konteyner – Sözcü TV

konteyner

Kategori
konteyner880

Açık denizleri filme almak için konteyner gemide yolculuk etti

Kargo gemisine yerleştirdiği kamera ile kısa belgesel çekmek isteyen bir kişi, bindiği geminin Kızıldeniz’den Hong Kong’a kadar olan yolculuğunu kaydetti. Çektiği görüntüleri hızlı kompozisyon hâline getiren kişinin çalışması açık denizlerde yol alan bir geminin seyahatini gösterdiği için eşsiz olarak kabul ediliyor.

Kategori
ceset

Esenyurt’ta dehşet! Battaniyeye sardıkları cesedi çöpe attılar

Bir konteyneri kamyona boşaltmaya çalışan işçiler kamyondaki çöpler arasında battaniyeye sarılı cesedi farketti. Cesedin bir önceki konteyerde bulunduğu ve içindeki çöplerle birlikte kamyona döküldüğü ancak bu sırada farkedilmediği belirtiliyor. Olay yerine gelen polis buradaki incelemelerini tamamladı ancak inceleme emniyette sürecek. Ceset içinde bulunduğu çöp kamyonuyla birlikte daha ayrıntılı inceleme için Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kategori
3

Konteyner gemisinden mükemmel görüntüler

Bir konteyner gemisinden kaydedilen görüntülerde, denizde seyahat etmenin en çekici ve en güzel yanının gökyüzünü izlemek olduğunu bizlere gösterdi.

Kategori
gökmen

İzmir’de konteynerli eğitim!

İzmir’de bir ilkokulun öğrencileri, okul olmadığı için konteynerlerin içinde eğitim görmeye mahkum edildi. İzmir’in Buca İlçesi’ne beş kilometre mesafede bulunan Yıldızlar Mahallesi’ndeki Zeki Püskülcü İlköğretim Okulu, duvarları çatlayıp, çatısında çökme tehlikesi belirince boşaltıldı. Kullanılamaz hale gelen okulun bahçesine konteynerler konuldu. Konteynerlerin içine tahta, masa ve sıralar yerleştirilerek derslik haline getirildi.  Çocuklar da bu çağ dışı koşullarda eğitim görmeye mahkum edildi. Dört sınıfı ve yaklaşık 70 öğrencisi olan ‘konteyner okul’ görenleri hayrete düşürdü.

Haber: Gökmen Ulu   Kamera: Kerim Uğur

Kategori
7

Çöp konteynerinde kesilmiş 2 bacak bulundu

Gaziantep’te, iki çöp konteynerinde bir erkeğe ait dizlerinden kesilmiş iki bacak bulundu. Vücudun gövde kısmı ise bulunamadı. Polis bölgede oturan ve aile içi sorunlar yaşayan Suriyeli bir ailenin evde olmadığını belirledi. Polisin incelemesi ve mahalle sakinlerinin ifadesi doğrultusunda, bulunan bacakların kimliğini belirlemek için kayıp Suriyelilerin bulunması için çalışma başlatıldı.