makine – Sözcü TV

makine

Kategori
moon880

Uçan kamera evinizi koruyacak

Evleri akıllı mekanizmalara dönüştürmek için teknoloji devlerinden gelen projelere bir yenisi daha eklendi. Ortaya çıkarılan yeni ürün olan “The Moon” (Ay) mıknatıs tabanı ile kendi platformunun üzerinde havada durabilecek. Indiegogo girişimi ile desteklenen proje “Dünyanın havada durabilen ilk kamerası” olarak tarif ediliyor.

Kategori
droppedchina

Telefonu için gemiden atlamaya kalktı

Akıl almaz olay Çin’de gerçekleşti. Denize düşen telefonunu almaya çalışan kişi Cruise tipi gemiden atlamaya çalıştı. Telefonunu almak için deniz atlamaya çalışan kadını güvenlik görevlileri ve çevredeki insanlar önledi.

Kategori
kanser800

Nano-makine kanserli hücreleri matkap gibi delecek

ABD’de yer alan Rice Üniversitesi öncülüğünde geliştirilen kansere karşı nano teknoloji tedavisine dair çalışma bilim dergisi Nature’da yayınlandı. Makaleye göre kanserli hücreleri ışıkla yönlendirilerek bulan nano moleküller kanserli hücrelerin zar yapısında delikler açarak hasarlı hücreleri 1 ila 3 dakika içerisinde imha ediyor. Durham Üniversitesi’nde bulunan bir laboratuvar testinde örnek prostat kanseri hücresi bu yöntemle yok edilirken; nano makine moleküller kanseri hücrelerin zarlarını saniyede 3 milyon kere dönerek deldi.

Kategori
uyku880

Uyuyakalanları ‘tokatlayan’ ürün geliştirildi

Dakika ardına alarm kuranlar, yataklarından bir türlü kalkamayanlar… Simone Giertz isimli kişinin geliştirdiği ürün uyanamama sorununa farklı bir çözüm üretiyor.

Kategori
basliksiz-1

Lazer ile dövme sildirme işlemini yakından görün

Dövmesini sildirmeye karar veren kişi, lazer ile dövme sildirme işlemini uyguluyor. Yakın plan çekimin yapıldığı bu operasyonu izliyoruz

cover

2000 tane bilyeyle müzik yaptı

Müziğin evrensel olduğu bir gerçektir. Wintergatan adlı müzisyen ise kendi çabalarıyla yapmış olduğu bu makineyle belki de 2017’nin en iyi şarkısını sadece bilye kullanarak yaptı.

Kategori
cover

Bu video sizi çok rahatlatacak

Köpük kesmek için özel üretilen bu makinenin görüntüleri sizi çok rahatlatacak. Mükemmeliyetçi her insanın sonuna kadar izlemesi gerekiyor.

Kategori
cover

İzlerken gözlerinizi alamayacaksınız

Pirinçten yapılan trompet ağızlıklarının nasıl üretildiğini biliyor muydunuz? Bu büyüleyici yöntemi izlerken gözlerinizi alamayacaksınız.

Kategori
cover

Bir kilo altına bakın ne yaptı!

Son zamanlarda meşhur olan pres makinesi videolarını en uç noktaya Crushit adlı YouTube kanalı taşıdı. Yakın zamanda ananas, karpuz ve hatta el bombası preslenmesini gördüğümüz videolarda bu kadar değerli bir şeyin preslenmesi herkesi şaşırttı. 24 ayar 1 kiloluk saf altın külçesinin preslenmesi heyecanlı görüntülere neden oldu. Altının değeri ise 30.000 Pound yani 127.000 Türk Lirası…

Kategori
makine

Müzik yapan makine

Müzik yapan bir makina olması, ilerleyen teknolojik gelişmeler ışığında kulağa mantıklı gelse de bunu görmek insanda çok daha farklı bir his uyandırıyor. “Marble Music Machine” adı verilen makine demir bilyelerle muhteşem müzikler yapıyor. Makine kullanılarak 2000 civarında müzik yapılmış.

Kategori
makines

Dev ağaç kesme makinesi

Bir İsveç firması tarafından üretilen bu ağaç kesme makinesi, ilk bakışta transfromers filiminden fırlamış gibi görünsede saniyeler içinde dev ağaçları kesip doğruyor.

Kategori
Çamaşır katlamaya son

Çamaşır katlamaya son

Çamaşır yıkadıktan sonra en büyük dert dağ gibi yığılmış kıyafetleri katlamaktır. Bu soruna çözüm arayan bir grup girişimci “FoldiMate” isimli çamaşır katlama makinesi geliştirdi. Makinenin mandallarına astığınız kıyafetler kısa bir süre içinde katlanmış olarak dışarı çıkıyor. Üstelik katlandıktan sonra kıyafetlerin üzerine buhar verilerek kırışıkların açılması sağlanıyor, sonrasında ise kumaşa parfüm, yumuşatıcı ve dezenfektan sıkılıyor. Makine tüm bu işlemi 1 dakikadan kısa sürede tamamlıyor. FoldiMate’in 2018 yılında satışa çıkması ve fiyatının 700 ila 850 dolar (yaklaşık 2000 ila 2500 TL) arasında olması bekleniyor. Makine için 2017 yılında ön sipariş alınmaya başlanacak.

Kategori
Kafası çamaşır makinesine sıkıştı

Kafası çamaşır makinesine sıkıştı

Çamaşır makinesinin çalışmadığını fark eden talihsiz adam, arızanın nerede olduğunu araştırırken kafasını makineye sıkıştırdı.

Kategori
6

Japonlar birayı köpürtmemek için makine icat etti!

Birayı bardağa köpürtmeden koymak imkansız gibi bir şeydir. Birayı köpüksüz seven Japonlar bu işi yapacak makineyi icat etti.

Kategori
makine

Araba yiyen makine

Eski ve hurda olan araçların parçalara bölünmesi için çok pratik bir yöntem geliştirildi. Dev makine, bir arabayı saniyeler içerisinde böyle yutuyor.

Kategori
müzik misket

İşte misketleri müziğe dönüştüren makine!

Müzik enstrümanlarına oldukça farklı bir alternatif sunan Wintergatan: Marble Machine, İsveçli müzisyen Martin Molin’in uzun süren çabaları sonucu inşa edildi. Davul, bas, vibrafon ve birkaç enstrümanın daha bir araya gelmesiyle oluşan makine içinde 2000 bilyenin hareket etmesiyle müzik oluşuyor. Makinede bulunan kollar yardımıyla farklı enstrümanları aktif hale getirebiliyorsunuz.

Kategori
11 Portre ile fotoğraf makinelerinin evrimi

11 Portre ile fotoğraf makinelerinin evrimi

COOPH tarafından hazırlanan kısa video da fotoğraf makinelerinin geçmişten günümüze fotoğraf makineleri tipleri ve hayata geçirdikleri portreleri anlatan, Photosop yeteneğinin de konuşturulduğu videoda toplamda 11 portreye yer veriliyor.

Kategori
makine

Doğaya Tecavüz Eden Canavar Makine

Dev ağaçları kısa sürede kesip biçen seyir zevki yüksek bu makine alsında sonumuzu daha da çabuk getirmek için tasarlanıp, yapılmış bir üründür.

Kategori
03

Domates hiç bu kadar hızlı toplanmamıştı

Gelişen teknolojinin tarıma da yansımasıyla birlikte her zamankinden kolay bir şekilde ürünler toplanabiliyor. İşte bunlardan birine örnek; Son teknoloji domates toplama makinesi…

Kategori
3dd32

Makine gibi taş döşeyen adam

İnanılmaz ustalıkla taşları yerleştiren adamın yeteneği görenleri şaşırtıyor. Adeta bir makine gibi büyük ustalıkla taşları yola dizen adam, sosyal medyada oldukça fazla izlendi.