sistem – Sözcü TV

sistem

Kategori
face2face

Çığır açacak proje ile başka bir insanın yüzü kontrol edilebilecek

Geliştirilen “Face2Face” uygulaması ile yayın esnasında kişilerin ekranda görülen yüzlerine ve mimiklerine uzaktan müdahale edilebilecek.

Kategori
cover

Japonya’daki ilginç metro sistemi

Japonya’da bulunan monorail(tek raylı sistem) metrolarının, yol değişim süreçleri hızlandırılmış bir şekilde kameralara kaydedildi. Hızlı olduğundan mıdır bilinmez, ama bir tane yanlış sinyalin gelmesi trenlerin birbirine girmesine neden olacak gibi gözüküyor. Japonya’nın teknolojik gelişmesini göze alırsak, hata payı minimum…

Kategori
polnet

Kapıkule’de POL-NET kuyruğu

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kullandığı POL-NET bilgisayar sisteminde saat 19.00 sıralarında başlayan teknik arıza 6.5 saat sonra giderildi. Arıza nedeniyle Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı sınır kapılarında giriş-çıkış işlemi yapılamazken, taşıdıkları ihracat yüklerini Avrupa ülkelerine götürmek için Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen TIR araçları yaklaşık 6 kilometre kuyruk oluşturdu. Çıkış yapmak için gelen küçük araçlar ise gümrük dışına taşarak yaklaşık 2 kilometre kuyruğa neden oldu.

Kategori
23r234

Oynaması kondisyon isteyen ilginç oyun

Atarilerden, bilgisayarlardan hatta cep telefonlarından bilinen Pong adlı oyunun böyle oynandığı hiç görülmemişti. Bu oyunu Leo ve Joni isimli iki maceraperest duvarda oynamaya karar verdiler ve geliştirdikleri sistem sayesinde böyle bir oyun ortaya çıktı.

Kategori
KÖPRÜ

Günün her saati kuyruk var

Yavuz Sultan Selim Köprüsünün bağlantı yollarında bulunan gişelerde EDS ve OGS sistemlerinde yaşanan aksaklıklar yüzünden bariyerli sisteme sahip gişelerde uzun araç kuyrukları oluşuyor. Özellikle hafriyat kamyonlarının aynı gün içinde defalarca kullandıkları Odayeri kavşağındaki gişelerde günün her saati uzun kuyruklar görmek mümkün.

Kategori
cılıngır

Çilingirin kurduğu sistem hırsızlara geçit vermedi

Gaziantep’te bir çilingirin kurduğu kilit sistemini açamayınca demirden tutunup sallanmaya başlayan hırsızlar güvenlik kamerasına yakalandı.