kule – Sözcü TV

kule

basliksiz-1-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi

Kalem ucuna Eyfel dokunuşu

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşılan video kalem ucuna ile dünyanın çeşitli noktalarındaki tarihi yapıların şeklini veren kişinin çalışmalarını gösteriyor. Söz konusu görüntüler kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori
ralli

Ralli aracı pistten çıkarak hakem kulesine uçtu

Rusya’nın Sibirya bölgesinde düzenlenen ralli, otomobillerden birinin pistten çıkarak hakem kulesinin üstüne uçmasıyla felakete dönüştü. Russia Today’in haberine göre, Sibirya’nın Omsk kentinde düzenlenen bir ralli sırasında, yarışan otomobillerden biri henüz bilinmeyen bir nedenle pistten çıktıktan sonra, taklalar atıp uçarak hakemlerin bulunduğu kuleye çarptı. Otomobilde bulunan iki yarışçı kazayı hafif sıyrıklarla atlatırken, kulede bulunan hakemlerden biri hayatını kaybetti, diğeri ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Kazanın meydana geldiği o anlar kameralara işte böyle yansıdı.

Kategori
1

Kuleden pilotlara uyarı geldi!

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, tanımlanmayan tüm helikopterleri düşürme talimatı verirken, havada bulunan yolcu uçaklarının pilotlarından da herhangi bir helikopter ya da savaş uçağı görmeleri halinde rapor etmeleri istendi. Marmara Bölgesi’ndeki uçuş yasağı 22 Temmuz’a kadar uzatılırken Atatürk Hava Trafik Kontrol Kulesi, İstanbul hava sahası üzerinde olabilecek darbecilere ait helikopter ve savaş uçağı gibi hava araçlarının olup olmadığını uçaklara soruyor.

Kategori
Bu kaydırakda kaymak cesaret ister

Bu kaydırakda kaymak cesaret ister

Mississippi’nin en yüksek binası olan U.S. Banka Kulesi’ne inşa edilen 300 metre yükseklikteki cam kaydırak, binenlere korku dolu anlar yaşatıyor. AP’nin haberine göre tam 300 metre yüksekliğe kurulmuş olan 360 derecelik kaydırak, tamamen camdan yapılmış. Kalınlığı ise sadece 3.2 santimetre. Kaymaya ilk başlandığında önünüze gelen ufak bir dönemeç, cama çarpmanıza sebep olarak daha da korkutucu bir hal alıyor.

Kategori
8

Pilot kuleden ambulans istedi

Türk Hava Yolları’nın Erbil-İstanbul seferini yapan uçağında bir hasta rahatsızlanınca, pilot kuleyle temasa geçerek doktor ve ambulans istedi.

Kategori
1

Sintine boşaltan gemiyi 1000 metreden ihbar etti

Sabiha Gökçen-Diyarbakır seferini gerçekleştiren yolcu uçağının pilotu, kalkış yaptıktan sonra Marmara Denizi üzerinde bulunan gemilerden birinin atık bıraktığını fark etti. Bin metre yükseklikten durumu gören pilot, yetkililere ulaşması için kule ile irtibata geçti.

Kategori
PILOT KULE

Pilot, bin metreden denizi kirleten gemiyi fark etti

Diyarbakır seferini yapan THY pilotu, Marmara Denizi’nin üzerindeyken bir geminin sintine atıklarını denize boşalttığını fark etti. Gördüklerine duyarsız kalamayan pilot, kule yetkililerini arayarak yetkililere bilgi verilmesini istedi. Pilotların iniş ya da kalkış yaparken denizlere atık bırakan gemilerle ilgili yaptıkları ihbarlara bir yenisi daha eklendi. Geminin sintine atıkları boşalttığını gören pilot, duyarsız kalmadı ve bin metreden fark ettiği olayı, hemen hava trafik kontrol merkezine bildirdi. Bin metre yükseklikten denizin kirlendiğini gören pilot, yetkililere ulaşması için kule ile irtibata geçti.

Kategori
1

Pistte yabancı madde gören pilot uyardı!

Atatürk Havalimanı’nın yoğun trafiği içerisinde pilotlar uçuş güvenliğinin sağlanması için azami dikkat gösteriyor. Bugün inişte olan bir uçağın pilotu pist üzerinde gördüğü cismi anında Hava Trafik Kontrol Kulesi’ne rapor etti.

Kategori
12

‘Aracın plakasını alabildiniz mi?’

Atatürk Havalimanı apron tarafında, pilot uçağı indirdikten sonra pistte ilerlerken diğer önündeki uçakla mesafesinin yakın olmasına rağmen, sarı renkli bir aracın ortalarından geçtiğini söyledi kule ise pilota ‘aracın plakasını alabildiniz mi ?’ diye sordu.

Kategori
Atatürk-Havalimanı

Pilottan kuleye: “Sallanıyoruz”

İstanbul’da elverişsiz hava şartları sebebiyle Atatürk Havalimanı’na iniş yapacak bazı uçaklar beşik gibi sallandı. Pilotların yaşadığı zorlu dakikalar, kayıtlara yansıdı. Pilot kule ile irtibata geçerek, “Bayağı sallanıyoruz burada” diye uyardı.

Kategori
İnsanlık Kulesi

Barcelona’da insan kulesi insanlık dramı oldu

Barcelona’nın en renkli mahallelerinden Gracia’da her yıl düzenlenen festivalde gerçekleştirilen insan kulesi denemesi hüsranla sonuçlandı. Onlarca insanın üst üste tırmanarak inşa ettiği kule tamamlanmak üzereyken yıkıldı ve altta kalanlar ezilme tehlikesi geçirdi.

Kategori
Kuleye uyarı pilot anons

Pilotton kuleye balon uyarısı

Atatürk Havalimanı’na iniş için alçalan uçağın pilotu, inişe bin 400 metre kala balon gördü. Balonun olası bir tehlikeye yol açmaması için Atatürk Havalimanı hava trafik kontrol merkezini uyardı.

Kategori
1

‘Polislik olma durumuna geliyoruz’

İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle uçaklar uzun süre kalkış için apronda beklerken, kabin görevlileriyle yolcular arasında tartışmalar yaşandı. Bir uçağın pilotu kuleye, ‘Yolcularla polislik olma durumuna geliyoruz, yolcular kabin ekibinin üzerine yürüyor’ diyerek dert yandı.

Kategori
drone2

Atatürk Havalimanı’nda drone alarmı

Atatürk Havalimanı sahası üzerinde tüm önlemlere rağmen drone tehlikesi devam ediyor. Yapılan haberler, uyarı levhaları ve yaptırımlara rağmen drone uçuranlar, hava trafiğini tehlikeye düşürüyor. Son olarak İzmir-İstanbul seferini gerçekleştiren bir yolcu uçağının pilotu, gördüğü drone nedeni ile hava trafik kontrol kulesini uyardı.

Kategori
drone

Pilotların başı ‘drone’larla dertte

Atatürk Havalimanı’na iniş için alçalan bir yolcu uçağının pilotu, yaklaşma hattında ‘drone’ (insansız hava aracı) uçurulduğunu rapor etti, yetkililer alarma geçti.