kimdir – Sözcü TV

kimdir

Kategori
vatanan-sasmaz-kimdir

Vatan Şaşmaz kimdir?

Eski manken Filiz Aker tarafından vurularak öldürülen sunucu Vatan Şaşmaz bir zamanlar sabah programları modasının yaygınlaştığı yıllarda ekranlarda yer aldı. 27 Ağustos tarihinde öldürülen sunucu, Çocuklar Duymasın dizisiyle televizyon dünyasında tanınır hâle gelmişti. Şaşmaz, ayrıca ‘organik hoşaf’ tartışmalarının yaşandığı “Bir Fikrin mi Var?” programının da sunucusuydu.

Kategori
İlker Başbuğ kimdir?

İlker Başbuğ kimdir?

İlker Başbuğ, Ahmet Hakan’ın CNN Türk’te yayınlanan “Tarafsız Bölge” isimli programına konuk oldu. Genelkurmay Eski Başkanı yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu. Ergenekon Davası sonrasında 26 ay hapis yatan Başbuğ, “Kuleli Askeri Lisesi benim de mezun olduğum okul. Lütfen rica ediyorum eğitim kurumu olarak devam etsin. Otel yapılmasın” dedi.

Kategori
king

Kral Lear kimdir?

Kral Lear, Shakespeare’in büyük trajedileri denen dört eseridir ve tam olgunluk çağında ortaya çıkmış bir oyundur. Kral Lear trajedisi,evlat nankörlüğü konusu içinde uzun seneler hükmetmeye ve her şeyi , herkesi arzularına boyun eğdirmeye alışmış, bu yüzden dünya ve insanların gerçek emellerini anlayamamış muhteşem bir kişinin, yaptığı hatanın kefaretini ödeyip temizlenerek insan oluşunu ele alır. Kral Lear yerli ve yabancı gruplar tarafından pek çok kez sahnelenen bir trajedi. İşte oyundan bir bölüm…