23 nisan – Sözcü TV

23 nisan

Kategori
Şarkıcı Soner'den 23 nisan videosu

Şarkıcı Soner’den 23 nisan videosu

“Adım Adım” adlı ilk albümüyle beğeni toplayan ve müzik listelerine hızlı bir giriş yapan Soner’in 23 Nisan Çocuk Bayram’ı için hazırladığı video büyük ilgi gördü.

Kategori

“İzmir adeta bir gelincik bahçesi görünümündeydi”

Usta gazeteci, SÖZCÜ Yazarı Uğur Dündar, 21. TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’nda okurları ile buluştu. Dündar’a ilgi yine büyüktü. Her yaştan, her kesimden yüzlerce vatandaş uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşlar Uğur Dündar’a kitaplarını imzalattı, fotoğraf çekildi.

Haber: Gökmen ULU

Kamera: Kerim UĞUR

Kategori

Erdoğan’a soru sorarken gözyaşlarını tutamadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Ak Saray’da çocukları kabul etti. Törene terör olaylarıyla ilgili bir soru sormaya çalışan çocuğun gözyaşları damgasını vurdu. Davetli çocuklar arasında bulunan ve isminin Necip Can olduğunu söyleyen çocuk Cumhurbaşkanı’na  “Günümüzde terör olayları oluyor bazı insanlar evlerinden oluyor. Terörü bitirmek için neler yapacaksınız?” diye sordu. Necip Can sorusunu tamamlayamadan gözyaşlarına boğuldu. Çocuğun ağladığını gören Erdoğan da söze girerek “Terörü bitireceğiz” mesajı verdi.

Kategori

TSK’dan 23 Nisan’a özel klip

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Genelkurmay Başkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle çocuklara özel klip hazırladı. TSK’nın resmi YouTube kanalından yayınlanan ’23 Nisan Denizde Bayram’ adlı klip, kara, hava ve deniz kuvvet komutanlıklarında çekilen üç ayrı bölümden oluştu. Çocuklar, TSK’nın bünyesinde yer alan araç, gereç ve ekipmanları kullandılar. Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına ait üniformaları giyen çocuklar klipte görevli subaylar olarak yer aldı.