geyik – Sözcü TV

geyik

Kategori
drone880

Drone ile şans eseri çekilen inanılmaz görüntü

Kanada’da yer alan Ontario’nun kuzey bölümünde drone ile şans eseri çekilen görüntü sosyal medyanın gündemine oturdu. Dan Nystedt’in çektiği görüntüde drone ile bölgede çekim yapan kişi bir anda kendisini yaşam mücadelesi çekerken buldu. Bir kurdun avlamak istediği geyiğin yaşam mücadelesi drone görüntülerine tamamiyle yansıdı.

Kategori
albino880

Mucize geyik İsveç’te görüntülendi

İskandinavya bölgesinde sayıları oldukça azalan ve İsveç’te toplum nüfusları 100’ün altına inen ve Albino hayvan olduğu düşünülen beyaz geyik ailesine ait bir üye görüntülenmeyi başardı. İnsanlarda da görülen Albinoluk, renklenmeyi sağlayan melanin pigmenti azlığı ile ortaya çıkıyor.

anora880

Kafataslarını sanata dönüştürdü

Rus sanatçı Anora Ashurova, emsallerinden farklı bir özelliği ile ayrılıyor. Ashurova, hayvan kafataslarını oyarak kelt imgeleriyle süslemesiyle biliniyor.

Kategori
basliksiz-2

Boğulmakta olan yavru geyiği bir köpek kurtardı

“Storm” isimli bir köpek, denizde boğulmakta olan yavru geyiği kıyıya çıkararak nefes almasını sağladı ve onu ölümden döndürdü.

Kategori
Otomobilin-çarptığı-geyik-onlarca-metre-havaya-fırladı

Metrelerce havaya böyle fırladı!

Otomobilin çarptığı geyik onlarca metre havaya fırladı. Otoyolda seyir halinde olan bir aracın kamerasına ilginç bir görüntü yansıdı. Görüntülere göre, karşı yönden gelen bir otomobilin önüne aniden yavru bir geyik çıktı. Aracın çarptığı geyiğin onlarca metre havaya fırladığı görüldü. Neye uğradığını şaşıran sürücü ise yol kenarına çektiği aracından inerek olaya anlam vermeye çalıştı.

Kategori
3

Okyanustan geyik çıktı

ABD’nin New York kenti yakınlarında Atlantik Okyanusu kıyısındaki Long Island Boğazı’nda köpekbalığı avına çıkan balıkçılar, kıyıdan 11 km açıkta yüzen bir geyiği kurtardı.

 

Kategori
Ren geyiklerinin karlar üzerindeki harikulade görüntüsü

Ren geyiklerinin karlar üzerindeki harikulade görüntüsü

Fotoğrafçı Jan Helmer Olsen’ın Norveç’te karşılaştığı muazzam bir ren geyiği sürüsü.. Daha sıcak bölgeye gitmek adına toplanan hayvanların drone yardımıyla kaydedilen görüntülerini izliyoruz.

Kategori
Yaban geyiği havada taklalar attı

Yaban geyiği havada taklalar attı

ABD’nin Kentucky eyaletine bağlı Visalia kentinde ormanlık alandan geçen yolda ilerleyen bir polis otosu, bir anda önüne çıkan yaban geyiğine çarptı. Feci kazada geyik havada taklalar atarken, inanılmaz bir şekilde ayakları yere basar basmaz da koşarak kaçtı. Yaralandığı sanılan hayvanın akıbeti ise bilinmiyor.

Kategori
babyy

Sevimli bebek Bambi ile karşılaşırsa…

Yeni yeni yürümeye başlayan bebek sevimlilikte kendisi ile yarışan yavru bir geyikle karşılaşınca ortaya bu görüntüler çıkıyor.

Kategori
Kaçmak-isteyen-geyik-havuza-böyle-düştü

Kaçmak isteyen geyik havuza böyle düştü

Annesinden ayrılan yavru geyik düştüğü bir evin bahçesindeki havuzdan bir türlü çıkamayınca olaya ev sahipleri el attı. İşte o yavru geyik kurtarıldığı an havuza tekrardan böyle atladı.