Pekin – Sözcü TV

Pekin

Kategori
barzani880

Orta Doğu’da yeni kriz: Referandum

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin duyurduğu ve Erbil, Süleymaniye, Ninova Ovası, Hanekin, Akre, Gulala, Zaho, Karatepe, Cebare, Soran, Mahmur, Amediye ve Duhok’da yapılan referanduma yönelik tepkiler sürüyor. Türkiye, Irak ve İran başta olmak üzere birçok ülkenin “yok hükmünde” saydığı referandumun; IKBY’nin resmi olarak alanı dahilinde bulunan dört vilayetin dışındaki yerlerde olan Kerkük ve Sincar gibi tartışmalı bölgeleri de kapsaması bölgedeki gerilimi tırmandırdı.

Kategori
tavuk

Tavuklar uçabilir mi ?

Çin’de bir çiftlik sahibi, yem saati gelen kümes hayvanlarını çağırıyor. Yemek zamanının geldiğini anlayan kazlar, sesin geldiği yöne doğru koşarken tavuklar ise adeta uçuyor. Tavuklardan bazıları, o sırada kayıtta olan adama çarparken, bu anlar ise ilginç görüntüler oluşturuyor.

Kategori
pekin

Kontrolden çıkan tanker otomobilin üzerine devrildi

Dehşet veren kaza görüntülerinin adresi Çin. Başka bir araca çarpmamak için ani manevra yaptığı öğrenilen tanker şoförü, direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkan tanker, o sırada kontrollü bir şekilde seyreden cipin üzerine devrildi.

Kategori
robot

Çin’in insansı robotu sohbet edebiliyor

Uzun saçları, pembe yanakları ile Jia Jia’yı ilk bakışta bir insansı robot olduğunu anlamak ilk bakışta zor olabilir. “Robotların tanrıçası” diye anılan Jia Jia’nın yetenekleri arasında insanların söylediklerini anlamak ve yüz ifadelerini algılamak yer alıyor. Çin’in başkenti Pekin’de yapılan 2016 Dünya Robot Konferansı’nda tanıtılan Jia Jia’ya ilgi çok büyük oldu. Çin Bilim ve Teknoloji Üniversitesi tarafından geliştirilen Jia Jia, insanlar ile makineler arasındaki etkileşimi anlamak üzere programlandı. Konferans sırasında insanlara tanıtılan Jia Jia, bir ziyaretçinin sorduğu “hangi yeteneklere sahipsin” sorusuna, “Seninle konuşabilirim. Yüzünü tanıyabilirim. Önümde duran kişinin cinsiyetini söyleyebilirim ve yaşını tahmin edebilirim ve yüz ifadelerini anlayabilirim” dedi.

Kategori
pekin

Bu kazanın sonucu çok alevli oldu!

Otomobile çarpan motosiklet üzerindeki iki kişi alevler içinde kaldı. Çin’de bir motosiklet, yolun sağ tarafında duran otomobile arkadan çarptı. Kazayla birlikte motosiklet bir anda yanarken, sürücü ile arkasında bulunan kişi ise alevler içinde kaldı. Alevlerin vücudunu sardığı şahıslardan biri, panikle ayağa kalkarak kendini yolun kenarına attı. Olay anı görüntülere de saniye saniye yansıdı.

Kategori
12d3455g45g

Aracın altında kalan bebek sağ kurtuldu !

Otomobil evin içine daldı, aracın altında kalan bebek sağ kurtuldu. Çin’de kaydedilen inanılması güç görüntülerde, bir kadın küçük çocuğuna yemek yedirdiği sırada, otomobilin duvarı yıkarak evin içine girdiği görülüyor. Panikleyen anne telaşla aracı geri çektirirken bebeğin ciddi şekilde yaralanmadığı dikkat çekiyor.

Kategori
4

Film sahnesi gibi kaza!

Çin’de sürücüsünün aşırı hız yaptığı jip, viraja girdiği sırada kontrolden çıktı. Yolun dışına taşan araç defalarca takla atarak karşı şeride geçti. Takla atan arabanın, o sırada seyir halinde olan başka bir aracın tavanına da çarptığı görüldü. Feci kaza sonrası ölü ya da yaralı konusunda bilgi edinilemezken, olay anı ise görüntülere anbean yansıdı.

 

Kategori
9

Trafikte kafa karıştıran araç!

Bu ilginç görüntüler Çin’de çekildi. Otoyolda geriye doğru seyreden lüks araç, görenleri şaşkına çevirdi. Normal bir hızla seyreden jip, bir süre sonra gözden kaybolurken o anlar başka bir aracın kamerasına saniye saniye yansıdı.

 

Kategori
4

Dünyanın en büyük cam platformu

Pekin’e 80 km uzaklıktaki Shilinxia Stone Forest Gorge’da dünyanın en büyük cam platformu yapıldı. Yüksekliği yaklaşık 400 metre, 32.8 metre uzunluğunda olan yapı dünyanın en büyük cam platformu olarak kabul ediliyor.

Kategori
pekin

Pekin temiz havayla nihayet nefes aldı

Pekin’de giderek artan hava kirliliği sebebiyle alarm seviyesi 7 Aralık’ta turuncudan kırmızıya çıkarılmıştı. Tarihinin en kirli havasını yaşayan Çin’in başkenti Pekin’de, günlerdir tehlikeli boyutlarda sürüyordu. Sokaklarda maskeli gezenlerin sayısında artış yaşanırken, yetkililerin aldığı kararlar doğrultusunda, anaokul, ilk ve ortaokullar kapatılmıştı. Pekin’de yetkililer bugün kırmızı alarmın kaldırıldığını açıkladı. Sis ve kirli havanın gitmesiyle gökyüzünün maviliği ortaya çıkarken, halk da günler sonra rahat bir nefes aldı.

Kategori
traff

Çin’de 50 şeritli yolda trafik çilesi

Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’de, yeni kurulan 20 şeritli bir kontrol noktası sebebiyle binlerce araba 50 şeritli yolda trafikte kaldı.

Kategori
erkensevincatlet

Bitiş çizgisini geçmeden sevinmeye kalkarsa…

Pekin’de düzenlenen Dünya Atletizim Şampiyonasında 10.000 metrede yarışan Molly Huddle üçüncülük için erken sevindi. Huddle 10.000 metre bitiş çizgisine bir metre kala sevimeye başlayınca Amerikalı atlet tarafından beklenmedik bir atakla geçilerek dördüncü oldu.

Kategori
dfggffgf

9 yaşındaki çocuğun korkunç ölümü!

Çin’in başkenti Pekin’de yürüyen merdivene binen 9 yaşındaki bir erkek çocuk feci şekilde can verdi.Talihsiz çocuğun merdivene yalnız bindiği ifade edilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Kategori
Başlıksız-1

İşte terörist kadının vurulduğu o an!

Mertcan ŞENER / sozcu.com.tr İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bugün saat 18.00 sıralarında düzenlenen saldırı güvenlik kamerasına an be an böyle yansıdı. Sozcu.com.tr’nin ulaştığı o anlarda kadın terörist, kapıdan içeri doğru el bombalarını atıp silahla ateş yağdırmaya başlıyor. Görüntülerde çatışmanın başlamasıyla birlikte etrafta büyük bir panik başlıyor. Kadın terörist içeriden gelen kurşunlarla yaralanarak seke seke ilerlemeye devam ediyor. Tam o sırada arkasındaki kulübeye mevzilenen polisler teröristi vuruyor. Terörist yediği kurşunlarla yere düşerek ölüyor.