kalem – Sözcü TV

kalem

basliksiz-1-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi-kurtarildi

Kalem ucuna Eyfel dokunuşu

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaşılan video kalem ucuna ile dünyanın çeşitli noktalarındaki tarihi yapıların şeklini veren kişinin çalışmalarını gösteriyor. Söz konusu görüntüler kısa sürede viral hâle geldi.

cover

Cam kalemle karalamaca

Cam kalem fikri bile insana “Ne güzel” dedirtiyor. Cam kalemi mürekkebe batırınca ortaya çıkan görüntü mükemmel. Ayrıca cam kalemle yapılan bu çalışma da çok başarılı…

Kategori
cover

Kalemden masa lambası yaptı!

NZWoodTurning isimli şirketin sahibi ahşap sanatçısı sadece kalem ve reçine kullanarak muhteşem bir masa lambası yaptı. Görüntüler hem dinlendirici hem de nefes kesici. En güzeli ise, lambanın üç boyutlu görüntüsü.

Kategori
kalem-resım

Kalemlerle değil kalemlerden resim yaptı!

İnsan, aslında bir makine. Bir konuya odaklandığında o konuda üst düzey yeteneğe ulaşabiliyor. Christianj Faur isimli sanatçı boya kalemlerini dizerek resim yapıyor.

Kategori
14

Hem kağıtta hem de dijital ekranda yazabilen kalem

Smartpen isimli kalem ile hem kağıt üzerinde hemde dijital bir ekran üzerine yazı yazılabilir. Kalem kağıda değdiğinde Smartpen çalışır. Dijital kopyasını doğrudan bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza bluetooth üzerinden gönderilebilir. Alternatif olarak, kalem ile dahili bellekte ilgili notlar saklayabilirsiniz.

Kategori
Akıllı kalemde gelinen son nokta

Akıllı kalemde gelinen son nokta

Fiziksel yazı ürünlerine borçlu olan Moleskine, bu sefer işin dijital tarafına da el atıyor. Moleskine Smart Writing Set, elle alınan notları veya yapılan çizimleri dijital ortama taşıyor.

Kategori
totemm

Spikerin totemi tuttu!

Bursaspor-Beşiktaş maçının canlı anlatan BJK TV spikerinin kalem kırarak yaptığı totemin ardından gol gelince stüdyo yıkıldı.

Kategori
m66m4

Mürekkebi kurumuş kalemlere çözüm

Herkesin evinin bir kenarında mutlaka içindeki mürekkebi kurumuş bir kalem bulunur. İşte bu kalemleri tekrar hayata döndürmenin en basit yöntemi…

Kategori
Steve-Jobs’un-kemikleri-sızlayacak

Steve Jobs’un kemikleri sızlayacak

Apple, Steve Jobs’un nefret ettiği bir ürünü tanıttı. Evet, Apple sonunda bir “kalem” tanıttı. Steve Jobs’un dijital kaleme karşı nefretinin boyutunu anlamak için biyografisini yazan Walter Isaacson’ına zamanında bu konuyla ilgili neler söylediğine bakmak gerek. Walter Isaacson’a “eğer günün birinde bir dijital kalemin olursa işte o zaman öldün” sözünü Steve Jobs söylüyor ve dün iPhone 6S‘in de tanıtıldığı gece 9 Eylül tarihli büyük Apple konferansında sahnede “Pencil” vardı. Apple Pencil detaylarına bu yazıda pek girmeyeceğim o ayrı bir yazı konusu ama Steve Jobs’un bu konuda tutumu çok net olduğu halde Tim Cook’un bu tür ürün tanıtması gerçekten Apple içinde de büyük tartışmalara neden olmuştur diye düşünüyorum. Kaldı ki yaklaşık 4 yıldır bir çok kalem prototipi üzerinde çalışmışlar ve sonunda bunda karar kılmışlar. Samsung kullanıcılarının kalemlerinin işe yaradığını anlamayan Apple kullanıcıları artık bunu kendileri deneyimleyebilecek.