göç – Sözcü TV

göç

Kategori
japona880

Tsunami dünyanın en uzun deniz göçüne neden oldu

Japonya’da 2011 yılında meydana gelen 9 büyüklüğündeki depremin etkileri hâlâ devam ediyor. Depremin etkisiyle oluşan tsunami sebebiyle yaklaşık 300 farklı deniz canlısı Pasifik Okyanusunun karşı kıyısında yer alan Kuzey Amerika sahillerine sürüklendi.

Kategori
ninovka880487

Çekirge göçü istilaya neden oldu

Rusya’nın Ninovka bölgesinde kıyamet tasvirlerine uygun bir olay gerçekleşti. Bölgedeki balıkçılar aniden gökyüzünde beliren devasa çekirge sürüsünü görünce şaşkınlığa uğradı

Kategori
goc

Cilvegözü TIR çıkışlarına kapatıldı

HATAY’ın Reyhanlı İlçesi?ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı, Suriye’nin Halep kentinden beklenen göç ya da yaralıların getirilecek olması nedeniyle ikinci bir emre kadar TIR çıkışlarına kapatıldı. Cilvegözü Sınır Kapısı’nda, sınırının karşısında bulunan ÖSO’nun kontrolündeki Suriye?nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı?nda güvenlik önlemlerinin arttırılması çalışması nedeniyle bu sabahtan itibaren ikinci bir emre kadar TIR çıkışlarına izin verilmedi. Suriye?den, hasta, yaralı ve tüccarlar ile aile birleşimi kapsamındaki gelenlerin ise giriş işlemleri yapılıyor.

Kategori
11

Suriye’den Türkiye’ye yeni göç dalgası

DAEŞ’in sınırda yaşayan köylere ve mülteci kamplarına saldırması sonucunda çoğunluğunu Türkmenlerin oluşturduğu Suriyeli siviller, Kilis sınırına gelmeye başladı.

Kategori
sığırcıkk

İngiltere’de kuşlardan görsel şölen

İngiltere’de binlerce sığırcık kuşu, tarlaların üzerinde uçarken birlikte sergiledikleri hareketleriyle görsel şölen sundu. Sürüler halinde şekilden şekile giren 70 bini aşkın sığırcık kuşunun gökyüzündeki dansı ilginç görüntüler oluşturdu. Tarlaların üzerinde siyah bir bulutu andıran kuşların senkronize hareketleri, dalgalanmaları ve eşsiz bir uyumla uçmaları izleyenleri büyüledi.

 

Kategori
Ren geyiklerinin karlar üzerindeki harikulade görüntüsü

Ren geyiklerinin karlar üzerindeki harikulade görüntüsü

Fotoğrafçı Jan Helmer Olsen’ın Norveç’te karşılaştığı muazzam bir ren geyiği sürüsü.. Daha sıcak bölgeye gitmek adına toplanan hayvanların drone yardımıyla kaydedilen görüntülerini izliyoruz.

Kategori
m4m45m4

İspanya’da polis Suriyeli çocuğu öldüresiye dövdü

İspanya’da çekilen görüntülerde, polisin Suriyeli mülteci çocuğa yaptığı işkence anbean kaydedildi. Videoda, ülkesindeki savaştan kaçarak sığınmacı olarak İspanya’ya giden Suriyeli çocuk, işkenceye maruz kalıyor. Defalarca kafasından darbe alan çocuk baygınlık geçiriyor.

Kategori
5

110 bin Kosovalı ülkeyi terk etti, bunlardan 16 bini geri döndü

Uluslararası Göçmenler Gününde açıklama yapan Kosova İçişleri Bakanlığı, 2014 ve 2015 yılında yaklaşık 110 bin Kosovalının ülkeyi terk ettiğini, bunlardan sadece 16 bininin geri döndüğünü belirtti.