resim – Sözcü TV

resim

darren880

‘Hiperrealistik’ resim görenleri büyülüyor

Perspektifi ve imgeleri var olduğu ölçüde resmetmeyi hedefleyen hiperrealizm akımında sanat üretimi yapan kişinin çalışması sosyal medyada gündeme geldi. Henüz 4 senedir resim yaptığını belirten Darren Reid isimli sanatçısının bir otoyolu resmettiği çalışma kısa sürede viral hâle geldi.

simonbeck880

Kumsalı sanat eserine çevirdi

Doku resimleri ve hat çizgiler üzerine çalışan Simon Beck isimli ‘yüzey’ sanatçısı; kumsallara yaptığı ve uzun saatler boyunca süren çalışmalarıyla biliniyor. Beck’in doğal yüzeylere yaptığı çalışmalar eşsiz olarak değerlendiriliyor.

Kategori
carrey880

Jim Carrey kendisini resme verdi

Amerikalı oyuncu Jim Carrey, intihar eden eski sevgilisinin ardından kendisini resme verdi. Ünlü komedyen; hakkında yayınlanan 6 dakikalık “Jim Carrey: I Needed Some Colors” belgeselinde özel hayatına ve kendisine yönelik açıklamalarda bulundu. Belgesel çalışmasında ayrıca Carrey’nin atölyesinde bir resimle de uğraştığı görülüyor.

cover

Cam kalemle karalamaca

Cam kalem fikri bile insana “Ne güzel” dedirtiyor. Cam kalemi mürekkebe batırınca ortaya çıkan görüntü mükemmel. Ayrıca cam kalemle yapılan bu çalışma da çok başarılı…

cover

İki sanatçı bir araya gelirse…

İki sanatçı biri kağıdın bir ucundan diğeri de öbür ucundan başlayarak çizmeye başlıyor. Ortaya çıkan sonuç ise iki profesyonelin el ele verdiğinde neler başarabileceğini bir kez daha kanıtlıyor.

bbbb

Bu yetenek başka


Yetenekli bir ressamı resim yaparken izlemek çok keyiflidir. Bir de teknik farklıysa işte bu çok daha fazla ilgimizi çeker…

aaaa

Sonuna kadar izleyin, çok şaşıracaksınız…

Her ülkenin parasında o ülkeye özgü semboller ya da liderler bulunmaktadır. Ama parayı yeniden şekillendirerek bambaşka bir sembol oluşturabilirsiniz. Videoda sonuna kadar izlediğinizde şaşırtıcı bir sonuçla karşılacaksınız…

Kategori
zzzz

Tek kelimeyle muhteşem!

Bu resimler bir harika! Bir de yapım tekniğini gördüğünüzde daha da hayran kalacaksınız… İzlerken bile zevkli olan bu teknik, bittiğinde de harika bir görüntü çıkarıyor…

cover

Bu sanat bir başka!

Almanya’nın Stuttgart şehrinde yaşayan ve çalışan Tim Bengel isimli sanatçı, yaptığı portrelerle herkesi şaşırtıyor. Ama bu güzel resimlerin sadece görüntüsü değil, nasıl yapıldığı da çok önemli. Bengel resimlerini yaparken sadece kum ve tutkal kullanıyor. Nasıl mı? Cevabı görüntülerde…

Kategori
fff

Uçan sanatçı

Örümcek adam duvara resim yapsa böyle olurdu… Adeta örümcek adam gibi resim yapan bu adam da bütün duvarları sanat eserine dönüştürüyor…

Kategori
muze

Mutlaka görmeniz gereken müzeler…

Sözcü Seyahat, bu hafta mutlaka gitmeniz gereken müzeleri sizlere sunuyor… Özellikle sanat tarihine düşkünseniz bu özel müzeleri en kısa zamanda gezmenizi öneririz…

Kategori
grafffiti

Hayatınıza renk katacak sokak sanatı…

Sokak sanatını ve graffitileri duvarlarda görmeye alışkınız. Fakat bu sefer sokak sanatına başka açıdan bakıyoruz… Yaratıcı çalışmalar bastığınız yerlerde karşınıza çıkabilir…

cover

Pablo Picasso’nun çok özel görüntüleri

Dünyaya yön veren sanatçılardan birisi olan Pablo Picasso’nun gün yüzüne çıkmamış görüntülerini Sözcü sizler için buldu. Görüntülerde, usta ressam hızlı ve basit bir şekilde 3 çizim yapıyor. Sanatın aslında duygu ve ruhla ilgili olduğunu bir kere daha kanıtlıyor.

Kategori
cover-fotosu

Duyduğunuzda çok şaşıracağınız yanlış bilinen 9 gerçek

Thomas Edison aslında ampulün uzun süre yanabilen modelini yapmıştı. Van Gogh kulağını gerçekten kesti mi? Salieri, Mozart’ı kıskanıyor muydu?.Sözcü, tarihte olmuş ama yanlış bilinen 9 olayı sizin için derledi.

Kategori
ressam

Parmaklarıyla yaptığı resimler büyülüyor

Sanatçı Iris Scott, yaptığı resimlerde alışılmamış bir teknik kullanıyor. Büyük tuvallere yaptığı resimlerde fırça yerine parmaklarının kullanan sanatçının eserleri hayranlık uyandırıyor.

Kategori
kot

Kot kumaşıyla resim yapan sanatçı

Sanatçı Ian Berry, boya yerine kot pantolon kumaşı kullanarak resim yapıyor. Genellikle şehirde yaşamanın yalnız ve melankolik yönünü resmeden sanatçı, kot pantolonu da şehir hayatının vazgeçilmezlerinden olduğu için kullandığını söylüyor.

Kategori
cover

Gölgeler hiç bu kadar güzel olmamıştı!

Belçikalı yönetmen Vincent Bal 1971 yılında Gent şehrinde dünyaya geldi. Sanatçı kişiliğiyle ön planda olan yönetmenin 8 tane filmi var. Ama onun ünlü olmasının sebebi daha çok gölgeler üzerinde yapmış olduğu sanatsal oyunlar. Vincent Bal’ın yapmış olduğu eserler çok hoşunuza gidecek!

Kategori
tarık-akan-aynur

Tarık Akan işte böyle bir adamdı

Dün cenaze namazının ardından omuzlarda taşınan Tarık Akan, Bakırköy Zuhuratbaba’da getirildi. Akan’ı sevenleri yalnız bırakmadı. Canlı yayında NTV mikrofonuna konuşan öğretmen Aynur hanım Tarık Akan’la yaşadığı anıyı anlattı. Aynur, “Ben 70’li yılların başında bir köye öğretmen olarak gittim. İhtiyaçları çoktu çocukların ve Tarık Akan’a mektup yazdım ‘Okulumuza yardım edermisiniz?’ diye bize çuvallarla kırtasiye malzemeleri gönderdi. Aynı zamanda bana resmini imzalayıp yolladı yıllarca bunu sakladım. İyi bir insan olduğu burdan belli” dedi.

Kategori
kalem-resım

Kalemlerle değil kalemlerden resim yaptı!

İnsan, aslında bir makine. Bir konuya odaklandığında o konuda üst düzey yeteneğe ulaşabiliyor. Christianj Faur isimli sanatçı boya kalemlerini dizerek resim yapıyor.

Kategori
66 bin bardak su ile yapılan resim

66 bin bardak su ile yapılan resim

66 bin bardak ile 62 saat boyunca son derece kararlı ve istekli şekilde çalışan bir grup insan, bardaklara doldurdukları su ile inanılmaz resim yaptılar.

Kategori
5

Google’nın yeni sanat kamerası

Sanat kamerası, dünyanın çeşitli müzelerde çekim yapması için tasarlanmıştır ve otomatik olarak detay çekimler yapar. Lazer ve sonar teknolojileri sağlamak için kullanılan kamerada yön veren robotik bir sistem vardır. Sanat projesi web kullanıcıları müzeler ve arşivleri online görüntülemektedir. Sanat kamerası, kolay görüntü yakalamanın yanı sıra, dünyanın çeşitli müze ve galerileri için taşınabilir olarak tasarlanmıştır.