insan – Sözcü TV

insan

Kategori
pilot880

İnsan pilot ‘yapay zeka drone’u yendi

NASA, YouTube’da yayınladığı video ile insan pilot ile yapay zeka drone’u arasında gerçekleşen yarışı paylaştı. Yarış boyunca düzgün ve rotaya uygun şekilde hareket eden yapay zeka drone’u insan pilot tarafından geçildi.

Kategori
robot880

İnsansı robot son hünerlerini gösterdi

Teknoloji devi Boston Dynamics’in geliştirdiği insansı robot Atlas üzerinde yapılan son geliştirmeler video aracılığıyla sunuldu. Engeller üzerinden atlayan ve son olarak havada takla atan robotun yaptıkları sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori
gronland880

Grönland’a yaptığı seyahati belgeselleştirdi

Dennis Schmelz isimli yelkencinin Grönland’a yaptığı seyahat; kısa belgesel formatıyla Vimeo platformu üzerinden izleyicilerle buluştu. Temmuz ayında yaptığı seyahat süresince eriyen buzulları, bölgenin coğrafyasını ve o bölgede bulunan insanları görüntüleyen Schmelz’in çalışması sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori
uzayli880

Bilim insanları: ‘Uzaylılar fiziken insanlara benzeyebilir’

Evrim teorisinden yola çıkan araştırmacılar evrimsel süreç sonunda uzaylıların fiziken insanlara benzeyebileceği yönünde tahminde bulundu.

Kategori
nest880

İnsanlar için kuş yuvası oluşturuyor

ABD, California içerisinde bulunan Big Sur’da yaşayan Jayson Fann, ormandan topladığı ağaç kökleri ve dallarla insanlar için kuş yuvası yapıyor.

Kategori
kus

Bu kuş insan gibi duş yapıyor!

Videodaki kuşun insan dostu bunu mümkün hale getirmiş. Üstelik bunu yalnızca bir plastik şişe ile yapmış. İşte o muhteşem görüntüler

Kategori
telefon880

Instagram bize yalan söyletiyor

Sosyal medya platformu olan Instagram içerisindeki paylaşımları konu alan Ditch the Label kuruluşunun videosu; gerçek hayatta olduğumuz kişiyle Instagram’da kendimizi yansıttığımız hâli karşılaştırıyor.

Kategori
cover

Minik kedi yavrularını bakın nerede besliyor

Dünyaca ünlü café zinciri Starbucks’ın yeni misafiri yakın zamanda doğum yapmış bir kedi. Kedi her gün açılışta yavrularını içeri alıyor ve oranın sıcak ortamında minik bebeklerini besliyor. Çalışanlar ve müşteriler ise bu durumdan fazlasıyla memnun.

Yakın zamanda birkaç gıda zincirinde hayvanların kabul görmemesi üzerine bu görüntüler yüreklere biraz da olsa su serpti.

Kategori
cover

Sportif köpek sahibini çalıştırıyor

Spor sevdalısı bu köpek ‘insanı’nın az spor yapıyor olduğundan sıkılmış olacak ki, onu çalıştırma gereği duymuş. Birçok insandan daha iyi spor yapan bu köpek çok tatlı!

Kategori
hhh

İnsan psikolojisi hakkında 10 ilginç bilgi…

Yaşam tarzımız değiştikçe bilimde yeni terimlerle, bilgilerle karşılaşıyoruz. Bunlardan en çok yaşadığımız ya da günlük hayatımızda karşımıza çıkan bilgileri sizler için derledik…

Hiç bilmediğimiz fobilerimiz, yaşamın hızlanmasıyla stresin de artması ve hayatımıza etkileri, sosyal medyanın gelişmesiyle çoğalan psikolojik etkiler ve daha niceleriyle ilgili temel bilgiler…

Kategori
cover

Böyle insanlara ihtiyacımız var

Deniz ve okyanuslara atılan çöplerin doğal hayatı ne kadar kötü etkilediği hep söylenir. Bunun mağduru bir su kaplumbağası, birkaç iyi denizci tarafından bulundu. boynuna dolanan file nedeniyle nefes sorunu yaşayan kaplumbağayı kurtaran denizcilerin videosu ise sosyal medyada övgü topladı.

Kategori
bilim

2016 yılında bilimde yaşanan gelişmeler

2016 yılında bilimde öne çıkan gelişmeleri ‘bilimsel insan’ kısa bir video ile anlatmış. İşte Einstein’ın öngördüğü yerçekimsel dalgaların keşfinden, ‘Juno’ uzay aracının 5 yıllık yolculuğunu tamamlayarak Jüpiter’e ulaşmasına kadar 2016’da yaşanan bilim olayları.

Kategori
eyferl

Eyfel Halep için karardı

Paris Belediyesi  Halep sakinlerine destek için  Eyfel Kulesi?nin ışıklarını kapattı.Eyfel Kulesi bu akşam sembolik olarak ışıklarını yaktı ancak 20 itibari ile karanlığa gömüldü. Eyfel Kulesi Suriye’nin Halep şehir sakinlerinin karşılaştığı dayanılmaz durum karşısında dayanışma için akşamı kapalı olacak. Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Halep  şehri sakinlerinin durumunu  ‘karşı karşıya  kaldığı dayanılmaz bir durum  olarak tanımlayarak durumu kınamak için dünyanın tanıdığı Paris’in simgesi Eyfel Kulesi’ni akşam 20:00’dan itibaren  karanlıkta kalmasına  karar verdi. Dünyada gözlenen  anıt üzerinden, uluslararası topluma mesaj vermeyi ve daha acil hareketini sağlamaya davet ediyor.

Kategori
domuz

Milyonlarca insan bu görüntüyü konuşuyor

Çin, sosyal medyada paylaşılan bu görüntüleri konuşuyor. Tam olarak nerede çekildiği bilinmeyen bir videoda ‘mutasyona uğramış’ bir domuz yavrusu görülüyor. Yüzü insana benzeyen ve alnında ‘penis’ bulunan yaratık, görüntülerini kaydeden kameraya esniyor ve güçlükle nefes alıyor. Geçen yıl bir çiftçi, ‘mutasyana uğramış’ benzer bir domuzun fotoğraflarını yayınladıktan sonra para tekliflerine boğulduğunu iddia etmişti. Yerel gazeteler tuhaf görünüşlü hayvanın fotoğraflarını yayınladığında, Tau Lu adlı çiftçinin arkadaşları ve komşuları Nanning şehrine bağlı Yanan kasabasında çiftliğine akın etmişti.

Kategori
Dış görünüşün insanlar üzerindeki etkisi

Dış görünüşün insanlar üzerindeki etkisi

6 yaşındaki bir kızın dış görüntüsü ve kıyafetlerini değiştirilerek insanların yaklaşımları arasındaki farkı gözler önüne sermiş.

Kategori
7

İnsana 100.000 volt elektrik verilirse

İnsan etinin farklı voltajlarda elektriğe maruz kaldığında nasıl etkileneceğini araştıran bir adam balistik jeli kullandı. 250, 2500 ve 100.000 voltların kullanıldığı deneyde olası bir yüksek voltaj elektriğe maruz kaldığımızda neler yaşayacağımızı öğreniyoruz.

Kategori
7

İnsanla ayının dostluğu

İnsanla bir boz ayının dostluğu kameralara böyle yansıdı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde yerde yatan adamın yanında bir ayı yatıyor ve dostça anlaşıyorlar.

Kategori
flyboard

Flyboard Air gerçekten uçuracak

Tazyikli su ile çalışan Flyboard aracının yeni modeli Flyboard Air, insanları gerçekten uçuracak. Flyboard Air’in testleri yapılmaya başlandı.

Kategori
rekor

Guinness rekorunu böyle kırdılar

1200 yatak ve her yatağı ayakta tutan toplam 1200 insandan oluşan gösteri Guinness rekorlarına girmeyi başardı. O tarihi an böyle görüntülendi.

Kategori
Bu pano ateşinizi ölçüyor

Bu reklam panosu ateşinizi ölçüyor

Theraflu isimli soğuk algınlığı için Polonya’da gerçekleştirilen reklam kampanyasında, sokaklara insanların ateşleri olup olmadığını ölçen reklam panosu yerleştirildi. Pano termal kamera sayesinde insanların vücut ısılarını ölçebiliyor.

Kategori
3434t3g

Aslan kafayı arabaya takarsa…

İnsanlarla iyi anlaşan bu devasa aslan kafayı arabaya takıyor. Sonrasında arabanın yan aynalarından birini koparan aslan bakın sonra ne yapıyor.