renk – Sözcü TV

renk

Kategori
renkkoru880

Hediye edilen gözlük sayesinde renkleri ilk kez gördü

Renk körü olan oğluna renkleri fark edebilmeyi sağlayan Enchroma gözlük alan babanın görüntüleri sosyal medyada viral hâle geldi. Enchroma gözlüklerde bulunan filtreli cam sayesinde süzülen ışık ana renkleri netleştiriyor.

Kategori
mucize880

Mucize gözlük sayesinde ilk kez renkleri gördü

Doğuştan renk körü olan William Reed isimli kişi 66. yaş gününde kendisine alınan hediye sayesinde hayatında ilk defa renkleri gördü. Hediye alınan gözlüğü takan Reed, şaşkınlığını gizleyemedi.

Kategori
gozluk880

Reklam filmi için bukalemun kullandılar

Dünyaca ünlü bir gözlük firmasının çektiği viral reklam içerisinde bukalemun kullanıldı. Çevredeki nesnelerin uyumuna göre kamufle olabilen bukalemun, gövdesinin önüne konan gözlüklerin rengine büründü.

Kategori
renk880

Renkleri melodilere çeviren ürün geliştirildi

Parmağa istenilen ölçüde takılan yüzükler ve telefona yüklenen uygulama sayesinde renkler üzerinden melodi sesleri elde edilebilecek. Geliştirilen ürünün tanıtım çekiminde Beethoven’ın 8. sonatı uygulanmak istenen yöntemle birlikte denendi.

Kategori
sari

Bu yıla sarı damga vuracak!

2017’nin trendleri arasında sarı kendine büyük bir yer ayırdı! Sözcü’nün yeni moda programı Modaradar’da! Hale Ceylan Barlas sizlerle buluşuyor!  Güneşin rengi sarıyla kullanabileceğiniz kombinler için Hale Ceylan Barlas’ın önerilerini izleyin!

Kategori
ff3

347 yıl sonra yeni bir Rembrandt tablosu yarattılar

Ölümünden 347 yıl sonra ünlü ressam Rembrant’ın eserlerini analiz eden ekip, kullandığı renk, profil, kıyafet gibi özellikleri belirleyerek 3D yazıcı ile yepyeni bir Rembrant tablosu yapmayı başardılar.

Kategori
Pasta renk değiştiriyor

Bu pasta renk değiştiriyor!

YouTube kullanıcısı CharloteSometimes’ın 2015’in son gününde paylaştığı video izleyenleri hayrete düşürdü. Döndürüldükçe renk değiştiren gökkuşağı desenli pastayı görenler hem şaşırıyor hem de pastanın sırrını anlamaya çalışıyor. Pasta döndükçe renk değiştiriyor çünkü kullanıcı pastayı yaparken hava tabancası kullanarak pasta üzerinde oluklar oluşturdu. Bu oluklara hassas bir fırça kullanarak farklı renklerde gölgeler attı. Bu yüzden pasta farklı açılarda farklı renklerde görülüyor.

Kategori
Jelly2

Renk değiştirmede bukalemunla yarışan denizanası

‘Ay denizanası’ adıylada bilinen ve en yaygın denizanası türlerinden biri olan bu canlıların %98 civarı sudan oluşuyor. Türkiye’de de sık rastlanan bu canlılar şeffaf yapıları sayesinde üzerlerine yansıtılan ışığın rengini alıyorlar. Led ışık düzeni kurulan bir akvaryumdaki denizanaları renk değiştirme konusunda bukalemunlarla yarışıyor.

Kategori
fggfghfgg

Renk değiştiren ayakkabı

Litvanya merkezli “iShüu Technologies” şirketi dünyanın ilk renk değiştirebilen ayakkabısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Üretiminde elektronik mürekkep kullanılan topuklu ayakkabı cep telefonundan bir tuşla renk değiştiriyor.

Kategori
desende

Sesler renge dönüşürse…

Colin Toupe elektronik davulundan çıkardığı sesleri animasyona çevirerek ilginç bir deneye imza atıyor. İzlemesi ayrı, dinlemesi ayrı zevkli.

Kategori
r1r1r111

Herkes farklı bir renkte görüyor

Bu diske bakan kişilerden bazıları sarı, bazıları yeşil ve bazıları da kırmızı renk gördüklerini söylüyorlar. Kısa sürede trend haline gelen diskin rengi konusunda ise sosyal medya kullanıcıları farklı renkler gördüğüne dair yorumlar paylaşmaktalar.

Kategori
byz

Diş beyazlatma çeşitleri

Diş beyazlatma; dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilmesi işlemidir. Dt. Beyza Ünal Diş beyazlatma çeşitleri hakkında bilgilendiriyor.