fare – Sözcü TV

fare

Kategori
fare880

New York metrosundaki fare ortalığı birbirine kattı

Uladzimir Taukachou’nun Storyful platformu üzerinden aktardığı video haber New York’da bulunan metroya giren fareyi sosyal medyanın gündemine getirdi. Fareye değmemek için metro banklarının üzerine çıkan insanların görüntüsü sosyal medyada kısa sürede viral hâle geldi.

Kategori
seks880

Bilim insanları: ‘Seks yaşlandırıyor’

Brezilya’daki Rio Grande do Sul Üniversitesi’ne bünyesinde araştırma yapan bilim insanları, üreme eylemenin yaşlandırdığını keşfetti. 80 adet fare üzerinde yapılan deney sürecinde üreme yapan ve yapmayan fareler iki gruba ayrıldı. Deneyin sonucunda üreme eyleminde bulunan farelerin hücre yapılanmasında yaşlanmada rol oynayan oksidatif stresin daha fazla olduğu ortaya çıktı. Bilim dergisi Biogerontology’de yaptıkları deney hakkında çalışma yayımlayan araştırmacılar ortaya çıkan sonuçların seksin yaşlanma üzerinde bilinenin aksine kötü bir etkisi olduğunu belirtti.

‘Hücre ve organların yenilenmesi gecikiyor’

Yayımlanan çalışma içerisinde vücudun metabolizma yenilemesi için gereken enerjinin sınırlı bir miktarda olduğu belirtilirken; üreme için ayrılan enerji arttıkça vücudun metabolizma seviyesinin düştüğünü ve hücre ve organlara yönelik yenilenmenin daha yavaş olduğunu açıklandı. Vücudun metabolizmayı yenilemek gibi eylemler için sınırlı bir miktarda enerjiye sahip olduğunu belirten bilim insanları, üreme için harcanan enerji arttıkça, hücre ve organların yenilenmesi için daha az enerji ayrıldığını, bunun sonucunda da vücudun yaşlanmaya başladığını ileri sürdü.

Kategori
cover

Hayvanların en yakın dostu

Güney Amerika kıtasına özgü olan kapibara isimli bu kemirgen, bütün hayvanlarla iyi geçinmesiyle tanınıyor. Minik keçiler kendilerine göre biraz daha büyük olan kapibaranın üzerine çıkıp onunla kendilerince oyun oynuyorlar. Kapibaralar, Guinness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en büyük faresi olarak girmiştir.

Kategori
tttttt

Tom ve Jerry gerçekmiş!

Tom ve Jerry’i bilenler bilir… Bir zamanların en popüler ve muhteşem çizgi filmi olan Tom ve Jerry’deki karakterler sanki bu videoda gerçek olmuş…

Kategori
ham

Çekirdek için çıldıran minik fare…

Çekirdeği kim sevmez ki? Bu minik fare de çekirdek için çıldırıyor ve kavanozun etrafında dönmekten vazgeçmiyor… Sonunda başarıya ulaşıyor ve kavanoza dalıyor…

Kategori
3r223r

Çıngıraklı yılanın sıçana saldırdığı anlar ilk kez yavaş çekimde yakalandı

Hayvan krallığının en çok korkulan yaratıklarından biri olan çıngıraklı yılanın davranış aksiyonları hakkında halen çok az şey bilinmektedir. Ancak araştırmacılar ilk kez bir çıngıraklı yılanın sıçana saldırdığını anı kullanmak için ilk kez 3 boyutlu kameralardan kullandı.

Kategori
faraler

Dev fareler birbirine girdi

Dev fareler birbirine girdi, kedi şaşkınlıkla izledi. Tayland’da iki lağım faresinin kavgası amatör kameraya yansıdı. Kayda yansıyan üçüncü hayvansa olan biteni şaşkınlıkla seyreden kediydi. Kavga farelerden birinin kaçışıyla sona ererken, fare avcısı olarak bilinen kedinin olaya dahil olmamak için maksimum dikkat gösterdiği görüldü.

Kategori
f31f4

Sahibi hapşırınca peçete götüren fare

Doğduğu anda beri sahibinin yanından ayrılmayan Pipper isimli fare onun her ihtiyacına elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyor. Öyle ki, sahibi hapşırınca ona peçete dahi götürecek kadar akıllı bu fare görenleri hem etkiliyor hem şaşırtıyor.

Kategori
Sahibinin hapşırdığını duyunca ona peçete götürüyor

Sahibinin hapşırdığını duyunca ona peçete götürüyor

Doğduğu anda beri sahibinin yanından ayrılmayan Pepper isimli fare onun her ihtiyacına elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyor.

Kategori
fare-yılan

Anne fare yavrusunu böyle kurtardı

Farenin yavrusunu yemek isteyen yılanla kavgası izleyenleri hayretler içerisinde bırakıyor. Görüntülerde, yılan avladığı yavru fareyi yemek için uygun bir yere götürdüğü görülüyor. Bunu gören anne fare yavrusunu yılandan kurtarmak için yılana saldırıyor. Anne farenin saldırısı karşısında yavru fareyi bırakmak zorunda kalan yılan, otların arasın kaçarak canını zor kurtarıyor.

Kategori
14

Ayakta çalışmak için tasarlanmış bilgisayar faresi

Kanada Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan buluşta özel bir ayakkabı sayesinde fare yerine ayakkabıyı kullanarak elinizi yormadan bilgisayarda işlemler yapılabilir. Ayakların pozisyonu ile kaydırma, açılış veya kapanış, tarayıcıda yeni sekme açma gibi fareye ait özellikler bulunmaktadır.

Kategori
Fare kediyi boyle kovaladi

Fare kediyi böyle kovaladı

Fare, kendisinden katbekat büyük kediyi böyle kovaladı. Evinde fare olduğunu göçen kadın, o anları cep telefonuyla görüntülemeye başladı.

Kategori
Fare oyle bir yerde sikisip kaldi ki..

Fare öyle bir yerde sıkışıp kaldı ki…

Halk arasında yaygın bir kanı vardır. Fare, kafasının geçtiği heryerden geçer denilir fakat bu sefer prizin içinden geçmeye kalkan fare için işler iyi gitmedi.

Kategori
fare öldürmeden nasıl yakalanır?

Fare öldürmeden nasıl yakalanır?

Evde hazırlayabileceğiniz bir tuzakla, fareleri öldürmeden yakalamanız mümkün.Çok basit gereçlerle sizlerin de yapabileceği yaratıcı bir tuzak aynı zamanda tuzaklar arasında en insancıl olanlardan birisi de olduğunun kanıtı.

Kategori
14

‘Fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış!’

‘Fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış’ deyimide tam bu videoya göre, ancak biraz farklılıklarda yok değil, mesela farenin gurur yapması gibi…

Kategori
Melih Gökçek

Melih Gökçek grafiti oldu

Mizahi paylaşımlarıyla tanınan ‘Küf Project’ adlı grup son çalışmalarına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i konuk etti. ‘İ. Mickey Gökçek’ başlığıyla paylaşılan videoda Mickey fare kılığında tasvir edilen Melih Gökçek kendisini kovalayan bir kediden kaçıyor.

Kategori
150 fare kapanı aynı anda kapanırsa

150 fare kapanı aynı anda kapanırsa

Daha önce de karşımıza çıkan sosyal medyada farklı videolar paylaşan bu ekip  150 tane fare kapanının aynı anda kapanışını slow motion olarak kaydetti . İşte o etkileyici görüntüler;

Kategori
Sosyal medyanın yeni fenomeni bu muhteşem ikili

Sosyal medyanın yeni fenomeni bu muhteşem ikili

Bir köpek ve bir farenin sıradışı dostluğu pek çok insanın içini eritiyor.Her ne kadar toplum olarak fare görünce çığlık atmaya alışık olsak da insanlar bu fareye bakmaya doyamıyor.4 haftalıkken hasta halde bulunan Riff Rat, tedavisi yapıldıktan sonra eve getirildiğinde, Alman kurdu Osiris’in bu durumu pek sıcak karşılamayacağı düşünülse de, sevimli ikilinin biraraya geldikleri günden beri ayrılmadıkları belirtiliyor.

Kategori
kedi ile farenin süt kavgasi

Kedi ile farenin süt kavgasi

Fareyle kedinin aynı kaptan süt içerken farenin sürekli süt kabını çekmesi izleyenleri güldürüyor. İşte fare ve kedinin süt savaşı…

Kategori
dfhghjggh

Pizza faresi New York’luların yüreğini ağzına getirdi

Görüntüler New York’tan uzaktan kumanda ile yönetilen oyuncak bir fare ve üzerine yapıştırılan bir dilim pizza, New York’luların yüreğini ağzına getirdi.

Kategori
dfgfdgfdf

Kedinin mükemmel fare avı

Siyah-beyaz kediden kaçmak için tekerleğe muazzam bir şekilde saklanan farenin görüntüleri “Tom ve Jerry” çizgi filmine layık bir sahne ortaya çıkmasına neden oldu.işte o anlar..