toplantı – Sözcü TV

toplantı

Kategori
sismik880

‘Dünyanın dönüş hızı deprem sayısının artışına neden olacak’

Amerika Jeoloji Derneği’nin yıllık toplantısına sunulan makale dünyanın dönüş hızı ile depremler arasında ilişki olduğuna dair iddiaları gündeme getirdi.

Kategori
toplanti

Uluslararası toplantıda yüz kızartan olay!

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales’in uluslararası avukatlarla gerçekleştirdiği toplantıda yüz kızartan bir olay yaşandı. Mahkeme salonundaki bir toplantıya katılan Morales, cep telefonundan porno izlediği sırada videonun sesini açık unuttu ve salonda bulunanlar bu tuhaf durumun farkına vardı.

Kategori
basbakan

Başbakan Yıldırım ‘Terör sadece Türkiye’nin meselesi değil’

Başbakan Yıldırım, AKP Genel Merkezi’ndeki İl Başkanları toplantısında konuştu. Değerli kardeşlerim, özellikle son dönemde terör örgütleri canları yandıkça, asimetrik eylemlere başladılar. İstanbul ve Kayseri’de yaşanan saldırıların arkasından son olarak Rus Büyükelçi’ye yapılan alçakça suikast, tüm dünya olarak terörü doğru bir zeminde değerlendirme ihtiyacını ortaya koyuyor. Teröre karşı hiçbir ülke biz güvendeyiz diyemez. Türkiye’nin maruz kaldığı terör saldırılarını, sadece Türkiye’nin meselesi olarak görmek fahiş bir hatadır. Irak ve Suriye’ye yerleşmiş olan terör örgütlerinin sadece Türkiye’yi tehdit ettiğine inananlar yanılırlar.

Kategori
basbakan

Başbakan ‘2017 yatırım hamle yılı olacak’

Başbakan Binali Yıldırım Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı açılış konuşmasını yaptı. Yabancı mevhumu bu ülkeye yatırım yapanlar için geçersizdir. Bu ülkeye yatırım yapanlar, hiçbir ayrım yapmadan imkanlardan yararlanacak. Yüzde 3’ün altındaki büyümeler ülkede ilave istihdam yaratmaz, ekonomide ciddi sıçrama gerçekleştirmez. 2017 yatırım hamle yılı olacak

Kategori
kilicdaroglu-konusma-arbede

Kılıçdaroğlu’nun katıldığı toplantıda arbede

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı sempozyumda protesto şoku yaşandı. Salonda slogan atarak pankart atmaya çalışan bir grup genç, polis tarafından gözaltına alındı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kartal Belediyesi tarfından düzenlenen “Günümüz İslam Dünyasındaki Meseleler ve Çözüm Yolları” sempozyumuna katıldı. Sempozyumda Türk Ocakları İstanbul Şube Başkanı Dr. Cezmi Bayram’ın konuşma yaptığı sırada ayağa kalkan bir grup genç “Ankara’yı unutturma” şeklinde slogan atarak pankart açmaya çalıştı. Bunun üzerine polis ve güvenlikçiler, protestocuları salondan çıkartarak gözaltına aldı. Bu sırada güvenlik güçleri ile protestocular arasında arbede yaşandığı da görüldü.

Kategori
kılıcdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu – Medya buluşması

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 15 Temmuz darbe girişimi için önemli bir açıklama geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Darbe dönemi Cumhurbaşkanı ve başbakanını yazıldığı kitapçık olduğu söyleniyor” dedi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, haber kanallarının genel yayın yönetmenleri ve haber koordinatörleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü.Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu “15 Temmuz darbesinin sivil ayağına” ilişkin bir soru üzerine “Darbe dönemi siyasi görevlendirme içeren bir kitap olduğu söyleniyor. Sözde cumhurbaşkanı ve başbakanın isimlerinin olduğu söyleniyor” karşılığını verdi.

Kategori
BORİSOV-CARPICI-SOZLER

Bulgaristan Başbakanı’ndan çarpıcı sözler

Başbakan Binali Yıldırım, Bulgaristan Başbakanı Borisov’la düzenlediği ortak basın toplantısında PKK’lilerin Cizre’de bomba yüklü araçla yaptığı saldırıya ilişkin açıkalama yaptı. Yıldırım, Cizre saldırısının bomba yüklü kamyonla yapıldığını söyledi. Yıldırım’ın açıklamasının ardından Borisov da bir açıklama yaptı. Borisov açıklamasına “İlk olarak gelişen en son olayla ilgili özellikle başbakana ve Türk halkına başsağlığı diliyorum. Maalesef artık her hafta, haftalardır böyle terör olayları oluyor ve böyle başsağlığı mesajları gönderiyoruz. Özellikle şehitlerin ailelerine duygularımı iletmek istiyorum.” sözleriyle başladı.

Kategori
d12d3

Başbakan Yıldırım’dan espri bombardımanı

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, “15 Temmuz’da başarısız oldular çünkü ülkesini deli gibi seven bir cumhurbaşkanı, başkomutan var. Soruları çalan, şantaj yapan, tehdit eden, insanların haremine giren alçak örgütü çökerttik. Kaos ve kriz bekleyenlerin hevesleri bir kez daha kursağında kalmıştır. Batı dünyasının demokrasisi göstermelik bunu anlayamaz. Dostlarımıza son çağrımız şu; bırakın Türkiye’nin enerjisini azaltacak adamların oyunlarıyla boş vakit geçirmeyin” dedi. Yatırımlara verilecek desteklerle ilgili de konuşan Başbakan Yıldırım, “Peşin parayı buldunuz bol bol gülersiniz tabi” esprisi yaptı.

Kategori
12e13

Darbe girişimi öncesi böyle toplantı yapmışlar!

Yeşilköy Hava Harp Okulu’nda, darbeden bir gün önce yapılan ve 20 general ile subayın katıldığı toplantının ayrıntıları ortaya çıktı. Toplantıya katılanların nizamiye girişinde kayıtlarının alınmadığı, “Gökhan Şahin Sönmezateş’in misafiriyim” şifresi ile içeri alındığı bilgisine ulaşıldı. Hava Harp Okulu’nun ana komuta binası dışındaki tüm kamera sisteminin darbeden 3 ay önce de iptal edildiği, kamera izleme odasının da dinlenme odasına çevrildiği öğrenildi.

Kategori
mgk-1212-4

Kritik MGK’dan ilk görüntüler

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde başladı. İlk görüntüler…

Kategori
erdoganmuhtar

Erdoğan: “Muhtar da olsanız, Belediye başkanı da, başbakan da…”

25. Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan 45 dakika gecikmeli geldi ve kürsüye geldiğinde “Yukarıdaki bazı çalışmalar nedeniyle biraz geciktim. Hakkınızı helal edin” dedi. Erdoğan: “Muhtar da olsanız, belediye başkanı da, bakan da, başbakan da, cumhurbaşkanı da olsanız kalbiniz ve zihniniz millete hizmet için çalışmalıdır” dedi.

Kategori
5

”Bu açıklamalar sözün bittiği yerdir”

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. ”Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamaları sözün bittiği yerdir. Kılıçdaroğlu’nun Bakan Ramazanoğlu’na yönelik sözleri aşağılık sözlerdir. Kılıçdaroğlu, Ramazanoğlu’ndan özür dilemelidir.”

Kategori
ahmet

Davutoğlu: “Terör saldırılarını lanetliyorum”

AKP grup toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu: “Yıkılmadık, ayaktayız, yıkılmayacağız. Korkmadık, korkmayacağız. Yılmadık yılmayacağız. Allah milletimizi, devletimiz kadim eylesin. Allah devletimize zeval vermesin. Hangi köşelerden saldırırlarsa saldırsınlar dimdik ayakta olacağız” dedi.

Kategori
izmirprotesto

İzmir’de Davutoğlu’na şok protesto

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile yapacağı görüşme öncesinde İzmir Konak’taki Başbakanlık Ofisi’ne girerken protesto gösterisinde bulunanlardan 5 kişi gözaltına alındı. Başbakanlık Ofisi önünde  polisin demir bariyerle ayırdığı bölümün arkasında toplanan kalabalık arasında bekleyen bazı kişiler, Başbakan Davutoğlu geçerken hükümet aleyhine sloganlar atmaya başladı. Hemen müdahale eden polis, kalabalığın arasında slogan attıkları iddiasıyla 5 kişiyi gözaltına alarak emniyete götürdü.

Kategori
Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor – Canlı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, 21. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündemdeki konuları ele alıyor.

Kategori
bahçeli

Bahçeli’den ‘promter’ tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşurken promter arızası yaşandı. Konuşma metninin yansıtıldığı promter cihazı arızalanınca Bahçeli, konuşmasını kesmek zorunda kaldı. Bunun üzerine, “Kapandı bu galiba, dikkat edin kapandı bu…” diyerek tepki gösteren Bahçeli, önündeki konuşma metninden kaldığı yeri bulmaya çalıştı.

Kategori
S313124F

”PYD ve YPG birer terör örgütüdür”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yemen Cumhurbaşkanı Mansur Hadi’yle ikili görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Kategori
suleymansoylu

Süleyman Soylu DİSK toplantısını böyle terk etti

DİSK Genel Kurulu’na CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş katıldı. Bakan Süleyman Soylu’nun içeriye girmesiyle salonda tepki sesleri yükseldi. Soylu, sloganlar arasında yerine oturdu. Ancak sloganlar devam etti. Bunun üzerine Bakan Soylu salonu terketti.

 

Kategori
anayasa

Anayasa Mutabakat Komisyonu toplantısı başladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman başkanlığındaki Meclis Anayasa Mutabakat Komisyonu, ilk toplantısına başladı. Komisyonda AKP, CHP, MHP ve HDP’den üçer üye bulunuyor. Komisyonun tek kadın üyesi ise HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş.

Kategori
Kerry

John Kerry’den Feridun Sinirlioğlu’na yumruklu şaka!

Terör örgütü IŞİD’e karşı uluslararası bir strateji geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen dışişleri bakanları seviyesindeki “küçük grup” toplantılarının üçüncüsü Roma’da yapıldı. Görüşmelere Türkiye’yi temsilen katılan Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile ABD Dışişleri Bakanı John Kerry arasındaki samimiyet dikkat çekti. Kerry, salona girdikten sonra yanına geldiği Sinirlioğlu’nu, yanağına hafif bir yumruk kondurarak selamladı. Kerry, sırtından tek koluyla sarıldığı Sinirlioğlu ile gülerek kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

Kategori
Çed

Vatandaşlar ÇED toplantısına sokulmadı!

Devlet bir süre önce Fethullah Gülen’e yakın işadamlarından Akın İpek’e ait Koza Grubu’na el koyarak kayyum atamıştı. Kayyum atanan o şirketlerden biri de Koza Altın Madeni. Maden kapasite artırım talebinde bulundu. Buna ilişkin ÇED toplantısı yapıldı. Toplantıya halk sokulmadı. Masanın bir tarafında devletin bakanlık yetkilileri, diğer tarafında devletin kayyumları oturdu.   Bergama Çevre Platformu Sözcüsü Erol Engel, madenin Koza Holding’ten alınıp, Enerji Bakanı Berat Albayrak’a verileceğini iddia etti.

Haber: Gökmen Ulu