ağaç – Sayfa 2 – Sözcü TV

ağaç

Kategori

Kılıçdaroğlu: Altın için orman katledilecek!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin’in Cerattepe bölgesinde yaşanan gelişmelere ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu “Altın için orman katlediyorlar! Cerattepe’yi talan ettirmeyeceğiz” dedi.

Kategori

Karadenizli vatandaşın ağaç sevgisi

İstanbul’da yaşayan karadenizli vatandaş Esat Yılmaz’ın Sözcü WhatsApp hattına ulaştırdığı görüntü çok ilginç. Görüntüde eğri olan ağaç bir kamyonet aracılığı ile düzeltiliyor. İstanbul Dragos’ta yaşanan bu olayın sesebini Sözcü okuru şu cümle ile özetliyor “Dragos Bahçe önündeki ağaç yan büyümüştü. Resmi makamlara kesimi yönünde müracaat ettik ancak izin vermediler. Düzeltilmesi yönünde de bir şey yapamayacaklarını söylediler. Bende Karadenizli olmam sebebi ile böyle çözdüm olayı” şeklinde açıklamada bulundu.

HAZIRLAYAN: Turgut ERAT

Kategori

Ayıdan kaçtı ama…

Rusya’da ayıdan korkup  kaçan birinin ağaca tırmanması, ayının da adamın peşinden aynı ağaca tırmanması izleyenleri şaşkına çevirdi. Ağaçtaki adamın ayıyı bu kadar sinirlendirecek ne yaptığı ise merak konusu. İşte o korku dolu anlar…

Kategori

Yandaş RES için ormanı katletti!

AKP’li işadamı Ethem Sancak’ın kardeşi Haydar Sancak’ın sahibi olduğu Hassas Teknik Elektrik Şirketi, Rüzgar Enerji Santrali kurmak için İzmir’in Urla İlçesi’ne bağlı Ovacık Köyü’ndeki orman alanını EPDK’dan 49 yıllığına kiraladı. Yöre halkı ve çevreciler, ormanın içinde RES kurulmasının ekolojik yapıya ağır zararlar vereceği ve köy yerleşim alanındaki yaşamı olumsuz etkileyeceği gerekçesi ile itiraz ederek yargıya başvurdu. Yargı süreci devam ederken işçiler ve iş makineleri ormana sokuldu, bin 500 ağaç katledildi.

Haber: Gökmen Ulu / Kamera: Kerim Uğur

Kategori

Mermer bulamıyorlarsa ağaç yontsunlar

Heykeltraş Jordan Anderson eserlerini yaratırken zaman zaman farklı malzeme seçimlerinde bulunuyor. Mermer yerine ağaç kütüğü kullandığı son çalışmasında sanatçı Jordan Anderson devasa ölçülerde bir kral yengeci yontuyor.

Kategori

Validebağ’ı korkutan film çekimi

TRT için çekilen ‘Hayat Çizgisi Suriye’ adlı filmin Validebağ Korusu’nda yapılan çekimleri  halkın tepkisine neden oldu. Araçların patlayıp yandığı  sahneler sırasında koru güvenliğinin ihlal edildiği ve çekimlerin izin alınmadan yapıldığını savunan Validebağ Gönüllüleri sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kategori

Bu ağaç 40 farklı türde meyve veriyor!

Bu zamana kadar aşılama işlemi ile tek ağaçtan birden fazla meyve elde edildiği birçok kişi tarafından zaten bilinir. Peki, bir ağaçtan 40 farklı meyve alınabilir olduğunu söylesek? Mesleki deneyimde oldukça tecrübeli olan Sam Van Aken adlı kişi, gerçekleştirmiş olduğu melez ağaç ile bu durumu gerçeğe dönüştürdü.

Kategori

Nefes kesen ağaç kesimi

Motorlu testere kullanarak iki evin ortasındaki ağacı öyle bir kesti ki videoyu izleyenler gözlerine inanamadı, ağacı kestikten sonra büyük bir ustalıkla iki evin arasına düşürdü.

Kategori

Kırılan ağaç dalı 3 aracın üstüne devrildi

Çanakkale’de, kırılan akaysa ağacının dalı park halindeki 3 aracın üstüne devrildi. Araçlarda maddi hasar meydana geldi. Belediye görevlileri, ağacın kırılan dalını motorlu testereyle kesip, araçların üstündeki kırılan ağaç dallarını temizledi.

Kategori

Ağaç budamada son nokta

Bahçesindeki ağaçlara şekil vermek amacıyla hızlı bir şekilde budamak için geliştirilen bu yöntem bahçıvanların ve bahçeyle uğraşanların dikkatlerini üzerine topluyor.

Kategori

Bacağına saplanan demiri itfaiye çıkardı

Antalya’da inşaat işçisi 30 yaşındaki Cihan Gürçiçek’in sol bacağına saplanan demir çubuk, itfaiyenin acil serviste müdahalesiyle çıkartıldı.Kepez İlçesi’nde, çalıştığı inşaatın kalıp çalışmasını yapan Cihan Gürçiçek’in sol bacağına demir çubuk saplandı. Gürçiçek’in sol bacağının arkasından giren demir çubuk, bacağın ön kısmından çıktı. Çağrılan ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’ne götürülen Gürçiçek’e müdahale eden doktorlar, demir çubuğu çıkartamayınca Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinden yardım istedi. Acil servise gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle bacağa saplanan demir kesildi. Daha sonra cerrahi müdahaleyle demir çubuğun içerde kalan kısmı çıkartıldı.Cihan Gürçiçek’in eşi Cemile Gürçiçek, Eşim inşaatta kalıpçı olarak çalışıyordu. Telefon edip hastaneye çağırdılar. İş yerinde kaza geçirmiş. Çok endişeliyim” dedi. Cihan Gürçiçek’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.