açlık – Sözcü TV

açlık

Kategori

Açlık grevi yapan gruba operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde Küçükçekmece’de bulunan bir parkın önünde açlık grevi yapan gruba operasyon düzenledi. Operasyonda 1 kişi gözaltına alındı.

Kategori

”Annem ve babam 3 gündür uyuyor…”

ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde iddiaya göre aşırı dozda alkol aldıktan sonra ölen Ukraynalı çiftin cesetleri, olaydan 3 gün sonra açlık ve susuzluktan bitkin düşerek balkondan yardım isteyen 6 yaşındaki kızları sayesinde bulundu. Mahmutlar Mahallesi’nde site içerisinde kiraladıkları bir evde tatil yapan Ukraynalı 38 yaşındaki Viacheslav Samilo ve eşi 37 yaşındaki Maiia Samilo’nun kızı Anzhelika Samilo, saat 15.00 sıralarında, bitkin bir halde balkona çıkarak yan dairedeki Rus komşularına seslendi. Aç olduğunu söyleyen kıza anne ve babasını soran komşular, ‘onlar uyuyor, uyanmıyorlar’ cevabı üzerine şüplenerek kızdan kapıyı açmasını istedi. Sitenin kapıcısıyla birlikte daireye giren komşular, Ukraynalı çifti evin salonunda oturur vaziyette hareketsiz halde buldu

Kategori

TBMM’de açlık oyunları

Yaralananlar, baygınlık geçirenler, merdivenden düşenler… Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülmeye başlanan İç Güvenlik paketi, kavgaları da beraberinde getirdi. İki gündür çıkan olaylarda CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün merdivenden düşerek, HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü de başından darbe alarak yaralandı. CHP İstanbul Milletvekilleri Aykut Erdoğdu ve Mahmut Tanal’ın da çeşitli darbelerle yaralandığı kavgalarda baygınlık geçiren Musa Çam hastaneye kaldırıldı. Üstelik; tekmelerin, tokmakların bardakların havada uçtuğu bu kavgalar ilk de değildi… Daha önce de pek çok kez iktidar ve muhalefet partileri milletvekilleri birbirilerine çeşitli şekilllerde saldırdı… Bu kavgalar akıllara Jennifer Lawrence’nin başrolünde oynadığı Açlık Oyunları filmini getirdi. Filmde çeşitli mıntıkalardan seçilen insanlar ölümüne bir kavganın içine düşüyor ve bu oyunlarda sadece bir kişi hayatta kalabiliyor. İşte bol kavga, kan ve gözyaşı dolu filmi aratmayan Meclis kavgalarından derlediğimiz top 10 listemiz…

Kategori

‘Açlıktan konuşamıyorum’

Tv 8 ekranlarının sevilerek izlenilen programı Survivor Allstar’ın 24 Mayıs akşamı yayınlanan bölümünde Hakan, açlığı dibine kadar yaşadıklarını ve bazen konuşurken bile zorlandığını söyledi.

Kategori

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan operasyon açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çağlayan Adliyesi’ndeki operasyonla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, ‘Avukat cüppesiyle içeriye girip savcıyı rehin aldılar’ dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Savcı ameliyatta, savcının sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Savcımız başından ve vücudundan vuruldu” dedi.