ip – Sözcü TV

ip

Kategori
ipmeydan880

İp hattında ölüme meydan okudular

Yüksek irtifaya döşedikleri ip hattında kayan sporcuların görüntüleri sosyal medyanın gündemine geldi. Aksiyon kamerasıyla kaydeden görüntüler sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori
iple880

Yüksek irtifada ölüme meydan okudular

Fransa’nın güney doğusunda yer alan Guillestre’de Pablo Signoret, Friedi Kuhne, Matthias Brunner, Jobber Moltmaker ve Julie Julez’den oluşan ekip 100 ve 190 metre irtifada iple yürüdü. Görüntüler kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori
İp üzerinde muhteşem şov

İp üzerinde muhteşem şov

Yer çekimine meydan okuyan Giovanna Petrucci adlı genç kız  ip üzerinde akıl almayacak hareketler yaparak izleyenlerin beğenisini kazandı.

Kategori
sorf

Nehirde bungee sörf

Bu görüntüler İsviçre’nin Zürih kentinde çekildi. Limmat Nehri’ne giren bir maceraseverin köprüye bağladığı bungee ipine tutunarak sörf yapması renkli görüntüler oluşturdu. Nehirde kano yarışı düzenleyen sporcular da karşılaştıkları manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bu ilginç anlar ise bir amatör kameraya yansıdı.

 

Kategori
İp-kopunca-köprüden-aşağı-düştü

İp kopunca köprüden aşağı düştü

Çin’de sarkıtılan ip yardımıyla köprüden aşağı inmek isteyen görevli, ip kopunca aşağı düştü. Talihsiz adam yere çakılırken, çevredekiler ise büyük panik yaşadı. Düşme sonucu ağır şekilde yaralanan adam, süratle hastaneye kaldırıldı. O anlar cep telefonu kamerasına böyle yansıdı.

Kategori
4

Ağaçtan suya kısa yolculuk

Ağaçlara bağladıkları iplerle adrenalin tutkunları bu seferde kendilerini suya attılar. O anları kameralara ve su geçirmez cihazlara kaydeden atlayıcılar videolarını sosyal medyada paylaştı.

Kategori
Ip ve Balondan lamba nasil yapilir?

İp ve Balondan lamba nasıl yapılır?

Şişirilmiş balonla ve herhangi bir ince urgan, kenevir, sicim ipi, yün gibi iple ve   yapıştırıcı ile lamba yapmak mümkün. Son zamanların moda olan ev aydıntama aksesuarlarından olan balon lamba bakın nasıl yapılır?

Kategori
8

Boynuna dolanan salıncak ipi hayatına mal oldu

Karaman’da 8 yaşındaki Emine Uluer, evlerinin önündeki ağaca kurduğu salıncakta sallandığı sırada boynunu ipe dolaması sonucu boğularak yaşamını yitirdi.

Kategori
iPhone 6 ile nefes kesen kayak çekimi

iPhone 6 ile nefes kesen kayak çekimi

Kayak sporuyla profesyonel olarak ilgilenen İsviçreli Nicolas Vuignier, belli ki “cebimde iPhone’um varken drone’a ihtiyacım olmaz” demiş ve iple bağladığı iPhone 6’sını tek elinde sallayarak 360 derecelik, son derece etkileyici bir videoya imza atmış.İşte o nefes kesen görüntüler..

Kategori
Çivi ve iple yapılan muhteşem sanat eseri

Çivi ve iple yapılan muhteşem sanat eseri

Ukrayna asıllı sanatçı Zenyk Palagniuk şaheseri .Bir kara kalem, bir çekiç, 5 kilogram kadar çivi ve 400 metre ip ile yapılan şaheseri görenler inananmadı.

Kategori
ip dansı

İp üzerinde adrenalin dolu dakikalar

İki nokta arasına gerilen naylondan yapılmış bir ip üzerinde dengede hareket etmenin amaçlandığı bir etkinliktir. Bazı yönleriyle ipte yürüme etkinliğinden ayrılır. İki nokta arasına gerilen ip genelde alçakta olur ancak daha fazla adrenalin yaşamak isteyenler bu ipi istedikleri yüksekliğe çıkarabilir. Bu eğlenceli spor gün adrenalin tutkunlarının favorilerinden biri… Bu dalda Guinness Dünya Rekoru ise Norveç’in 1000 metre yükseklikteki Kjerag Dağı’nın fiyortlarını yürüyerek geçen Christian Schou’ya ait…