sözcü – Sözcü TV

sözcü

Kategori
gameofthrones8807

Yeni sezonda bizi neler bekliyor?

Dünyaca ünlü dizi Game of Thrones’ta 7. sezonun final bölümünde yaşananlar bu haftaya damga vurdu. Dizinin son bölümündeki sahnelerde yer alanlar ise yeni sezonda neler olabileceğine dair ipucu taşıyor.

Kategori
yaslilik-880

Yaşlılığı yavaşlatmak mümkün!

ABD’deki Kaliforniya Üniversitesi bilim insanlarının yaptığı çalışmanın sonuçları Call dergisinde yayımlandı. Uzmanlar deneylerde kullandığı 6 ve 18 aylık farelerin karaciğerinden doku örnekleri aldı. Sindirimden sorumlu genleri günün saatine göre ‘kapatan’ ve ‘aktifleştiren’ mekanizmanın çalışmasında, yaş ilerledikçe fark edilir değişiklik gözlemlendi.Kalori oranı yüzde 30 daha düşük gıda verilen farelerde, biyolojik saatin ‘gençleştiği’, bunun da fizyolojik yaşlanma sürecini yavaşlattığı ortaya çıktı. Uzmanlar tarafından insanların da benzer bir mekanizmaya sahip olduğu düşünülüyor.

Kategori
nightking880

O isim yakından bildiğimiz biri çıkabilir

Dünyaca ünlü dizi Game of Thrones’ta 7. sezon 6. bölümünde yaşananlar bu haftaya damga vurdu. Dizi hakkında ortaya atılan bir teori ise ses getireceğe benziyor.

Kategori
game-ef-thrones880

Game of Thrones’ta işler kızışıyor

Dünyaca ünlü dizi Game of Thrones’un yeni sezonunun ikinci bölümü yayınlandı. Yeni bölümdeki birçok sahne gelecekte olacaklar için ipucu veriyor ve işler gittikçe kızışıyor.
Üçüncü bölümden önce hafıza tazelemek için sizleri videomuza alalım.

Kategori
erdogan

Erdoğan’dan koalisyon güçlerine: Verdikleri sözü tutmuyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a SÖZCÜ Gazetesi’nin manşetindeki “terör örgütü DEAŞ’ın Rakka’daki canlı bombalarını El Bab’a gönderdiği” haber ile ilgili bir soru üzerine “Böyle olsa da olmasa da biz şu anda yolumuza kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu yoldan geri dönmemiz mümkün değil” dedi.

Başka Şeyler - 1. Bölüm

Başka Şeyler – 1. Bölüm

Başka Şeyler ilk bölümüyle Sözcü’de canlı! Haftanın en çok beklenen popüler kültür olaylarını Çağrı Develioğlu ve Cankaya Ter Haar konuşuyor!

Kategori
uğur

Uğur Dündar: Gülen tesadüfi bir isim değil

FETÖ’yü biz zehir kabul edersek. Atatürk de bunun panzehiridir. Sözcü de Atatürkçüdür. Emin Çölaşan için Gülen, ‘densiz’ demiş. Bana bakalım, ben çok sevdiğim kurumdan kumpaslarla ayrılmak zorunda kaldım. Aydın Doğan beni uğurlarken bana ‘Sen Türkiye’nin en iyi gazetecilerdensin dedi. Aydın Doğan o gün belkide en büyük ödününü verdi. Mesleğimin bittiğini düşündüğüm günlerdi. Kitap yazmayı düşünüyordum. Sözcü bana köşesini açtı. Ne bir sansür, ne bir ima gördüm. Hatta yazılarımın içinde unuttum kelimeler bile, sansür sanmayayım diye bırakıldı. Öyle basıldı. Soner Yalçın’a gelelim. Soner FETÖ’cülerin kumpası ile içeri girdi. Bekir Coşkun, Ylmaz Özdil, diğerleri kalemi bükülmeyen Atatürkçü milliyetçi yazarlar. Ben vaktiyle Başbakan olduğu dönemde Cumhurbaşkanı ile röportaj alırken dedim ki kendisine ‘Bırakın Emin Çölaşan yazsın, onun kalemini kırmak isteyenin elini tutun. Tarihe de böyle bir başbakan olarak girin’ Darbenin sivil ayağı henüz ortaya çıkmadı. İşaret vermeye başladı ama. Sivil kripto Fetö’cülerin çok büyük bir gayret içinde olduğunu düşünüyorum. Biz PKK’nın silah bırakmadan başlatılan çözüm sürecine karşıydık. Eleştirilerimiz hainlikle değerlendirildi. Haklı çıktık mı çıktık. Suriye politikasına karşı çıktık. O yanlışlar yapılmamış olsaydı. PKK 800 km yakınımıza kadar sınır komşumuz olabilir miydi. Fethullah Gülen sıradan bir isim değil. – 60’lı 70’lı yıllarda soğuk savaşın olduğu yıllarda sağ sol çatışmasının sokakları kan gölünü çevirdiği yıllarda bir NATO projesi olarak ortaya çıkmıştır. İzmir’den Kestane Pazarı Cami’nden Fethullah Gülen’in çıkması hiçbir şekilde tesadüfi değildir. İzmir NATO’nun ağırlıklı olarak faaliyetlerini sürdürdüğü bir kenttir. Lütfen çevresindeki kritpo FETÖ’cüleri tespit edin. Adalete teslim edin. Bunlar size iyilik değil kötülük yapıyor. Ne yapıyor yandaş medya önce irtibarsızlaştırıyor. Ardından operasyonlar başlıyor. Bizden zarar gelmez. Bize Fetö’cü diyenlerin onlardan farkı kalmaz

Kategori
yılmaz-özdil

Yılmaz Özdil’den çarpıcı açıklamalar: İmam nikahını biz kıymadık ki!

‘Çok gülünç gerçekten bu iddialar. Görüyoruz, Genel Yayın Yönetmenimiz orada manşetlerimizi anlatıyor. İddianameye girmişiz. İddianame bizim manşetlerimiz zaten.

Kategori
sıddet

Sözcü CannesLions’da: Kadına şiddete ilişkin kampanya

Sözcü CannesLions’da: Birleşmiş Milletler’in kız çocukları için yaptığı kadına yönelik şiddete ilişkin kampanyada, “partneriz bir zalimse…”

Kategori
cannes2

Sözcü CannesLions’da: Yarışılan alanlar

Sözcü CannesLions’da: Birleşmiş Milletler’in kız çocukları için yaptığı kampanyaya 43 bin proje katılıyor. İşte yarışılan alanlar…

Kategori
cannes

Sözcü CannesLions’da: BM’in kız çocukları için kampanyası

Sözcü CannesLions’da: Birleşmiş Milletler’in kız çocukları için yaptığı son kampanyanın ilk kez izlendi. İşte o merak edilen video…

Kategori
19

”Gelecek nesil, bu karanlık günleri öğrensin istedim”

Yazarımız, soruşturmacı gazeteci Uğur Dündar yepyeni bir kitap yazarak okurları ile bir araya geldi. İlk buluşmanın adresi ise Çanakkale oldu. Gittiği her yerde olduğu gibi burada da vatandaşların büyük sevgi ve ilgisiyle karşılaşan yazarımız Uğur Dündar, yeni kitabını SÖZCÜ’ye anlattı.

Kategori
bodrum

Bodrum esnafı ‘bittik’ diye feryat etti

Turizm camiasından yükselen imdat seslerine kulak veren SÖZCÜ, sektörün nabzını tutmak için mikrofonu Bodrum esnafına uzattı. Bodrum esnafı “Bittik” diye feryat etti.

Haber: Gökmen ULU / Kamera: Kerim UĞUR

Kategori
kimhakli

Sizce kim haklı?

Sözcü WhatsApp İhbar Hattı’na gönderilen mesajlar günlük hayatta neler yaşandığını da gözler önüne seriyor. Bir Sözcü okurunun gönderdiği videoda ise aslında her gün yaşanan benzer tartışmalar var. İstanbul’da 132s Kartal-Yenidoğan hattında görevli otobüs şoförü, bir dede ile torunu için akbil basmaması nedeniyle tartıştı. Yaşı gereği ücretsiz otobüse binebilen dedenin, 6 yaşından büyük torunu için akbil basmasını isteyen otobüs şoförü “o daha küçük” yanıtını aldı. Otobüs şoförünün “bu çocuk 6 yaşından büyük” demesi üzerine tartışma çıktı. Dedeye sinirlenen otobüs şoförü otobüsü durdurdu ve polisi aradı. Peki sizce kim haklı?

Turgut ERAT / İSTANBUL

Kategori
sozcuyagmur

Sözcü okuru yağmuru böyle anlattı

Beylikdüzü’nde bir firmada özel güvenlik görevlisi Savaş Pala aniden bastıran şiddetli yağmuru Sözcü için kayddetti. Sözcü okuru WhatsApp İhbar Hattı’na gönderdiği videoda yıllardır muhabirlik yapmışcasına anons yapıyor. Havanın bir anda karardığını ve şiddetli yağmur yağdığını belirten okur kameramanlığı ile dikkatlerden kaçmadı.

Kategori
21

Durmuş Sidal Sözcü’ye konuştu

Soma faciası’nı unutmayan, unutturmayan ve geride kalanların kapısını da çalan Sözcü, talihsiz bebek Durmuş Sidal ile ailesini ziyaret etti.

Kategori
10

Google Başkan Yardımcısı Sebastian Thrun SÖZCÜ’ye konuştu

Google Başkan Yardımcısı Sebastian Thrun SÖZCÜ’ye konuştu. Yakın gelecekte nasıl bir dünyada yaşayacağımızı böyle anlattı ve ekledi: ‘Henüz keşfedebileceklerimizin yüzde 1’ini keşfettik. Artık her şey mümkün’…
Kategori
c3c2

CNN, Türkiye’yi bu kez videodan sildi!

CNN International, SÖZCÜ’nün gündeme getirdiği ve üzerinde Türkiye’nin yer almadığı haritayı düzelterek yaptığı yanlıştan geri döndü. CNN International’ın seyahat sayfasında iş amaçlı seyahat edenler için hazırlanan haritada Türkiye’nin yer almamasını SÖZCÜ’nün gündeme taşımasının ardından, yapılan yanlışlık kısa sürede düzeltildi. Ancak bu kez aynı sayfada yer alan bir videoda, Türkiye haritada yer almadı!

Kategori
sözcü-kitap-evi

Sözcü Kitapevi’nde yüzde 80 indirim

Uğur Dündar, Emin Çölaşan, Bekir Coşkun, Rahmi Turan, Yılmaz Özdil, Saygı Öztürk ve Soner Yalçın’ın kitapları yüzde 80’e varan indirimle Sözcü Kitapevi’nde…

Kategori
Y34Y3Y34Y

Direnen halkın zaferi

İzmir Urla’da, Balıklıova Mahallesi’ndeki yıkım gerginliği, direnişten vazgeçmeyen halkın zaferi ile sonuçlandı. Belediye geri adım atarak yıkım ekiplerini geri çekti. Saat 18:30 itibariyle ekipler mahalleden ayrılırken, yıkım işleminin ertelendiği öğrenildi. Vatandaşlar yargı süreci tamamlanmadığı için tahliye ve yıkım işlemi yapılmamasını, herkesin mahkeme kararı sonucuna göre hareket etmesini istemişti. Yıkım ekipleri ayrılırken alkış tutan vatandaşlar, gerçekleri haber veren SÖZCÜ’ye de duyarlılığı için teşekkür etti. Evlerine dönen vatandaşlar, elektrik ve sularının kesilmesine ise tepki gösterdi.

Haber : Gökmen ULU

Kamera : Kerim UĞUR

Kategori
AKP'li belediyede işçi kiyimi

AKP’li belediyede işçi kıyımı

İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’nin AKP’li belediye başkanı Arif Uğurlu göreve geldikten sonra işçi kıyımına başladı. 2014 yerel seçiminin ardından belediye başkanlığını CHP’li Rıdvan Karakayalı’dan devralan AKP’li Arif Uğurlu döneminde, şu ana kadar yaklaşık 350 belediye çalışanının işine son verildi. Çoğu taşeron olarak istihdam edilirken işten atılan  işçiler ve aileleri perişan oldu. İşçiler derdini SÖZCÜ’ye anlattı.

Haber: Gökmen Ulu   Kamera: Kerim Uğur