kan – Sözcü TV

kan

Kategori
kanbgaisi880

Vatandaşlar kan bağışı merkezlerine akın etti

Amerika Birleşik Devletleri’nin Las Vegas kentinde meydana gelen saldırıdan sonra mağdurlara yönelik kan bağışı kampanyası başlatıldı. Birçok kan bağışı merkezine akın eden Amerikalı vatandaşların görüntülerinden örneği oluşturan bir olay motosikletli tarafından çekime alındı. Kan bağışı merkezinde kuyruk oluşturan ABD vatandaşlarının görüntüleri sosyal medyada viral hâle geldi.

Kategori
bogaz-kan-kurban-bayramı

Boğaz’a yine kan aktı

İstanbul Boğazı’nda Kurban Bayramı’nda her yıl görülen manzara değişmedi. Kurban kesim alanlarında kesilen kurbanlıkların kanı, İstanbul Boğazı’na aktı, denizin rengi kızıla döndü. Beylerbeyi sahildeki vatandaşlardan Zafer Gökhan, “Dünyanın eşi benzeri olmayan bir yerde bu görüntüler hoş değil. Yetkililerin daha güzel bir görüntü açısından gerekeni yapması gerekiyor. Koku bizi rahatsız ediyor” şeklinde konuştu.

Kategori
nice-tanık

Nice saldırısı tanığı Şule Bucak, ‘İnsanların haykırışlarını duydum’

Fransa’nın Nice şehrinde düzenlenen ve en az 84 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına şahit olan Eski CHP Genel Sekreter Yardımcısı Şule Bucak, beyaz bir kamyonetin kalabalığın üstüne sürdükten sonra, silah sesleri geldiğini söyledi. İnsanların haykırışlarını duyduğunu belirterek şunları söyledi: “Dün akşam balkonda oturuyorduk. Zeynep Hanım, Şule kamyon kaldırımdan insanları biçerek geliyor” diye bağırmaya başladı.

Kategori
Balgamımda kan var, verem miyim

Balgamımda kan var, verem miyim?

Balgamda kan görmek( hemoptizi) ciddi bir olaydır. Hastanın yaşı kaç olursa olsun mutlaka röntgen ve kan sayımı gerektirir. En basit bir diş enfeksiyonundan, Türkiye’de sıklıkla görebileceğimiz verem hastalığına, erken donem akciğer embolisi ve akciğer kanserinin ilk belirtisine sebep olabilir. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Tuğçe Kasapoğlu Hürkal cevapladı.

Kategori
kan

İHA’nın pervanesi ünlü şarkıcıyı kanlar içinde bıraktı

Ünlü İspanyol şarkıcı Julio Iglasias’ın kendisi gibi şarkıcı olan oğlu Enrique Iglasias’a Meksika’daki konseri sırasında insansız hava aracının pervanesi çarptı. Sahnede kanlar içinde kalan sanatçının parmakları kesildi.

Kategori
MUUUU

MÜSİAD Başkanı’ndan TÜSİAD’a sert sözler

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 23. Olağan Genel Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önce MÜSİAD Başkanı Nail Olpak konuşma yaptı.Konuşmasında MÜSİAD’ın gelecek projelerini anlatmayı arzu ettiğini söyleyen Olpak, ” Ama, baktım, 25 yıldır MÜSİAD’ı görmezden gelmeye çalışan birileri, hazımsızlıklarını, dışa vurmaya başladı. Başkanlığım süresince, ne sansasyonel açıklamalar yaptım, ne de, başka kurumlar hakkında değerlendirmede bulundum. Açıklama veya cevaplarımı, MÜSİAD ilkeleri üzerinden yaptım. Ama gördüm ki, bu yöntem, her zaman doğru değilmiş. Sakin ama vakur tavrımızı, aleyhimize kullananlar oldu. Bazen, keskin ifadeler de kullanmak gerekiyormuş. Herşeyin bir ilki var, o da, bugüne kısmetmiş” diye konuştu.

Kategori
2

Erdoğan TÜSİAD’a yüklendi!

Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyeti kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Türkiye İhracatçılar Meclisi üyelerini ağırladığı programda hitap eden Erdoğan, “Güvenlik kuvvetlerimiz kendilerine açılan bu ateş karşısında derhal misliyle karşılık veriyorlar. Burada bir provokasyon varsa bu devletin değil, terör örgütünün güdümündeki partinin kurguladığı bir provokasyondur. Yaralanan jandarma personelimizin kendi haline terk edildiği böyle bir iddia var ya. Güya orada jandarma yaralı halde bırakılmış onları kendi mensupları gelip almış. Bunların hepsi kayıtlarla resimlerle elimizde mevcut. Bunların tümü külliyen yalandır. Yaralıları almak üzere bölgeye giden helikopterlerimize ateş açıldığı için askerlerimiz hastaneye zor şartlarda ulaştırılmıştır” dedi.