ağaç – Sözcü TV

ağaç

Kategori

Noel ağacını yiyen keçi

Sosyal medya platformu Storyful üzerinden yayınlanan bir video yılbaşına ait motiflerle süslü kazak giyen keçiyi gösteriyor. Noel ve yılbaşının simgesi olan çam ağacını yiyen keçiye ait görüntüler kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Acadia’nın doğal güzellikleri yapılan belgeselle ortaya çıktı

Yüz ölçümü 192 kilometre kare olan park içerisinde bulunan dağlar, sahiller ve göller tüm ayrıntılarıyla görüntülendi. Video paylaşım platformu Vimeo’dan yayınlanan çalışma görsel boyutu ile birçok kullanıcı tarafından beğenildi. Görüntüler kısa sürede viral olurken; belgesel içeriği bölgeye dair tanıtım özelliği de taşıyor.

Kategori

Devasa ağaç fırtına nedeniyle evin üzerine düştü

ABD’nin North Carolina eyaletinde gerçekleşen bir olay sosyal medyanın gündemine geldi. 23 Ekim tarihinde çekilen görüntülerde dev boyuttaki ağacın evin üzerine düşmesi yer alıyor. Evin içerisinde kimsenin bulunmadığı olayda herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Kategori

Bu ağacın meyveleri diğerlerine pek benzemiyor!

Bir çiftçinin Fas kırsalında çektiği bu görüntülerde ağaca çıkan veya çıkarılan keçilerin dallarda hareketsiz şekilde durdukları görülürken; keçilerin oraya nasıl çıktığına dair hiçbir fikrimiz yok!

Kategori

Direksiyon başında uyuyakalınca…

Rusya’da bir tır şoförü direksiyon başında uyuyakalınca, sadece kendinin değil herkesin hayatını tehlikeye attı. Ormanlık alana sürüklenen tır ancak bir ağaca çarpınca durabildi.

Kategori

Ağaçlar genç çifte bakın ne yaptı!

Slovakya’da ormanlık yoldan arabayla giden çift, yolda birkaç ağacın devrildiğini gördü. Yanlarından geçtikten sonra ise başlarına öyle bir şey geldi ki, arabanın şoförü ne yapacağını bilemedi. Ağaçların teker teker rüzgar ve toprak kayması nedeniyle devrilmesiyle çift yolun ortasında kalakaldı.

Kategori

Ağaç otomobillerin üzerine devrildi

ZONGULDAK’ta, 13 Ocak 2015’te yol kenarındaki büyük meşe ağacının park halindeki taksi ile otomobilin üzerine devrilmesine ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüde, yoldan kucağındaki çocuğuyla yürüyen baba ile otomobilden çocuğuyla inen annenin ağacın altında kalmaktan bir kaç saniye ile kurtuldukları görüldü. 13 Ocak 2015 tarihinde meydana gelen olayda, Yayla Mahallesi?nde Türk Eğitim Derneği Koleji önün yol kenarında bulunan 10 metre boyundaki meşe ağacı devrildi. Ağaç, yolun sol tarafında duran Bülent Partalcı yönetimindeki 67 T 0176 plakalı taksi ile sağ tarafında duran Gizem Soydaş Şen’e ait 06 AN 0750 plakalı otomobilin üzerine düştü. Ağacın devrilmesine ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Kategori

Devrilen ağaç az daha polisleri öldürüyordu

Tayland’da yolda önlem alan polislerin üzerine dev ağaç devrildi, son anda kurtuldular. Polisler, toprak kayması sonucu  sürücüleri uyarı amaçlı yolda önlem aldılar. Önlem sırasında yerinden çıkan ağaç bir anda polislerin üzerine doğru düşmeye başladı. Bunu fark eden polisler olay yerinden koşarak uzaklaştılar ve canlarını zor kurtardılar.

Kategori

Dev ağaç kesme makinesi

Bir İsveç firması tarafından üretilen bu ağaç kesme makinesi, ilk bakışta transfromers filiminden fırlamış gibi görünsede saniyeler içinde dev ağaçları kesip doğruyor.

Kategori

Düğünde faciadan dönüldü

ABD’de bir düğünde şans eseri faciadan dönüldü. Kentucky’de şiddetli rüzgaların etkisyle kırılan ağaç nikah kıyıldığı anda, az daha gelin ve damadın üzerine düşüyordu. Ağacın düştüğünü gören davetliler büyük panik yaşadı. Olayın görüntüleri düğün fotoğrafçısı tarafından kaydedildi.

Kategori

Ölümden sonra hayat nasıl olacak?

1997 yılında Susann Wiigh-Mäsak tarafından ortaya atılan bu proje ile insanlar öldükten sonra hayata geri dönecekler. Ama bu sefer çok farklı bir şekilde… Sizce bu kadar işleme gerek var mı? Doğa zaten gerekeni yapmıyor mu?

Kategori

Ağacı kesip bisikleti çaldı

Bisikleti çalmak için ağacı kesti. Çin’de ağaca bağlı bisikleti gözüne kestiren hırsız harekete geçti. Eline testereyi aldı. Ağacı kesmek onun için daha kolaydı. Bu sırada güvenlik kamerası da kayıttaydı. Yol kenarındaki ağacın devrilmesiyle çaldığı bisikleti motosikletinin arkasına atan hırsız ardına bakmadan oradan ayrıldı.

Kategori

Ağaç intikamını böyle aldı

Görüntüler Çin’den. Kesimi yapılan büyük ağaç, devrilirken kendisini kesen işçilerden birini de altına aldı. Neyse ki ağacın altında kalan işçi, olayı hafif yaralanmayla atlattı. Tüm yaşananlarsa güvenlik kamerasına yansıdı.

 

Kategori
Sincap kaçtı köpek kovaladı

Sincap kaçtı köpek kovaladı

Küçük sincap, ağacın etrafında dört döndürdü.Ağacın etrafından dönen sincap, kendisini yem yapmak isteyen köpeğe adeta meydan okudu.

Kategori

Yüzlerce bakır telden yapılan dekoratif ağaç

Her ne kadar ilk bakıldığında kolay yapılmış görünse de yapımında harcanan emek hayranlık uyandırıyor.

Kategori

Ağaçtan suya kısa yolculuk

Ağaçlara bağladıkları iplerle adrenalin tutkunları bu seferde kendilerini suya attılar. O anları kameralara ve su geçirmez cihazlara kaydeden atlayıcılar videolarını sosyal medyada paylaştı.

Kategori

Ağacın altına gömülmüş erkek cesedi bulundu

ADAPAZARI’nda, kaybolan hayvanını aramaya çıkan bir kişi boş ahırın bahçesindeki ağacın altında gömülmüş bir erkek cesedi buldu. Uzun süre toprak altında kaldığı belirtilen erkek cesedi İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Kategori

Spor için yeşil alan mı katlediliyor?

İstanbul’un yeşil alanları arasında kalan Tuzla’da gerçekleşen ağaç katliamına vatandaşlar tepkili. Tuzla’da marinaya yakın bölgede Erhan Sokak’taki bir parkta bulunan ağaçlar belediye ekipleri tarafından kesildi. Üstelik Sözcü okurları bu kesim işleminden önce bir video çekerek Sözcü WhasApp Hattı’na gönderdi. Ertesi gün gönderilen video da ise kesilen ağaçlar vardı. Vatandaşın ve CHP Tuzla İlçe yönetiminin iddiasına göre o alan efsane futbolcu Tanju Çolak’a 29 yıllığına kiralandı.

Haber: Turgut ERAT

Kategori

Bağdat caddesi’ndeki 2.kaza anı kamerada

Geçtiğmiz günlerde Bağdat Caddesi’nde 2 ayrı trafik kazası meydana gelmişti. İlk kazada aşırı hızlı olduğu öne sürülen otomobil park halindeki otomobile çaptı. Savrulan iki araç kaldırımdaki kişiyi ezerek ölümüne neden oldu. Olay yerinde inceleme sürerken yaklaşık 10 dakika sonra yine aşırı hızlı olduğu iddia edilen Harun Doğan yönetimindeki araç kazayı son anda fark edince frene basarak durmak istedi. Ancak Doğan direksiyon hâkimiyetini kaybederek yolun solundaki ağaca çarptı. Araç sürücüsü Harun Doğan kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. O anlar güvenlik kamerasına böyle yansıdı.

Kategori
Baraj inşa eden kunduzlar

Baraj inşa eden kunduzlar

Kunduzlar bu barajı yapmak içinse su kenarında yer alan ağaçları devirmeye başlar ve ustalıkla, yuvalarını inşa edecekleri akarsuyun hızını kesecek barajlar kurarlar.

Kategori

Bodrum’da fırtına ağacı kökünden söktü!

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde etkili olan şiddetli fırtına bir ağacı kökünden sökerek otomobilin üzerine devirdi. İlçenin farklı noktalarında fırtına nedeniyle yaşanan aksilikler güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.