rüya – Sözcü TV

rüya

Kategori
pennywise

En büyük kabusumuzu sanat eserine çevirdi

Bir jenerasyonun en büyük kabusu olan ve Stephen King’in “IT” isimli romanından çevrilen filmin baş karakteri Pennywise, bir sanatçı tarafından heykelcik formuna sokuldu.

Kategori
iband880

Teknoloji sayesinde rüyaların kontrolü sağlanacak

Hollandalı bir teknoloji firmasının geliştirdiği kafa bandı ile rüyalar kontrol edilebilecek. Kullanımı ile birçok kişinin bildiği ve özellikle çocukluk yaşlarında sık sık uygulanabilen kontrol edilebilir rüya (lucid dreaming) alanına girilebilen ürün; kişinin vücut fonksiyonlarını gözlemleyerek kullanıcının uykuya geçtiğini anlayabiliyor. LED ışıklar ve müzik sesleri ile kişiye gördüğü rüya içerisinde mesaj verebilen kafa bandı; kişinin REM uykusu sırasında dış uyarıcılara açık olması sayesinde kullanıcıya rüyada olduğunu fark ettirebiliyor. Şimdiden birçok kişi tarafından 2010’da vizyona giren ünlü film “Inception” yapımını hatırlatmasıyla bilindi.

Kategori
uyku880

Uyuyakalanları ‘tokatlayan’ ürün geliştirildi

Dakika ardına alarm kuranlar, yataklarından bir türlü kalkamayanlar… Simone Giertz isimli kişinin geliştirdiği ürün uyanamama sorununa farklı bir çözüm üretiyor.

Kategori
tttt

Rüyalar hakkında ilginç 10 bilgi…

Rüyalar hakkında çok ilginç 10 bilgiyi sizin için derledik. Günde en az bir iki rüya gördüğümüzü biliyor musunuz? O yüzden bu konu hemen hemen herkesi ilgilendiriyor…
Uyandıktan 5 dakika sonra rüyamızın yarısını unuturuz
Her gece bir iki saat rüya görürüz
Rüyalarda en çok hissedilen duygu endişedir
Rüyamızda sadece bildiğimiz yüzleri görürüz
Bir gecede maksimum 7 rüya görürüz
Erkekler, erkekler hakkında daha fazla rüya görür
Rüyanızda orgazm olabilirsiniz
Hayvanlar da rüya görür
Doğuştan kör olanlar resim göremez, koku, ses ve duyguları hisseder
Aşırı psikolojik sorunu olanlar dışında herkes rüya görür

Kategori
Bayrampaşa'dan-Barcelona'ya

Bayrampaşa’dan Barcelona’ya

Arda Turan’ın Bayrampaşa’da başlayan futbol kariyeri dünya devi Barcelona ile taçlandı. 4 sezon önce Galatasaray’ın kaptanlığını bırakarak Atletico Madrid’in yolunu tutan milli oyuncu, en büyük rüyasını gerçeğe çevirdi. İşte NTVspor’un hazırladığı Arda Turan belgeseli..