kent – Sözcü TV

kent

Kategori
wunderland880

En büyük minyatür kente sanal gezinti artık mümkün!

Almanya, Hamburg’da bulunan ve dünyanın en büyük minyatür kenti olan “Miniatur Wunderland” sergisi artık sanal olarak da gezilebilecek. Google’ın model şehire koyduğu araçla elde ettiği sokak görünümleri; insanlara internet üzerinden minyatür şehri görme fırsatı tanıyacak.

Kategori
suriye-halep

Halep’teki yıkım havadan görüntülendi

Suriye’de 5 yıldır yaşanan iç savaşın ticaret ve üretim merkezlerinden Halep’te meydana getirdiği büyük tahribat havadan görüntülendi. Suriye’de 5 yıldır devam eden iç savaş, birçok kentin yanı sıra Halep’te büyük bir yıkıma neden oldu. Binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan ve birçok kenti hayalet şehre çeviren iç savaş, ülkenin ticaret ve üretim merkezi olan Halep’te de onarılması mümkün olmayan bir yıkıma neden oldu. Rusya ve rejim tarafından gerçekleştirilen bombardıman nedeniyle yaşantının can çekiştiği Halep’teki yıkım havadan görüntülendi. Savaş öncesinde kalabalığın ve çocuk seslerinin hakim odluğu Halep sokaklarının ıssızlaştığı anlaşılan görüntülerde, binaların kullanılamaz hale gelmesi dikkat çekti. Enkaz yığınları ile dolu olan sokaklar ise 5 yılda kentte yaşanan iç savaşı gözler önüne serdi.

Kategori
Adana'da-yağmur-yaşamı-felç-etti

Adana’da yağmur yaşamı felç etti

Adana’da şiddetli sağanak yağış yaşamı felç etti. Kentin en işlek caddelerinde yarım metreyi aşan sel suyu oluştu, yüzlerce ev ve işyerini su bastı, araç trafiği kilitlendi.

Kategori
adannaaa

Adana’da taksici cinayeti isyan ettirdi

Adana’da Suriyelilerin öldürdüğü iddia edilen taksi şoförü Erdal Bayakı’nın cenazesinde olaylar çıktı. 47 yaşındaki taksi şoförü Erdal Bayakı’nın cenazesine katılan onlarca taksi şoförü yol kapatarak protesto gösterisinde bulundu. Cinayetin işlendiği andan bu yana ilçede gerginlik tırmanıyor. Sözcü TV ekibi olay yerinden görüntüleri aktardı.

Haber: Turgut ERAT

Kamera: Serdar TEMEL