köpek – Sözcü TV

köpek

Kategori
buyukbeyaz400

Büyük beyaz köpek balığı ile burun buruna

Güney Afrika’da büyük beyaz köpek balığını kayıt almayı başaran kişi yırtıcı hayvanın çene bölümünü ayrıntılarıyla görüntülemeyi başardı. 4 metrelik canlı ile burun buruna gelen kameraman, köpek balığına Scarlet ismini koyduklarını açıkladı.

Kategori
kopek880

Yaşlanan köpeği ile birlikte çıktıkları seyahat turu ‘ölümsüzleşti’

Mark Sutherland isimli ABD vatandaşı 16 yaşına giren ve sağlığı zayıflayan Abby isimli köpeği için “ölmeden önce yapılması gerekenler” listesi hazırladı. Birlikte ABD içerisindeki çıktıkları yolculukta listede yer alanları teker teker yapan ikilinin seyahatleri Sutherland’ın film çalışmasıyla belgelendi. “Abby’s List(A Dogumentary)” ismiyle paylaşılan belgeselin fragman görüntülerinde, dünyanın en uzun ağacının dibine işemek ve yelkenle denize açılmak gibi Abby’e uygun liste maddeleri yer alıyor.

Kategori
basliksiz-1

Derleme: ‘Büyük kavuşmalar’

Kayıp olan ve tekrardan bulunan, dostları eve geri döndükten sonra yeniden birlikteliği sağlanan hayvanlar ve dostlarının görüntüleri derleme hâline getirildi.

Kategori
issiz880

Dünyanın ıssız köşelerini köpeğiyle gezdi

Sosyal medya platformlarında başta YouTube olmak üzere “Gorilla Entertainment” adıyla içerik üreten ve dünyanın farklı noktalarını gezen Alexandros Mastoras seyahatlerine genelde dostu Max isimli “Husky” cinsi dostu ile çıkıyor.Birlikte birçok yere giden ikilinin görüntüleri derleme hâline getirildi.

Kategori
eve-gitmek-istemem

Eve gitmek istememesiyle ünlü oldu

Dostunun zorlamasına rağmen parktan ayrılmak istemeyen ve çimlerde yatan köpek sosyal medyada “eve gitmek isteyemeyen köpek” başlığıyla gündem oldu.

Kategori
smon880

BBC sunucusu haberi sunarken ‘sıkıldı’

BBC News sunucunu Simon McCoy, uluslararası köpek sörfü festivali haberini sunarken fenalık geçirdi. Sıkıldığını her haliyle belli eden McCoy yaptığı hareketlerle de sosyal medyanın gündemine oturdu.

Kategori
kopek880

Hem çaldı hem söyledi

Sıra dışı görüntüler bir müzisyenin evinde çekildi. Piyano tuşlarına erişmek için ayağa kalkan köpek, armoni dizilimine uygun olarak bastığı piyano tuşlarına sesiyle eşlik etti.

Kategori
straydogs

Yol ortasındaki kayıp köpek ‘insana’ denk geldi

Kayıp köpeklerin sahibine ulaşmasının zor olduğu bir dönemde, seyir hâlindeki bir araçtan yol ortasında gezen köpeği fark eden kişi, köpeği sağ salim sahibine ulaştırmayı başardı.

4221396001_5296812118001_5296680170001-vs

Dostu sayesinde boğulmaktan kurtuldu

Debisi yüksek suya düşen sopayı almaya çalışan köpek akan suya takılıp boğulma riskiyle karşı karşıya kaldı. Daralan bir havzada ise onu dostu olan diğer bir köpek kurtardı.

Kategori
12

Sahibine son kez veda etti

Yaşam ünitesine bağlı olan dostunu görmek için son kez izin verilen köpeğin görüntüsü sosyal medya platformları içerisinde viral hâle geldi

Kategori
basliksiz-1

Sahibinin boğulacağını sanan köpek suya atladı

Sahiplerinin göle iple atlamasıyla birlikte boğulacağını sanan köpekler havlayarak çevredekileri uyardıktan sonra suya atlayarak dostlarını kurtarmaya çalıştılar

Kategori
basliksiz-2

Boğulmakta olan yavru geyiği bir köpek kurtardı

“Storm” isimli bir köpek, denizde boğulmakta olan yavru geyiği kıyıya çıkararak nefes almasını sağladı ve onu ölümden döndürdü.

Kategori
dostusayesinde

Dostu sayesinde yürüyebiliyor

Yürüme zorluğu çeken kız,”George” isimli köpek sayesinde yürüme engelini tamamiyle aşabiliyor. George ve diğer köpekler yürüme engeli olan hastalar için, “Service Dog Project” kapsamında yetiştirildi.

Kategori
5

Yılın Köpek Fotoğrafçısı kazananları açıklandı!

Her yıl The Kennel Club tarafından gerçekleştirilen Yılın Köpek Fotoğrafçısı yarışması, bu yıl da oldukça tatlı
kareler ile sonuçlandı.

Bu prestij ödüllü yarışma 12 yıldan bu yana devam ermekte. Bu yıl gerçekteşen yarışma için 74 ülkeden onbinin üzerinde katılım başvurusu yapılmış.
Özellikle insanlar ve köpekler arasındaki sarsılmaz dosluğun derinliğine dikkat çeken yarışma oldukça büyük ilgi görüyor.
Ödül kazanan fotoğraflar Londra Mayfair’deki Kennel Klübü’nde sergilenecek.

Kategori
puttin-kurtarildi-kurtarildi

Böyle horlama gördünüz mü?

Özellikle sosyal medya içerisinde popüler olan bu video içerisinde bir dostumuzun güçlü horlaması derleme edilmiş. Sizin böyle horlayan bir arkadaşınız var mı?

Kategori
basliksiz-1

Böyle “havalı” bir köpek gördünüz mü?

Motor sürücünün arkasında olan köpek, aynı motoru kullanan kişi gibi giydirilerek havalı bir görüntü oluşturmuş. İzliyoruz…

Kategori
dogtank

Şirin asker köpekler :)

Köpekler için yapılan 2. dünya savaşı kostümleri ile hazırlanan video izleyenleri gülümsetiyor. Tank, kış birliği gibi kostümler ile giydirilen köpeklerin şirin videosu internette fenomen oldu.

Kategori
basliksiz-1

Mezuniyet töreninde yavru köpek hediye edilen kişi gözyaşlarına hakim olamadı

Mezuniyet töreni sonrasında erkek arkadaşının sürpriz yaptığı kişi oldukça mutlu olmuş görünürken; kendisine verilen hediye karşısında gözyaşlarını tutamıyor

Kategori
kapaksozcutvsdasdadassdaaada

Dostundan aylardır uzak kalan köpek bakın ne yaptı

Evdeki dostundan aylardır uzak kalan küçük köpeğin heyecanını ve sevgisini çekildiği bu görüntüleri kaçırmayın. Sevdiğinize hiç böyle sarıldınız mı?

Kategori
cover

“Hayır güneşlenemezsin!”

Köpekler dünyanın en tatlı ve oyuncu hayvanlarındandır. Özellikle Retriever cinsleri bu konuda uzman! Bu Labrador Retriever ise, sahibinin güneşlenme isteğine karşı gelerek oyun oynuyor…

Kategori
cover

Köpek, haber bültenini bastı

Rusya’daki canlı yayın haber bültenini basan köpek bir anda sosyal medya sansasyonu oldu. Linarte isimli kadın konuşurken birden gelen havlama seslerinden korktu. Sonrasında ise siyah renkli Labrador cinsi köpek yanına gelip onunla oynadı…