minyatür – Sözcü TV

minyatür

Kategori
logominayatur880

Dünyaca ünlü logolara minyatür çalışması

Sosyal medyada paylaşılan bir video dünyaca ünlü logoları minyatür çalışmasıyla yansıtan bir kişiyi gündeme getirdi. Facebook, Google gibi dünyaca ünlü markaların logoları kilden yapılmış minyatür çalışmalara dönüştüren kişiye ait görüntüler sosyal medyada viral oldu.

Kategori
wunderland880

En büyük minyatür kente sanal gezinti artık mümkün!

Almanya, Hamburg’da bulunan ve dünyanın en büyük minyatür kenti olan “Miniatur Wunderland” sergisi artık sanal olarak da gezilebilecek. Google’ın model şehire koyduğu araçla elde ettiği sokak görünümleri; insanlara internet üzerinden minyatür şehri görme fırsatı tanıyacak.

Kategori
yemekk

Yine japonların başının altından çıktı

Minicik bir mutfak, miniminnacık mutfak gereçleri ve gerçek yiyecekler… Tam çocukların seveceği türden. Ama bu kez çocuklar değil, büyükler oynayacak. Son zamanlarda tam da bu noktada özellikle sosyal medyada çığ gibi büyüyen bir trend hasıl oldu. Minyatür mutfak akımı… Bu öyle bir mutfak ki, eğer Alice gibi harikalar diyarında değilseniz, ancak bir karınca ya da o ölçülerde bir yaratık ikamet edebilir. İçinde gerçek fırın, buzdolabı, tencere, tava, spatula gibi yemek yaparken ihtiyaç duyulan her araç gerecin olduğu mutfaklarda birbirinden lezzetli yemekler yapılıyor.

Kategori
Torunları için evinin arka bahçesini minyatür Disneyland'e çevirdi

Evinin arka bahçesini minyatür Disneyland’a çevirdi

Havacılık mühendisliği emeklisi Steve Dobbs, evinin arka bahçesini torunları için eğlenceli hale getirerek minyatür bir Disneyland yaptı.