayı amaçladığını söyledik” dedi.

Kategori

Canan Karatay, Ahmet Hakan’a canlı yayında teşhis koydu

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu ‘Tarafsız Bölge’ programına Prof. Dr. Canan Karatay katıldı. Prof.Dr. Canan Karatay, programın bir bölümünde usta gazetecinin elindeki kızarıklığa bakarak, karaciğer yağlanması ve bronşit tanısı koydu.

Kategori

İlker Başbuğ: Darbeden bir gün önce…

Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ dün akşam CNN Türk ekranlarında yayınlanan tarafsız bölge programına konuk oldu. Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtlayan Başbuğ, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili bir anısını anlattı. 14 Temmuz’da Bodrum’da tatilde olduğunu belirten Başbuğ, ”14 Temmuz perşembe günü bulunduğumuz bölgeden askeri bir helikopter geçti. Baktım da bizim OH 1 dediğimiz helikopter. Geçer mi geçer dedim ama… Kim nereye gidiyor dedim. Cuma günü sahilde bir arkadaşımla oturuyoruz yine bir veya iki defa bir helikopter geçişini gördüm. Aynı zamanda Marmaris’e giden sahil güvenliğe ait gemi hareketlerini gördüm. Yanımda da Hava Kuvvetleri Eski Komutanı Aydoğan Babaoğlu var. O da şaşırdı. Tuhaf birşeyler olduğunu düşündük ama bundan 5-6 saat sonra bir kalkışma hareketi olacağı aklımızın ucundan geçmedi. O akşam eşimle yabancı bir dizi izliyorduk Turgut Kazan aradı. Paşam bazı olaylar var duydunuz mu dedi. Boğaz Köprüsü’nde birşeyler oluyormuş jetler uçuyormuş. Haberiniz var mı dedi. Duymadım dedim hemen televizyonu açtım. 10 buçuk gibiydi. Televizyon kanallarından olayların akışını izlemeye başladım” dedi.

Kategori

İlker Başbuğ’dan Ahmet Hakan’a askerlik sorusu

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’nin konuğu, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’du. İlker Başbuğ’un canlı yayında “Siz askerliği nerede yaptınız?” sorusu, Ahmet Hakan’ı zor duruma düşürdü.

Kategori

’15 Temmuz’u bir askeri darbe olarak değerlendirmiyorum’

CNN TÜRK’te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın programına konuk olan 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, “15 Temmuz’u bir askeri darbe olarak değerlendirmiyorum” dedi.

Kategori

”Fatih Sultan Mehmet hristiyan mı öldü?”

Canlı yayında İstanbul’un fethini değerlendiren İlber Ortaylı, “Bir gazeteci aradı beni ama öyle saçma bir soru sordu ki çok sinirlendim. Bana ”Fatih hıristiyan mı öldü sorusunu sordu” diyerek sözlerine şöyle devam etti  “Böyle saçma bir şey olamaz. Adam bir padişahın oğlu ve hilafet bize Yavuz Sultan Selim ile gelmedi vardı o unvan eskiden de. En azından kaynaklarda bunu görürsünüz. Birm takım arkadaşlar var Fatih’e hıristiyanlık yaraştırıyorlar, bir takım arkadaşlar da var Fatih’in Müslüman olması rahatsız ediyor ne hikmetse..” dedi.

Kategori

Abdülkadir Selvi: 6 ya da 7 bakan değişecek

CNN TÜRK’te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın konuğu olan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi, yarın açıklanması beklenen 65. Hükümet ile ilgili önemli bilgiler verdi. Kabinede büyük değişikliklerin yaşanmasının beklenmediğini belirtti.

Kategori

Abdülkadir Selvi: Davutoğlu kongrede aday olmayacak

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, CNN Türk kanalında Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu’nun kritik görüşmesi hakkında ilk değerlendirmesini yaptı. AKP’nin Ramazan ayından önce kongreye gideceğini söyleyen Selvi, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ise aday olmayacağını belirtti.

Kategori

AKP’li Orhan Miroğlu teslim olan teröristlerin çıplak fotoğrafını yorumladı

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programına konuk olan AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Sur’da teslim olan PKK’lı teröristlerin çıplak fotoğrafını yorumladı. Miroğlu, “kimse onları zorla soymadı” ifadelerini kullandı.

Kategori

Ümit Özdağ ile ilgili bomba iddia

CNN TÜRK’te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan’ın konuğu olan AKP Çankırı Milletvekili İdris Şahin ile CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, MHP’de kurultay çağrısı yapıp, genel başkan yardımcılığı koltuğundan istifa eden Ümit Özdağ ile ilgili çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. İdris Şahin, Özdağ’ın mevcut yapıyla birlikte hareket ettiğini söylerken, Gürsel Tekin ise “Özdağ, Bahçeli’nin bilgisi dahilinde istifa etmiştir. Büyük olasılıkla Özdağ, Sayın Bahçeli’nin adayı olacaktır” dedi.

Kategori

Deniz Baykal’dan çarpıcı PYD açıklaması

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CNN TÜRK’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’de gündemi değerlendirdi. Baykal, PYD’nin Suriye’de olayın özüne yönelik bir etkinlik sergileme gücünde olmadığına vurgu yaptı.

Kategori

Ahmet Hakan’a saldıran 4 kişi yakalandı

Ahmet Hakan, CNN Türk’teki programı sonrası evinin önünde dün gece saatlerinde saldırıya uğradı. Vücudunda kırıklar oluşan Ahmet Hakan’ın tedavisi sürüyor. Saldırıyla ilgili 3 kişi olaydan birkaç saat sonda 4′üncü şüpheli ise sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Kategori
Devlet Bahçeli'den Ahmet Hakan'a sert eleştiriler

Devlet Bahçeli’den Ahmet Hakan’a sert eleştiriler

Seçim gündemini değerlendiren Devlet Bahçeli, 7 Haziran genel seçimleri öncesi HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ekranda saz çaldıran, 1 Kasım’dan sonra ise “Kandırdın bizi. Biz artık Türkiye’nin partisiyiz dedin.” diyerek Demirtaş’ı eleştiren Ahmet Hakan’a yüklendi.Bahçeli, “Ekranlarda saz çaldırıp, HDP yalakalığı yapan sonra da yanılttın bizi Türkiye’de yüz sadece maskeymiş meğer ne kadar da safmışız diyen kurumuş vicdan ve kof akıllar nerededir. Dün solumuzu flu görüyorduk, bugün sağımıza baktığımızda bomboş sıraları görüyoruz.” dedi.