ışık – Sözcü TV

ışık

Kategori
isik880

En farklı cadılar bayramı kostümü

Cadılar Bayramı’nda çocuklarına led ışık giydiren ebevynlerin çektiği görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi. Sosyal medyada en farklı kostüm olarak lanse edilen görüntüler kısa sürede birçok kişi tarafından izlendi.

Kategori
moon880

Uçan kamera evinizi koruyacak

Evleri akıllı mekanizmalara dönüştürmek için teknoloji devlerinden gelen projelere bir yenisi daha eklendi. Ortaya çıkarılan yeni ürün olan “The Moon” (Ay) mıknatıs tabanı ile kendi platformunun üzerinde havada durabilecek. Indiegogo girişimi ile desteklenen proje “Dünyanın havada durabilen ilk kamerası” olarak tarif ediliyor.

Kategori
gokyuzu

Meksika’da deprem sırasında gökyüzü aydınlandı

Pasifik Okyanusu’nda gerçekleşen ve başta Meksika olmak üzere 6 ülkeyi birden etkileyen 8 Eylül 2017 Meksika Depremi sırasında gökyüzünde enteresan ışıklar belirdi.

Kategori
cover

Az daha faciaya sebep oluyordu, umurunda bile olmadı…

Rusya’nın Kemerovo bölgesinde karşıdan karşıya geçen adam trafik lambasının bozuk olduğunu fark ediyor. Sonrasında ise kendince trafik ışıklarını tamir etmeye çalışan adam, tamir işinde pek başarılı olmayınca oradan ayrıldı.
Kategori
PELİKAN

Pelikanların göç yolunda şaşırtan ışık

Balıkesir’in Erdek İlçesi’nde, sandalla avlanmaya çıkan amatör balıkçı, göç yolundaki pelikanların gökyüzünde oluşturdukları şekilleri cep telefonuyla kaydederken, aniden beliren ve 10 saniye sonra kaybolan ışıklı cismi de görüntüledi. Necmi Yalçınkaya, “Aniden ortaya çıkıp kayboldu. UFO mu diye aklıma geldi” dedi.

Kategori
yaya-ısık-kaza

Işığın rengine aldırmayan yaya…

Rusya’da yayalara kırmızı ışık yanmasına aldırmadan caddeye atlayan adam, kazaya da davetiye çıkardı. Şahsı gören ilk araç ani frenle dururken, panikle yola devam eden yaya diğer şeritteki aracın hedefi oldu. Otomobilin çarptığı şahıs havaya uçup sert biçimde yere düştü ve yaralandı. Hastaneye kaldırılan şahsın hayati tehlikesinin olmadığı açıklandı.

Kategori
Geceyi gündüz gibi aydınlatan 20 bin watt'lık ampul

Geceyi gündüz gibi aydınlatan 20 bin watt’lık ampul

Sınırları zorlayan hazırladığı videoda 20 bin Watt’lık ampul ile neler yapılabileceğini gösteriyor. Gözleri kör edebilecek kadar yüksek ışık çıkaran bu ampul, adeta yanı başınızda duran küçük çaplı bir güneş gibi görünüyor.

Kategori
Gokyuzunde isIktan canli tablo!

Gökyüzünde ışıktan canlı tablo!

Amerikalı bir adam tam 2000 güvercinin ayağına tek tek ışık bağladı. Akşam hava karardı ve 2000 güvercin gökyüzüne salındı. Ortaya çıkan büyüleyici görüntüler görülmeye değerdi.

Kategori
12

Fosforlu çubuklar eritilirse

Geceleri dışarıda kullanılan ve muma benzerliği bulunan; ancak mumdan farklı olarak kendi içinde ışığı olan fosforlu çubuklar yakıldı.

Kategori
ahtapot

4 kilometre derinlikte yaşayan “Hayalet ahtapot” keşfedildi

Uzay araştırmalarının son hız devam ettiği bu günlerde, gökyüzünde bulunan ve bizden milyarlarca ışık yılı uzaklıkta olan cisimler hakkında epey bilgimiz olduğu söylenebilir. Bu cisimler hakkında bilgimiz olmasına rağmen en derin noktası sadece 11 kilometre olan okyanuslar hakkında neredeyse hiçbir bilgimiz yok. Bu bilgi dengesizliğini gidermek adına sürekli olarak çalışanbilim adamları, okyanus yüzeyinin kilometrelerce altında yaşayan yeni bir ahtapot türü keşfetti.

Kategori
şınav-ısparta

Araçlar kırmızı ışıkta beklerken böyle şınav çektiler

Isparta’da kent merkezindeki araçlar için kırmızı ışık yanan kavşakta yaya geçidinin üzerinde şınav çeken bir grubun görüntüsü sosyal paylaşım sitelerinde ilgi çekti. O anlar cep telefonu kamerasına böyle yanısıdı.

Kategori
dans

Sahnedeki dansçıların üzerine ışık kafesi böyle düştü

Hindistan’da sahne üzerinde ışıkları taşıyan demir blok devrilince onlarca dansçı ağır yaralandı. Dans performansını çeken seyirci olay anında kayıttaydı. İşte o anlar…

Kategori
Drone Rekor İntel

İntel’in sanatçı Drone’ları rekor kırdı!

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Intel, geçtiğimiz günlerde ilginç bir rekora imza attı. Intel’in ekibi Beethoven’ın 9. senfonisini çalan orkestraya üzerlerinde ışık bulunan 100 Dron’un ışık gösterisiyle eşlik etti. Böylelikle firma, en fazla Dron’u aynı anda kontrol edebilmesi sebebiyle Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı.

Kategori
Jelly2

Renk değiştirmede bukalemunla yarışan denizanası

‘Ay denizanası’ adıylada bilinen ve en yaygın denizanası türlerinden biri olan bu canlıların %98 civarı sudan oluşuyor. Türkiye’de de sık rastlanan bu canlılar şeffaf yapıları sayesinde üzerlerine yansıtılan ışığın rengini alıyorlar. Led ışık düzeni kurulan bir akvaryumdaki denizanaları renk değiştirme konusunda bukalemunlarla yarışıyor.

Kategori
ışıkkg

Işığın büyüsüne kapılacaksınız

İngiliz müzik yapımcısı Floating Points yeni yayınlanan albümü için “Silhouettes” adlı bir video yayınladı. Klip başarılı yönetmenliği ve muhteşem görselliği ile sizi büyüleyecek.

Kategori
light

Işık 50 kamerayla hayat buldu

Olympus Almanya inanılmaz bir ışık gösterisine imza attı. Tam 50 profesyonel fotoğraf makinesi ile gerçekleşen çekimde ışıkla çizilen portreler hareketli olarak ölümsüzleştirildi.

Kategori
5

Havai fişeklerin time lapse hali

Kanada takımı, Çin ve Brezilya yenerek, ışıklı havai fişek kutlamalarının bu yılki galibi oldu, işte o galibiyetin time lapse yöntemi ile gösterimi.