tecavüz – Sözcü TV

tecavüz

Kategori
cinsel880

Cinsel saldırılara karşı akıllı etiket

MIT’te görev alan araştırmacı Manisha Mogan, cinsel saldırıları gerçek zamanlı olarak tespit edebilmek ve saldırıları önleyebilmek amacıyla basit mekanizmalı bir ürün tasarladı. Akıllı etiket olarak bilinen ve giysilere yapıştırılan cihaz, telefona yüklenen bir uygulama ile çalışıyor. ABD’de ortalama olarak iki dakikada bir gerçekleşen tecavüz vakalarını gerçek zamanlı olarak önleyebilmek amacıyla tasarlanan ürün hakkında konuşan Mogan; ürünü oluştururken cinsel saldırılardan kurtulan kişilerin tavsiyelerini aldıklarını belirtti.

Kadınlar için umut: Adalet Okulu

Hindistan’da çocuk yaşta seks işçisi olmaya zorlanan çocuklar için açılan Adalet Okulu tüm kadınlar için umut oldu…
Hindistan çocuk seks işçisi konusunda dünyanın en yüksek oranına sahip ülkelerinden. Zorla evlerinden kaçırılan kız çocuklar işkenceye de maruz kalıyorlar. Bütün bu yaşananların sonucunda verilen cezalar da yok denecek kadar az.
Ülkede yetersiz adalet sistemine bir çözüm bulmak ve mağdur kız çocuklarına destek olmak adına J. Walter Thompson Amsterdam reklam ajansı harekete geçmiş ve ‘Free a Girl’, yani ‘Özgür kız Hareketi’ ni başlatmıştır.
Adalet İçin Okul adını taşıyan bu proje zorla fuhuşa maruz kalan kız çocukları için büyük bir umut. Çünkü bu okul tecavüze, işkenceye uğrayan kız çocuklarına hukuk eğitimi veriyor. Bundan sonra kız çocukları hukuk eğitimi alıp mağdur olan diğer çocuklara büyük destek olabilecek.
Adalet için Okul projesi gibi büyük projelerin desteklenip yayılması, tüm dünyada yaşanan taciz, tecavüz, işkence ve buna benzer olayların azalması için çok önemli…

Kategori
cover

Açıklamadan sonra Almanya karıştı!

Bir yıl önce İsviçre üzerinden Almanya’ya girdiği öğrenilen 17 yaşındaki Afgan mülteci, Avrupa Komisyonu avukatlarından Dr. Clemens Ladenburger’un 19 yaşındaki kızı Maria Ladenburger’a tecavüz edip öldürdüğünü itiraf etti. Uzun süren araştırmalar sonucunda belli kısmı sarıya boyanmış uzun siyah saç teli bulan Alman polisi, kamera kayıtlarında tespit ettiği kişiye DNA testi yaptığında eşleşmeye rastladı.

Tutuklanan genç mülteci, suçunu hemen itiraf etti. Maria, okul dışındaki zamanında mültecilere yardım eden bir kuruluşta gönüllü olarak çalışıyordu. İkilinin önceden tanışıp tanışmadıkları ise bilinmiyor…

Angela Merkel, uyguladığı ‘açık kapı’ politikası yüzünden Alman vatandaşları tarafından çokça kınanıyor. 2015 yılından bu yana 1.1 milyon mültecinin göç ettiği Almanya’da özellikle taciz ve tecavüzün olduğu her şuçta dramatik bir artış söz konusu…

Kategori
4444

Bertolucci 44 yıl sonra tecavüz sahnesini itiraf etti!

Last Tango in Paris(Paris’te Son Tango) filminin yönetmeni Bernardo Bertolucci, 44 yıl sonra Marlon Brando’nun, filmdeki tartışılan tecavüz sahnesinin gerçek olduğunu itiraf etti! Filmin oyuncularından Maria Schneider iki yıl önce 58 yaşında hayatını kaybetti. Ama kendisi 2007 yılında bu sahnede gerçekten tecavüze uğradığını belirtmişti.

Kategori
sisli

Beli kırılan öğrenciye tecavüz etti

İstanbul’da yaşanan akıl almaz olayda, üniversite öğrencisi A.Ç.’yi cami duvarından avluya atan saldırgan, düştüğü için beli kırılan genç kıza tecavüz etti. A.Ç.’nin telefonuyla kaçan şüphelinin yakalanası için polis 400 kamera inceledi. Moğolistanlı olduğu belirlenen saldırgan yakalandı.

Kategori
kedi

Sokak kedisine tecavüz

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde hayvan severler tarafından trafik kazası şüphesiyle veterinere getirilen 2 yaşındaki dişi sokak kedisine kimliği belirsiz kişilerce tecavüz edildiği ortaya çıktı.

Kategori
sapık

Linçten polis kurtardı

Mersin’de komşusunun 13 yaşındaki erkek çocuğunu götürdüğü parkta tecavüz etmeye kalkıştığı öne sürülen 43 yaşındaki eski güvenlik görevlisi A.K., 2 kişi tarafından suçüstü yakalandı. Şüpheli, linç edilmekten polis ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kategori
578657b718c77335e81ecbad

Sezgi’nin ruhu artık özgür

Antalya’da 2009 yılında uyuşturucu madde verilip tecavüze uğradığı belirlenen 16 yaşındaki Sezgi Kırıt’ın ölümüyle ilgili 7 yıl sonra yargılanan 3 sanık hakkında, tutuklama kararı verildi. Karar salondakiler tarafından alkışlandı.

Kategori
12

Tecavüz vakalarına dikkat çekmek için…

Bir Latin Amerikalı video blogger, Arjantin ve Brezilya’da sarhoş kadınlara yönelik cinsel saldırıların artması üzerine konuya dikkat çekmek için ilginç bir yönteme imza attı. Daha çok komedi içerikli videolarıyla tanınan NinchiBoy, “Adam sarhoş kızla seks yaptı” başlıklı videosunda, bir kanepede uyuyan sarhoş kızın pantolonunu çıkarıyor. Akabinde eline geçirdiği beyaz bir çarşafla üstünü örtüyor.

Kategori
23F23F4

Alanya’da Danimarkalı turist kıza tecavüz iddiası

Antalya’nın Alanya İlçesi’ne tatile gelen Danimarkalı 18 yaşındaki Michelle W.R., adlı kızı takip ederek ara sokakta tecavüz ettiği iddia edilen 19 yaşındaki Yasin T., gözaltına alındı.

Kategori
t34t5

Ensar Vakfı tepkiye rağmen Manisa’da yaz okulu açacak

Ensar Vakfı Manisa Şube Başkanı Arif Çeler, kurum olarak kentte açmayı planladıkları ancak tepkiyle karşılanan yaz okuluyla ilgili düşüncelerinde herhangi bir değişikliğin olmadığını açıkladı.

Kategori
345G5G

Adana’da Suriyeli gence taciz dayağı

Adana’da parkta dinlenen liseli kızları taciz eden Suriyeli bir genç, kızların çağırdığı yakınları tarafından sopayla dövüldü. Kurtuluş Mahallesi’ndeki bir lisede okuyan 2 genç kız, öğle arasında dinlenmek için Atatürk Parkı’na geldi. Banka oturan genç kızların yanına gelen Suriyeli M.S.Y. arkadaşlık teklifinde bulundu. Teklifi kabul etmeyen genç kızlar, oradan ayrılıp parkın başka bölgesine geçti. Suriyeli genç de kızların peşinden gitti. Teklifini yenileyen M.S.Y.’nin tacizlerinden rahatsız olan kızlar, cep telefonu ile akrabalarına haber verdi. Kısa sürede parka gelen kızların akrabaları sopalarla M.S.Y.’ye saldırdı. Kavgaya özel güvenlik elemanları müdahale etti. Suriyeli genç, kaçarak saldırganların elinden kurtuldu. Liseli kızlar da akrabalarıyla parktan ayrıldı.

Kategori
s1222

Eski Samsun Müftüsü’nün o sözleri yeniden gündemde!

Samsun İl Müftüsü, Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk 2014 yılında yaptığı konuşmada, “18 yaşındakinin zinasına karşı çıkamıyorsanız, 7 aylık bebeğe tecavüze karşı çıkmak timsahın gözyaşlarıdır” demişti. O  sözler sosyal medyanın gündemine yeniden geldi.

Kategori
z3322

‘Özgür bir ülkede yaşıyoruz ne istersek yaparız’

Uğur Düşen’in hazırlayıp sunduğu Uğur ile En Baba Sorular programı, her hafta farklı bir soruyla sokakta vatandaşlara mikrofon uzatmıştı. Fakat bu hafta ise, herkesin yakından tanıdığı ünlü televizyon sunucusu Zahide Yetiş’e mikrofon uzattı ve birbirinden ilginç sorulara yanıt aradı. Özel hayatından programına, evliliğinden bugüne ve ”En Baba Sorular’a” kadar birbirinden farklı konularda SÖZCÜ mikrofonuna konuşan Yetiş, ‘Özgür bir ülkede yaşıyoruz ne istersek yaparız’ dedi.

Sunucu:Uğur DÜŞEN / Kamera: Çağatay GÜRÜCÜ

Kategori
bağdat2

Bağdat Caddesi’ndeki tecavüzün yeni görüntüleri ortaya çıktı!

İstanbul Emniyeti, Kadıköy’de 19 yaşındaki E.E.B’ye tecavüz edildiği iddiasıyla ilgili yeni görüntü paylaştı. Güvenlik kamerası kayıtlarında, şüpheli C.A (34) ile mağdur E.E.B’nin bir süre birlikte yürüdükleri görülüyor.

Kategori
tecavüzcü

Tecavüz dehşetinin yeni görüntüleri ortaya çıktı!

İstanbul’un göbeğindeki Türkiye’yi dehşete düşüren tecavüz olayıyla ilgili yeni kamera görüntüleri ortaya çıktı. Show TV haber bülteninde yayınlanan görüntülerde Bağdat Caddesi’nde üniversiteli genç kızı ‘Sesini çıkarırsan seni defalarca bıçaklarım’ tehditi ile bir apartmanın arkasına götürüp tecavüz eden evli ve 2 çocuk babası C.A’nın genç kızın sırtına bıçak dayayıp eliyle nereye gitmesi gerektiğini işaret etmesi, ardından apartmanın arkasına götürmesi ve saldırıyı gerçekleştirdikten sonra apartmanın arkasından çıkarması ve genç kızı minibüse bindirmek istemesi, genç kızın zorla olay yerinden ayrıldığı net bir şekilde görülüyor. İşte izleyenlerin kanını donduran o görüntüler.

Kategori
saldırgan

Bağdat caddesi’ndeki saldırgan güvenlik kamerasında

İstanbul’un en kalabalık bölgelerinden Bağdat Caddesi’nde tecavüz dehşeti yaşandı. Bıçakla tehdit eden saldırgan, evine yürüyen 19 yaşındaki E.F.B.’yi bir binanın arka bahçesine sürükleyip tecavüz etti. Saldırgan bu sabah Pendik’teki evinde yakalandı. Tutuklanan zanlı Cengiz A. evli ve 2 çocuk babası çıktı. Servis şoförü olduğu belirtiliyor. Evinde yapılan aramada tecavüz ettiği genç kızın cep telefonu bulundu. Adeta suç makinesi olan canavar ifadesinde “Şeytana uydum” dedi. Saldırgan güvenlik kamerasına böyle yansıdı.

Kategori
kedis

Kedisine tecavüzü afişle protesto etti

Mersin’de hayvansever 33 yaşındaki Yasemin Açık, evinde beslediği 80 kedisinden 2 yaşındaki dişi kedinin ‘tecavüz’ sonucu telef olduğunu ileri sürerek, fotoğrafını afiş yaptırıp evinin kapısına astı. Yasemin Açık, hazırladığı afişi sosyal medyada ‘Sapık Mahalle’ başlığı ile paylaşarak olayı protesto etti.

Kategori
raped

İngiltere’de sokak ortasında tecavüz girişimi!

İngiltere’nin başkenti Londra’nın göbeğinde, sokak ortasında meydana gelen tecavüz girişimi güvenlik kamerasına yansıdı. Daily Mail’in haberine göre, yasal nedenlerle adı gizli tutulan 20’li yaşlardaki bir kadın geçen Pazar akşamı 20.00 sularından işinden evine döndükten sonra dairesinin dış kapısını açmaya çalışırken, kimliği belirlemeyen bir kişinin saldırısına uğradı. İlk olarak kadının eteğini kaldıran saldırgan daha sonra kadını yere atıp giysilerini çıkarmaya çalıştı. Ancak kadının kocasının çığlıkları duyarak kapıyı açması üzerine hızla olay yerinden kaçtı.

Kategori
123

Özgecan’ın katilinden eşine tehdit!

Özgecan Aslan’ı öldüren Suphi Altındöken’in eşi Neslihan eşinden boşanmak için dava açtı, eşi tarafından tehdit edildi. Mersin’in Tarsus İlçesi’nde tecavüz girişimine direnen 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ı hunharca öldüren 26 yaşındaki Suphi Altındöken’in eşi 24 yaşındaki Neslihan Altındöken eşinden boşanmak için dava açtı. Genç kadının avukatı Ebru Çatıkkaş, telefonla ‘Sonun Özgecan gibi olur’ diye tehdit edilince, suç duyurusunda bulundu.

Kategori
esdf

Gözlerin kapalıyken anneni tanıyabilir misin?

Dünyaca ünlü bir takı markası ‘Tüm Anneler tektir’ temalı bir video hazırladı. Video’da gözleri bağlı çocuklar, görmedikleri halde, bir grup anne arasından ellerini, yüzlerini, saçlarını okşayarak kendi annelerini buldular.