24 Haziran – Sözcü TV

24 Haziran

Kategori

Seçim günü İstanbul’u Allah korumuş!

24 Haziran’da Türkiye demokrasi tarihinin en önemli sınavlarından birini verirken bazı yerlerde AK Parti kutlamalarına gölge düşürenler de oldu. Ellerinde bayraklarıyla, yanlarında çocuklarıyla halay çeken vatandaşların canını hiçe sayan silahlı kişiler, şehrin orta yerinde uzun namlulu tüfekler ve tabancalarla dakikalarca havaya ateş açtı.

Kategori

CHP’den son dakika açıklaması: Seçim bitmedi

CHP’li Haluk Pekşen, FOX TV canlı yayınına bağlanarak yaptığı açıklamada, “Anadolu Ajansı manipülasyon yapıyor” dedi. “Şu ana kadar açılan sandık sayısı oranı 56,7. Bu rakamlara göre seçimler ikinci tura geliyor” diyen Pakşen, “Sayın İnce ile Erdoğan arasında 4 puanlık bir fark var. İnce yüzde 40, Erdoğan yüzde 44 civarında” diye konuştu.

Kategori

Elinde bir tomar seçim zarfıyla okula geldi!

Mersin Çağdaşkent Anadolu Lisesi bahçesinde elinde mühürlü seçim zarfları ile gelen bir kişiye müşahitler müdahale edip tutanak tutturdu.

Kategori

Muharrem İnce: ‘Sandıkları sakın terk etmeyin’

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, daha önce açıkladığı gibi saatler tam 17:00’yi gösterdiğinde Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) önüne geldi.  Burada gazetecilere kısa bir açıklama yapan İnce “Sandık görevlileri yerini terk etmesin. Milletin iradesi için buradayız” dedi.

Kategori

Erzurum’da sandıkta şok görüntüler!

Whatsapp ihbar hattımıza Erzurum’dan gönderildiği iddia edilen görüntülerde boş oy pusulalarına Erdoğan ve AKP lehine oy kullanıldığı görülüyor. Vatandaş tarafından kayda alınan vahim iddiayla ilgili ise henüz resmi bir makamdan açıklama yapılmadı.

Kategori

Muharrem İnce: ‘En iyisi neyse o olsun’

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, memleketi Yalova’da oyunu kullandı. Oyunu ailesi ile kullanan İnce, “Vatana, millete hayırlı uğurlu olsun. En iyisi neyse o olsun” dedi. Kolundan tutan bir muhabire de takılan İnce, “Çocuk gibi çekiyorsun” dedi.

Kategori

Erdoğan’dan ‘ciddi bir sıkıntı yok’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan sandıkta oyunu kallandı. Erdoğan daha sonra yaptığı açıklamada, “Şu ana kadar ciddi bir sıkıntının Türkiye genelinde olmadığını öğrendik” dedi. Erdoğan oyunu kullandıktan sonra şunları söyledi: “Dünyada en gelişmiş ülkelerde yüzde 30’lara düşen oranlarda oy kullanma oranı, Türkiye yüzde 85’lere çıkan bir oranda ne kadar önde olduğunu gösteriyor. Başkanlık sistemi ile birlikte Türkiye muasır medeniyetler üstüne çıkmada çıtayı yükseltiyor. Şu ana kadar ciddi bir sıkıntının Türkiye genelinde olmadığını öğrendik.”

Kategori

Hükümetin öne çıkan 9 seçim vaadi

Hükümet erken seçim öncesi kesenin ağzını açtı. Mali disiplin unutuldu herkese para veriliyor. İmar afları çıkarılıyor, benzin fiyatları artmasın diye vergiden vazgeçiliyor.

Kategori

Gazzeli küçük Muna’nın savaş dramı!

İkinciyeni Film’in yapımcılığını, Serdar Gözelekli’nin yönetmenliğini yaptığı Muna 24 Haziran’da sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.