İşsiz – Sözcü TV

İşsiz

Kategori
issiz880

Dünyanın ıssız köşelerini köpeğiyle gezdi

Sosyal medya platformlarında başta YouTube olmak üzere “Gorilla Entertainment” adıyla içerik üreten ve dünyanın farklı noktalarını gezen Alexandros Mastoras seyahatlerine genelde dostu Max isimli “Husky” cinsi dostu ile çıkıyor.Birlikte birçok yere giden ikilinin görüntüleri derleme hâline getirildi.

Kategori
etrk-edilmis

Terk edilmiş köyde çektiği fotoğraflar ile ünlü oldu

Endonezya’da yer alan Mount Sinabung yanardağının yakınındaki terk edilen köye giren fotoğrafçı Keow Wee Loong, geride kalanları çektiği fotoğraflar ile gösterdi

Kategori
es-bıcaklama

İşsiz koca, uyuyan eşini bıçakladı

Adıyaman’da 33 yaşındaki Mahmut Akdağ, işi 30 yaşındaki Ayşegül Akdağ’ı, uyuduğu sırada 5 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Olay, sabah saatlerinde Alitaşı Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 3 aydır işsiz olan ve psikolojik sorunları bulunan Mahmut Akdağ, eşi Ayşegül’ü uyuduğu sırada bıçakla 5 yerinden yaraladı. Kanlar içinde kalan Ayşegül Akdağ, çığlıklarını duyan komşularının ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından ambulansla Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan ve hayati tehlikesi bulunan kadın, yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.

Kategori
dfghgfhhgfgfg

İşsizlerin yeni mesleği

İşsiz vatandaş sayısı 103 bin arttı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı verilere göre Türkiye’deki işssiz sayısı 2 milyon 970 bin kişi oldu. Ancak sendikalar bu rakamların doğru olmadığını engelli maaşı alan işssizlerin kağıt üstünde çalışıyor gösterildiğini ve işsiz sayısının 5 milyonu aştığını belirtiyor.  Hal böyle olunca işssiz vatandaşların çoğu evine yiyecek götürebilmek için balık tutmaya başladı. Peki bu mevsim denizde hangi balıklar var? Balıkçılığa başlamak için bir olta kaç liradan başlıyor? Oskar balıkçılık Genel Müdürü Yüksel Gürücü olta alırken nelere dikkat edilmesini açıkladı. Sözcü Tv’den Turgut Erat “vira bismillah” diyen yeni balıkçılarla konuştu.

Kategori
guyh6jh

SGK’da “İşsiz evlat vergisi” dönemi

18 yaşını dolduran işsiz ve okumayan gençler SGK şoku yaşıyor. Reşit olduğu için birey kabul edilen gençlere ailelerinin giderine göre gelir testi yapılıyor. Test doğrultusunda SGK prim borcu çıkarılıyor. Borçlu sayısı ise 7.5 milyon’a dayandı. Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel vatandaşları “ödemeyin” diye uyarıyor.

HABER: Turgut ERAT
Kamera: Ömer ULUHAN

Kategori
GGDF

7.5 Milyon işsize SGK şoku!

SGK prim borcunun mağdur ettiği kişi sayısı 7.5 milyona ulaştı. İşsiz kaldıktan sonra gelir testi yaptırmayanlara bir süre sonra SGK’dan yüklü bir miktar borç çıkarılıyor. Devlete borçlanmak istemeyenler ise soluğu “GELİR TESTİ” yaptırmak için Kaymakamlıklarda alıyor. Ancak eviniz, arabanız varsa ya da kira ödüyorsanız işsiz olduğunuzu ve gelirinizin olmadığını ispatlamak o kadar da kolay değil. Yıllarca gazetecilik yapan Yavuz Arslan da mağdurlardan biri. Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel SGK borçlularına “borcunuzu ödemeyin” diyor.

HABER: Turgut ERAT

KAMERA: ÖMER ULUHAN