ada – Sözcü TV

ada

Kategori

Kihnu Adası’nda tüm egemenlik kadınlara ait

Estonya’nın güneybatı açıklarında bulunan Kihnu Adası’ndaki tüm işler yılın çoğu zamanlarında kadınlar tarafından yapılıyor. Balıkçılık ile geçinen ve hayatlarının büyük bir bölümünü denizde geçiren Kihnu erkeklerinin yokluğunda ada halkı sadece 400 kadından oluşuyor. Great Big Story kanalının ada hayatına dair çektiği kısa belgesel; üretim yapan, kendi başlarına ayakta durmaya çalışan kadınları dünyanın gündemine taşıdı. Kısa belgesel içerisinde ayrıca çocukların okulda Kihnu lehçesini öğrenmesi ve geleneksel kıyafetler giyen Kihnu kadınlarının enstrüman çalması yer alıyor. Video kısa sürede sosyal medyada yayılırken; ‘feminist ada’ olarak tabir edilen adadaki kadın yaşamına dair ayrıntılar izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Kategori

Santorini’de nefes kesen gün batımı

Sosyal medya platformlarında yer alan bir video Yunan adası Santorini’deki lüks hayatı ayrıntılarıyla gösteriyor. Bir evin havuzunun içerisinden balkona doğru çıkan kişinin görüntüleri kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori

Paraşüt arızası adaya acil iniş yaptırttı

Büyük Okyanus’ta yer alan ve Hawaii’ye bağlı bir ada olan Oahu açıklarında motorlu yamaç paraşütü olarak da bilinen paramotor yapan bir kişi aniden yaşadığı arıza sebebiyle yakınlarında bulunan adaya acil iniş yapmak zorunda kaldı. Aksiyon kamerasıyla kaydettiği görüntüyü sosyal medya platformu YouTube’a koyan kişinin acil iniş çekimi sosyal medya içerisinde viral hâle geldi.

Kategori

Köpekbalıklarına yem olmaktan son anda kurtuldu

Birleşik Krallık’a bağlı Ascencion Adası’nda kanoya binen turist, kıyıya çok yakın bir yerde köpekbalıklarının saldırısına uğradı. Turistin bindiği kanoyu devirmek isteyen köpekbalıklarına kürekle karşılık veren adam, yem olmaktan son anda kurtuldu. Yırtıcı balıkların etrafta o kadar balık varken kanoyla uğraşması da herkesi şaşırttı. Turist elindeki kürekle köpekbalıklarını uzaklaştırmak için onlara birkaç kez vurdu ve aynı zamanda kanonun dengesini korumaya çalıştı.

Kategori

Güney Kıbrıs’tan şoke eden eğlence manzaraları!

Dünyanın hemen her yerinden turist çeken Güney Kıbrıs’a bağlı tatil merkezi Aya Napa, çılgın gece hayatıyla gündemden düşmüyor. Ada’da çekilen bir videoda turistlerin çırıpçıplak sokaklarda seviştiği görülüyor. Turistlerin uğrak mekânlarından biri tarafından yayınlanan videoda, üzerinde sadece sarı sütyen olan bir kadın yerde yatıyor. Bir adam ise söz konusu kadının bacaklarının arasında içki içerken görüntülere yansıyor. Bir başka çift yerde tutkulu bir şekilde öpüşüyor.

Kategori

Tarihi Gelibolu Yarımadası yanıyor

Çanakkale’de şehitliklerin bulunduğu tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Kabatepe feribot iskelesi yakınında ormanlık alanda yangın çıktı. Ekipler, yangını havadan ve karadan söndürmeye çalışılıyor.

Kategori

Survivor 102. bölüm fragmanı

Survivor 2016 102. bölüm fragmanı yayınlandı. Survivor 2016 yeni bölümde bu akşam eleme heyecanı yaşanacak. Bakalım Nagihan ile İbrahim ikilisinden elenen isim kim olacak?

Kategori

Efecan’ın vedasının hemen ardından adada neler yaşandı?

Gönüllüler takımı, Efecan’ın Survivor’a veda ettiği ada konseyinin ardından adalarına döndüklerinde hala Efecan’ın gidişine inanamış durumdaydılar. Bir yandan kazandıkları ödülün heyecanını içinde hisseden Serkay, İbrahim ve Damla diğer yandan da Efecan’ın gidişinin büyük üzüntüsünü yaşadılar.

Kategori

Elemeden hemen önce adaylar neler söyledi?

Survivor 2016 yarışmasının adada geçen kıyasıya müdacelesinde ünlüler takımında elemeye çıkan Yattara, Nagihan ve Semih, eleme açıklanmadan evvel son kez söz aldılar.

 

Kategori

Yılmaz Morgül Survivor’a veda etti

Tv8 ekranlarında yayınlanan Survivor programında son üçe kalarak halk oylamasıyla adaya veda eden isim Yılmaz Morgül oldu. Yılmaz Morgül’ün elenmesi sonucu duygusal anlar yaşandı.

Kategori

Gönüllüler, Ünlülerden kimin eleneceğini tahmin etti!

Survivor 2016 yarışmasının adada geçen kıyasıya mücadelesinde Ada konseyine rahat bir şekilde gidecek olan Gönüllüler, akşam konseyde Ünlüler takımından hangi simin eleneceğini tahmin etti.

 

Kategori

İlk eleme adayı konseyde neler söyledi?

Survivor 2016 yarışmasının adada geçen kıyasıya mücadelesinde Ada konseyinde ismi yazılan Yılmaz Morgül, eleme potasına girmesiyle ilgili konseyde neler söyledi?

Kategori

Yılmaz Morgül’ün oynamama kararını kim aldı?

Survivor 2016 yarışmasının adada geçen kıyasıya mücadelesinde Yılmaz Morgül dokunulmazlık oyununda oynamama sebebini, kararını kimin aldığını açıkladı.

Kategori

Semih planlarını açıkladı

Survivor 2016 yarışmasının adada geçen kıyasıya mücadelesinde Gönüllüler takımının iddialı isimlerinden Semih, yakında adada operasyonlara başlayacağını açıkladı.

Kategori

Yılmaz Morgül bu sözleri neden söyledi?

Survivor 2016 yarışmasının adada geçen kıyasıya mücadelesinde Yılmaz Morgül, Survivor’un bundan sonra yeni başladığını söyledi. Gerekçelerini ise şöyle sıraladı.

Kategori

Yılmaz Morgül neden adada yemek yemiyor?

Yılmaz Morgül, yıllar önce geçirdiği cilt kanseri hastalığı sebebiyle yağlı yemekler yiyemediğini ve bu yüzden adada yemeklerden uzak durduğunu söyledi.

Kategori
Vedasının ardından ilk kez konuştu!

Vedasının ardından ilk kez konuştu!

Survivor 2016’da Survivor Adası’na ilk veda eden isim olan Yağmur Özdemir, adaya vedasının hemen ardından takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kategori

Yılmaz Morgül konseyde fırtına gibi esti!

Yılmaz Morgül konseyde adada yaşanan olayları anlattı. Morgül, takım ruhunun kalmadığını belirtti. Peki Yılmaz Morgül neden takımı hakkında böyle konuştu?.

Kategori
Survivor adasında kabus gibi gece!

Survivor adasında kabus gibi gece!

Survivor 2016’nın 16 Şubat Salı akşamı yayınlanan bölümünde survivor adasını birden etkisi altına alan sağanak yağış yarışmacıları çok zor durumda bıraktı.

Kategori

Adada mahsur kalanlar oyunu kullanamadı

ÇANAKKALE’de iki gündür etkili olan poyraz fırtınası nedeniyle dün (cumartesi) yapılamayan Gökçeada ve Bozcaada seferleri, bu sabah da gerçekleştirilemedi, adada mahsur kalanlar ise oylarını kullanamadı.

Kategori

Köpekbalığı dalgıca saldırdı ve…

Pet şişeyle yapılan ama asla tavsiye edilmeyen bir balık çağırma tekniği. Çıkan sesin bir balığın yaralıyken çıkardığı ses frekansına benzer olduğu iddia ediliyor. Video Papua Yeni Gine-Pidgeon adasında 54 metre derinlikte kaydedildi. İşte köpekbalığının dalgıca saldırdığı o an…