google – Sözcü TV

google

Kategori
logominayatur880

Dünyaca ünlü logolara minyatür çalışması

Sosyal medyada paylaşılan bir video dünyaca ünlü logoları minyatür çalışmasıyla yansıtan bir kişiyi gündeme getirdi. Facebook, Google gibi dünyaca ünlü markaların logoları kilden yapılmış minyatür çalışmalara dönüştüren kişiye ait görüntüler sosyal medyada viral oldu.

Kategori
kulaklik800

Google tanıttığı kulaklık ile dil sınırlarını zorladı

Google yeni çıkardığı telefonlarla uyumlu olan Pixel Buds’ı tanıttı. Google Translate uygulamasına erişim sağlamasıyla gerçek zamanlı olarak çevirileri sesli olarak kullanıcılara ileten ürün; 40 farklı dilde çeviri desteği sunuyor.

Kategori
wunderland880

En büyük minyatür kente sanal gezinti artık mümkün!

Almanya, Hamburg’da bulunan ve dünyanın en büyük minyatür kenti olan “Miniatur Wunderland” sergisi artık sanal olarak da gezilebilecek. Google’ın model şehire koyduğu araçla elde ettiği sokak görünümleri; insanlara internet üzerinden minyatür şehri görme fırsatı tanıyacak.

Kategori
istanbul-timepalse

İstanbul’da yaşanan doğa katliamıyla yüzleşmeye hazır mısınız?

Google’ın yeni Timelapse projesi ile gezegenimizin uzaydan çekilen görüntüleri, son 32 yıl içinde gerçekleşen değişimleri görmemize olanak sağlıyor. Dünyanın herhangi bir noktasını seçip incelediğimizde hemen hemen her yerde aynı ‘katliam’ göze çarpıyor. Doğal ve yeşil alanların giderek yok olduğu ve yerini betonlaşmaya bıraktığı, nehir ve göllerin kuruyarak yok olduğu, deniz kıyılarının betonlarla doldurulduğu ve bunların sonucunda gezegenin doğal kaynaklarının nasıl yok edildiği ortaya çıkıyor.

Kategori
1

Google kameralarına yakalanmış 13 tuhaf görüntü

Bu fotoğrafları ilk gördüğünüzde bir anlam çıkaramayabilirsiniz ancak bu görüntüler Google kameraları tarafından yakalandı. Aralarında hala sırrı çözülememiş kareler olsa da bu fotoğraflar Google tarafından yakalanmış 13 sıradışı anı anlatıyor…

Seslendirme/Kurgu: Mertcan ŞENER

Kategori
10

Google sürücüsüz araba patentini aldı

Google, sürücüsüz arabalarının yayalara çarpma olasılığına karşın yapışkan yüzey patenti aldı. Patent başvurusunda ise, “Amaç aracın ön tarafındaki yapışkan yüzeyin kaza anında harekete geçerek yayayı araca yapıştırması” şeklinde bir açıklama yer aldı.

Kategori
9

Google’ın radar kontrollü saati

Google’ın geçen yıl gösterilen smartwatch ile bir prototip yayınlanmıştı. Bu yıl Google ilk gerçek kendi prototipi gösterdi. Google’ın saati içine konulan küçük bir çip ile radar sensörleri sayesinde elinizi yaklaştırdığınızda görme ve tanıma özelliğine sahiptir.

Kategori
8

Google’dan modüler telefon

Google’ın Gelişmiş Teknoloji ve Ürünler bölümü Project Ara adında, modüler akıllı telefonlar için değiştirilebilir parçaları olan akıllı bir telefon yaptı. Bu parçalarla kıyafetinize göre istediğiniz rengi seçip o parçayı kolayca takabiliyorsunuz.

Kategori
12

Dokunmatik projeksiyon cihazı

Eğer Google’ın projeksiyon cihazına aşina değilseniz, basitçe söylemek gerekirse görüntü tanıma platformu olarak tanımlanabilir. 3D kamera kullanarak projektör donanımlı bir cihaz ile artırılmış gerçeklik sağlar. Nesneleri eklemek ya da sadece bir mobil cihazın konumunu izlemek için kullanır.

Kategori
1

Google’dan evinize sesli asistan

Google tarafından her yıl düzenlenen geliştiriciler konferansı Google I/O 2016’da ilk olarak Google’ın sesli asistan özelliği ile çalışan Google Home tanıtıldı. Google servislerinin tamamını destekleyen yeni sesli asistan Google Home ile tüm evi sesli olarak yönetmenize imkan sunuyor ve bağlı olduğu tüm akıllı cihazlarla etkileşim halinde çalışıyor.

Kategori
3

Google’dan sanal gerçeklikte yenilik

Daydream, cep telefonları için Google’ın yeni Android tabanlı işletim sisteminin bir parçasıdır. Yazılım yeni mobil işletim sistemi ile oluşturulan akıllı telefonlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.Bununla birlikte sanal gerçeklikte farklı bir boyut kazandırılmak istendi.

Kategori
5

Google’dan çalışan kadınlar için emoji

Google, çalışan kadınları temsil eden 13 yeni emoji tasarladı. Google’ın mühendisleri iş hayatındaki kadınları temsil eden 13 yeni emoji hazırladı. Emojiler arasında sağlık sektörü çalışanları, bilim insanları, iş kadınları, öğretmenler, çiftlikte çalışan kadınlar, müzisyenler var.

Kategori
10

Google’a emoji ile arama özelliği geldi

Küçük resimlerin bir kelimeyle aramaya göre daha iyi sonuç verdiğini söyleyen Google yeni arama özelliğini tanıttı. Arama motorunun kaç emojiyi desteklediğine dair bir bilgi verilmese de yeni özellik epeyce kullanılacak gibi gözüküyor.

Kategori
Google'ın-sürücüsüz-aracı

Google’ın sürücüsüz aracı

Teknoloji aynı zamanda engelliler için de çalışıyor. Sürücüsüz araç teknolojisi ile gözleri görmeyen biri rahatlıkla araba kullanıyor. Google’da bir de uzaktan kumanda edilen araçlar var. Siz evdeyken aracınızı kentteki bir otoparktan yanınıza çağırıyorsunuz. Araç kendisi geliyor, sizi alıyor. Bu teknoloji sayesinde otopark ve ulaşım sorunu da rahatlayacak.

Kategori
5

Google 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için doodle yaptı

Dünya Kadınlar Günü, Google tarafından atlanmadı. Her yıl 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü için arama motoru Google videolu bir doodle hazırladı.

Kategori
robot köpek

Robot köpek gerçek köpekle karşılaşınca…

Google’ın robot köpeği Spot, yeni bir video ile tekrar gündeme geldi. Android’in kurucusu Andy Rubin’in köpeği Fido ile karşılaşan Spot, robot teknolojisinde ne denli gelişmeler olduğunu kanıtlar düzeyde. Sadece askeri alanda değil sosyal çevreden de ilgi gören robot köpek izleyenlere ilginç dakikalar yaşattı. Videoda Fido’nun Spot’tan pek hoşlanmadığını görüyoruz.

Kategori
robot

Google’ın insansı robotu Atlas özgürlüğüne kavuştu

Amerikan teknoloji devi Google tarafından geliştirilen 1,75 santimetre boyunda ve 81 kilogram ağırlığındaki Atlas robotu ile bilim kurgu gerçeğe dönüştü.

Kategori
apple google

Google’dan Apple’a piyano göndermesi!

Dünya devi teknoloji firması Google, sahibi olduğu Android işletim sistemi için Grammy ödül töreninde yayınladığı yeni reklam filminde ürün çeşitliliği ve açık fikirlilik konusunda rakiplerini eleştirdi. “Bir piyanonun tüm tuşları aynı sesi çıkarsaydı nasıl olurdu?” sorusu üzerinden çok seslilik vurgusu yapan Google, birçok firmanın Android cihazlar üretmesinin daha iyi sonuçlar ürettiğini savunuyor. Google reklam filminde bir isim vermesede teknolojiseverler, tek tip cihaz üreten ve işletim sistemine müdahalelere izin vermeyen Apple’ın hedef gösterildiği konusunda hemfikir.

Kategori
12

Google’da, 2015 yılında neler arandı

Kimine göre alim kimine göre arif olan Google’a bu sene tüm dünyada neler soruldu ise Google bunu kısa bir videoyla anlatıyor…

Kategori
2015'te Google'da dünya en çok neleri aradı?

2015’te Google’da dünya en çok neleri aradı?

2015’te neleri merak ettik, kimleri aradık, hangi diyetleri uyguladık, hangi şarkılarla eğlendik? İşte Google’ın 2015 yılında en çok arananları…

Kategori
google

Google hakkında şok iddia!

Teknoloji devi Google’ın ABD’deki öğrencilerin kişisel verilerini ve internet aramalarını kaydettiği öne sürüldü. Dijital haklar konusuyla ilgili çalışmalar yürüten uluslararası sivil toplum kuruluşu Elektronik Cephe Vakfı (EFF), Google’ın bu uygulamasına tepki göstererek, Amerikan Federal Ticaret Komisyonu’na şikâyette bulundu.