mühendis – Sözcü TV

mühendis

simonbeck880

Kumsalı sanat eserine çevirdi

Doku resimleri ve hat çizgiler üzerine çalışan Simon Beck isimli ‘yüzey’ sanatçısı; kumsallara yaptığı ve uzun saatler boyunca süren çalışmalarıyla biliniyor. Beck’in doğal yüzeylere yaptığı çalışmalar eşsiz olarak değerlendiriliyor.

Kategori
muhendis

Hocanın ‘nasıl bilirdiniz’ sorusu yanıtsız kaldı

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde, tartıştığı eşi 38 yaşındaki Nursen Şengül’ü benzin döküp ateşe verirken, kendisi de yanarak hastanede hayatını kaybeden gemi mühendisi 48 yaşındaki Zekai Şengül, Düzce’de toprağa verildi. Geçen 26 Ekim’de meydana gelen olayda Zekai Şengül, 9 yaşındaki kızını dışarıya çıkarıp tartıştığı eşi Nursen Şengül’ü, üzerine benzin döküp ateşe verdi. Alevler, Zekai Şengül’e de sıçrarken, gelen itfaiye ekibi müdahale etti. Vücutlarında ağır yanıklar oluşan Nursen Şengül’ün tedavisi hastanede devam ederken, eşi Zekai Şengül İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’nde hayatını kaybetti. Zekai Şengül’ün cenazesi, memleketi Düzce’de toprağa verildi. Konuralp Merkez Camii’deki cenaze namazına Şengül’ün az sayıda akrabası katıldı. Camide öğle namazını kılan cemaatin büyük bölümü cenaze namazını kılmadan ayrıldı. Cenaze namazını kıldıran imamın, “Nasıl bilirdiniz?” sorusuna katılanlar cevap vermedi. Cemaat helallik ise verdi. Zekai Şengül’ün cenazesi, cenaze namazının ardından Konuralp Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Kategori
Cover Fotosu

Ankaralı Optimus Prime dünyayı salladı!

Hasbro’nun oyuncakları ve Hollywood’un ünlü yapımı Transformers, Türk mühendislerin elinde can buldu. Ankara merkezli Letrons firması sürelebilir bir Transformer üretti.

Kategori
Öğrenme becerisine sahip robot laboratuvardan kaçtı

Öğrenme becerisine sahip robot laboratuvardan kaçtı

Rusya’da öğrenme becerisine sahip bir robot, mühendislerin kapıyı açık bırakmasını fırsat bilerek laboratuvardan kaçtı. Firari robot trafiği birbirine kattı.

Kategori
17

Marangozdan mühendislik harikası

Asıl mesleği marangozluk olan adamın yaptığı mühendislik harikası katlanabilir köprü herkesi şaşkına çevirdi.

Kategori
teknoloji

Hava durumu masanızdaki küçük kutunun içinde

Ken Kawamoto adlı yazılım mühendisi tarafından geliştirilen Tempescope adlı cam kutu size yarının hava durumunu canlı canlı olarak gösteriyor.Hepimizin bir sonraki gün planları için dikkat ettiği en büyük detay genellikle hava durumudur. Özellikle gece yatmadan önce, sabah kalkınca hava durumunu telefonlarımızdan ya da bilgisayarımızdan kontrol ederek yatarız.Japon yazılım mühendisi Ken Kawamoto tarafından üretilen Tempescope adlı cam kutu size ertesi gün olacak hava durumunu canlı bir şekilde, yani gerçek olarak gösteriyor.
Kategori
454

Fenerbahçe takım otobüsüne taşlı saldırı kamerada

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Bursaspor maçı öncesinde yayıncı kuruluşta konuştu.Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Bursaspor maçı öncesinde yapılan saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu.”Biz her gittiğimiz yerde maalesef taşlanıyoruz. Böyle şeyler oluyor, olmamasını istiyoruz. İstanbul’da bizim stadımıza girerken bunların olmadığını düşünüyorum. Türk Futbolu için böyle şeyler olmamalı. Biraz daha sağduyu diyorum, başka ne diyebiliriz?”