uluslararası – Sözcü TV

uluslararası

Kategori
basliksiz-1-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi

Gemi mürettebatı fırtınalı yolculuklarda işte böyle seyahat ediyor

Sosyal medya platformu Bites.Gr’nin paylaştığı video uluslararası ticaret gemilerinde bulunan mürettebatın fırtınalı yolculuklarda nasıl seyahat ettiğini gösteriyor.

Kategori
880sekans

Bot yarışı kazası sosyal medyanın gündeminde

ABD, Florida’da düzenlenen Uluslararası sürat botu yarışlarında dramatik bir kaza yaşandı. 10 Kasım’da düzenlenen yarışta süratıyla öndeki teknenin üzerinden uçan ve suya gömülen teknenin sebep olduğu kazada herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Sosyal medyada Storyful platformu üzerinden ulaştırılan video kısa sürede viral hâle geldi.f

Kategori
italy880

İtalya coğrafyası uzaydan görüntülendi

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görevli olan Avrupa Uzay Ajansı’na bağlı astronot Paolo Nespoli’nin uzaydan çektiği görüntüler sosyal medyada viral hâle geldi. İtalyan astronot uzaydan görüntülediği İtalya’nın coğrafyasını Facebook üzerinden izleyicilerle paylaştı. Nespoli ve diğer astronotlar geçtiğimiz günlerde iletişim kurdukları Papa Francesco ile yaptıkları varoluşa dair sohbetleriyle gündeme gelmişti.

Kategori
irma880

Kasırganın dehşeti uzaydan görüntülendi

Atlas Okyanusu’nda bugüne kadar kaydedilmiş en büyük fırtına olan Irma Kasırgası’nın dünyadaki hareketi Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan görüntülendi. Kasırganın 600 kilometre çapa sahip olduğu açıklandı.